kształt

Kredyt oddłużeniowy – jak otrzymać?

Jakim produktem finansowym jest kredyt oddłużeniowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym charakteryzuje się ten rodzaj kredytu oraz dla kogo jest przewidziany, dlaczego nie można go mylić z kredytem konsolidacyjnym oraz jakie trzeba spełnić warunki, aby go uzyskać w szybki i prosty sposób.

Kredyt oddłużeniowy na pierwszy rzut oka łudząco przypomina kredyt konsolidacyjny, dlatego spora część konsumentów ich po prostu nie odróżnia. To spora pomyłka jednak nie powinien dziwić, ponieważ w przypadku tych dwóch kredytów pieniądze możemy przeznaczyć na dokładnie taki sam cel, czyli konsolidację i spłatę nieuregulowanych zobowiązań. W tym miejscu trzeba podkreślić, że na tym podobieństwa się kończą. Co je różni?

Przede wszystkim z kredytu konsolidacyjnego mogą skorzystać osoby, które nie posiadają złej historii kredytowej, natomiast kredyt oddłużeniowy przewidziany jest dla wszystkich, którzy zawierają negatywne informacje w rejestrach dłużników. Ponadto trzeba wiedzieć, że pierwszy z wymienionych produktów finansowych można zaciągnąć w banku, drugi w instytucji z sektora pozabankowego.

Jeżeli nie jesteś dłużnikiem, z pewnością warto zastanowić się nad wnioskowaniem o kredyt konsolidacyjny w banku. Poniżej przygotowaliśmy specjalne zestawienie, w którym przedstawiliśmy kilka ofert z takim kredytem cieszących się obecnie dużym zainteresowaniem na naszym rynku.

Bank Weź kredyt Maks. kwota kredytu Okres spłaty RRSO
PKO Bank Polski Weź pożyczkę do 120 000 zł do 120 miesięcy 9,38%
Alior Bank Weź pożyczkę do 200 000 zł do 10 lat 12,41%
mBank Weź pożyczkę do 150 000 zł do 96 miesięcy 10,34%
Credit Agricole Weź pożyczkę do 150 000 zł do 120 miesięcy 26,66%
Bank Millennium Weź pożyczkę do 180 000 zł do 30 lat 14,57%

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt oddłużeniowy?

Mimo, iż proces uzyskania kredytu oddłużeniowego w porównaniu do innych rodzajów kredytów jest zdecydowanie mniej wymagający, to wcale nie oznacza, że nie będziemy musieli spełnić żadnych warunków. W przypadku tego kredytu przede wszystkim trzeba się przygotować na to, że dana instytucja finansowa w szczegółowy sposób sprawdzi regularność i pochodzenie naszych dochodów. Z czym jeszcze wiąże się wnioskowanie o taki kredyt?

W przypadku ubiegania się o kredyt oddłużeniowy należy przekazać następujące informacje:

  • miesięczne wpływy na rachunek bankowy,
  • wyciąg z konta bankowego,
  • zaświadczenie o opłacaniu składek ZUS,

Ponadto możemy zostać poproszeni przez kredytodawcę o przedstawienie specjalnej listy z naszymi nieuregulowanymi zobowiązaniami finansowymi oraz informacje dotyczące instytucji względem, których mamy zaległości finansowe, kwot zadłużeń i ratach każdego niespłaconego zobowiązania.

Co zrobić w sytuacji, gdy nie otrzymamy kredytu oddłużeniowego?

Jeżeli nasz wniosek o kredyt oddłużeniowy zostanie odrzucony, wtedy możemy ubiegać się o pożyczkę dla zadłużonych. Takie rozwiązanie wydaje się naprawdę interesującą alternatywą, ponieważ w przypadku tego produktu finansowego wymagania względem wnioskujących są znacznie mniejsze, ponadto w wielu firmach pożyczkowych możemy liczyć na wysokie kwoty i długie okresy spłaty.

Niektórzy decydują się też na zaciągniecie kredytu gotówkowego na spłatę różnych zobowiązań – to rozwiązanie przewidziane jest jednak tylko dla tych, którzy nie zawierają negatywnej historii kredytowej i będą w stanie poprzez swoje dochody uregulować wszystkie raty kredytowe w wyznaczonych terminach.

Czytaj także:

Pożyczka z komornikiem − kiedy jest to możliwe?

Nieodpowiedzialne pożyczanie i problemy życiowe mogą doprowadzić do sytuacji, w której komornik zajmuje nam 60 proc. pensji. Jak się wtedy oddłużyć? Można spróbować wziąć pożyczkę z [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin

Raport BIK – jak sprawdzić swoją historię kredytową?

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej – BIK? Jakie informacje zbiera BIK? Jak sprawdzić czy jestem w BIK? Cennik ofert BIK Jak sprawdzić firmę w BIK? Jak usunąć dane z BIK? Czy warto korzystać z raportów BIK? Czym jest Biuro Informacji [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments