kształt

Kredyt oddłużeniowy – jak otrzymać?

Jakim produktem finansowym jest kredyt oddłużeniowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym charakteryzuje się ten rodzaj kredytu oraz dla kogo jest przewidziany, dlaczego nie można go mylić z kredytem konsolidacyjnym oraz jakie trzeba spełnić warunki, aby go uzyskać w szybki i prosty sposób.

Kredyt oddłużeniowy na pierwszy rzut oka łudząco przypomina kredyt konsolidacyjny, dlatego spora część konsumentów ich po prostu nie odróżnia. To spora pomyłka jednak nie powinien dziwić, ponieważ w przypadku tych dwóch kredytów pieniądze możemy przeznaczyć na dokładnie taki sam cel, czyli konsolidację i spłatę nieuregulowanych zobowiązań. W tym miejscu trzeba podkreślić, że na tym podobieństwa się kończą. Co je różni?

Przede wszystkim z kredytu konsolidacyjnego mogą skorzystać osoby, które nie posiadają złej historii kredytowej, natomiast kredyt oddłużeniowy przewidziany jest dla wszystkich, którzy zawierają negatywne informacje w rejestrach dłużników. Ponadto trzeba wiedzieć, że pierwszy z wymienionych produktów finansowych można zaciągnąć w banku, drugi w instytucji z sektora pozabankowego.

Jeżeli nie jesteś dłużnikiem, z pewnością warto zastanowić się nad wnioskowaniem o kredyt konsolidacyjny w banku. Poniżej przygotowaliśmy specjalne zestawienie, w którym przedstawiliśmy kilka ofert z takim kredytem cieszących się obecnie dużym zainteresowaniem na naszym rynku.

BankWeź kredytMaks. kwota kredytuOkres spłatyRRSO
PKO Bank PolskiWeź pożyczkędo 120 000 złdo 120 miesięcy9,38%
Alior BankWeź pożyczkędo 200 000 złdo 10 lat12,41%
mBankWeź pożyczkędo 150 000 złdo 96 miesięcy10,34%
Credit AgricoleWeź pożyczkędo 150 000 złdo 120 miesięcy26,66%
Bank MillenniumWeź pożyczkędo 180 000 złdo 30 lat14,57%

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt oddłużeniowy?

Mimo, iż proces uzyskania kredytu oddłużeniowego w porównaniu do innych rodzajów kredytów jest zdecydowanie mniej wymagający, to wcale nie oznacza, że nie będziemy musieli spełnić żadnych warunków. W przypadku tego kredytu przede wszystkim trzeba się przygotować na to, że dana instytucja finansowa w szczegółowy sposób sprawdzi regularność i pochodzenie naszych dochodów. Z czym jeszcze wiąże się wnioskowanie o taki kredyt?

W przypadku ubiegania się o kredyt oddłużeniowy należy przekazać następujące informacje:

  • miesięczne wpływy na rachunek bankowy,
  • wyciąg z konta bankowego,
  • zaświadczenie o opłacaniu składek ZUS,

Ponadto możemy zostać poproszeni przez kredytodawcę o przedstawienie specjalnej listy z naszymi nieuregulowanymi zobowiązaniami finansowymi oraz informacje dotyczące instytucji względem, których mamy zaległości finansowe, kwot zadłużeń i ratach każdego niespłaconego zobowiązania.

Co zrobić w sytuacji, gdy nie otrzymamy kredytu oddłużeniowego?

Jeżeli nasz wniosek o kredyt oddłużeniowy zostanie odrzucony, wtedy możemy ubiegać się o pożyczkę dla zadłużonych. Takie rozwiązanie wydaje się naprawdę interesującą alternatywą, ponieważ w przypadku tego produktu finansowego wymagania względem wnioskujących są znacznie mniejsze, ponadto w wielu firmach pożyczkowych możemy liczyć na wysokie kwoty i długie okresy spłaty.

Niektórzy decydują się też na zaciągniecie kredytu gotówkowego na spłatę różnych zobowiązań – to rozwiązanie przewidziane jest jednak tylko dla tych, którzy nie zawierają negatywnej historii kredytowej i będą w stanie poprzez swoje dochody uregulować wszystkie raty kredytowe w wyznaczonych terminach.

Czytaj także:

Wirtualna karta płatnicza – nowoczesne płatności bezgotówkowe

Wirtualna karta płatnicza pozwala na szybkie i wygodne płacenie za zakupy i usługi bez potrzeby używania fizycznego pierwowzoru. Powstała w wyniku gwałtownego rozwoju rynku fintech. Sprawdź, czym ona jest i gdzie można ją aktywować. [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin

Kredyt a pożyczka – podobieństwa i różnice

Kredyt i pożyczka mają wiele cech wspólnych, jednak nie są tą samą formą finansowania. Sprawdź, które zapisy prawne je regulują. Dowiedz się, jakie są podobieństwa między kredytem a pożyczką i wybierz produkt finansowy dopasowany do [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin
Dodaj komentarz
avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o