Opena - opinie i kalkulator pożyczki na raty

Opena
4.5
1200
48 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

-

Całkowita kwota do spłaty:

-

Oferta Opena

Opena to firma a dokładnie marka udzielająca pożyczek, której właścicielem jest firma Paytree SA. Opena oferuje swoim klientom atrakcyjne i przede wszystkim bezpieczne pożyczki, które klienci mogą przeznaczyć na dowolny cel. Na wspomniane bezpieczeństwo marki wpływa przede wszystkim to, że przynależy ona do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Co więcej, firma przykłada duże znaczenie do przestrzegania Zasad Dobrych Praktyk zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce. Proces udzielania pożyczki przez firmę jest bardzo przejrzysty i wyjątkowo szybki. Dla osób niezdecydowanych pomocny może okazać się kalkulator pożyczki dostępny na oficjalnej stronie firmy. Pomaga on po wskazaniu kwoty, jaką chce się pożyczyć i okresu spłaty sprawdzić, jaka potencjalnie byłaby kwota raty, oprocentowanie, RRSO, a także całkowita kwota do spłaty.

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 54,12%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) wynosi: 5 500,00 zł, oprocentowanie stałe w skali roku: 18,5%; czas obowiązywania umowy: 42 miesiące; wysokość miesięcznych równych rat: 260,00 zł; oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości: 169,99 zł; całkowita kwota do zapłaty: 10 829,99 zł; całkowity koszt pożyczki: 5 329,99 zł (w tym: odsetki 2 854,99 zł, prowizja 2 475,00 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 05-10-2023 r.

 

Opena - jak wziąć pożyczkę?

Wzięcie pożyczki odbywa się w 100% zdalnie i ogranicza się do przejścia przez jedynie 4 kroki:

 1. Uzupełnij kalkulator - Na samym początku wnioskujący powinien określić kwotę pożyczki, okres spłaty i kliknąć “Złóż wniosek”. Należy przy tym mieć na uwadze, że na ostateczną ofertę może wpłynąć posiadana przez wnioskującego zdolność kredytowa.
 2. Wypełnij dane - Następnie wnioskujący zostanie poproszony o wypełnienie swoich danych osobowych, m.in. takich jak imię i nazwisko, dane z dowodu osobistego, stan cywilny, wykształcenie, numer telefonu czy miejsce zamieszkania.
 3. Przejdź przez weryfikację - Tuż po wypełnieniu danych wnioskujący będzie musiał potwierdzić swoje dane przy pomocy konta w swoim banku. To właśnie na podane na tym etapie konto bankowe zostanie wypłacona wnioskującemu pożyczka.
 4. Finalizacja - Teraz należy już tylko potwierdzić wybraną ofertę oraz podpisać umowę poprzez wpisanie kodu SMS, jaki przyjdzie na podany przez wnioskującego numer telefonu. Co ważne, po podpisaniu umowy najprawdopodobniej zadzwoni do pożyczkobiorcy pracownik firmy. W przypadku nieodebrania połączenia firma może wstrzymać udzielenie pożyczki.

Rodzaje pożyczek w Opena

Opena oferuje swoim klientom głównie pożyczki ratalne. Klienci mogą wnioskować o udzielenie pożyczki już od 1000 zł do 20 000 zł. Minimalny okres kredytowania wynosi 42 miesiące, a maksymalny 48 miesięcy. Opena nie wymaga od swoich klientów okazywania żadnych dokumentów podczas składania wniosku o przyznanie pożyczki, jednak warunkiem niezbędnym do udzielenia przez instytucję pozabankową pożyczki jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku firma przeleje pieniądze przy najbliższej sesji wychodzącącej na wskazane przez pożyczkobiorcę konto bankowe.

Opena - koszty przedłużenia pożyczki

Opena nie określa jednoznacznie czy udziela swoim klientom wakacji kredytowych. Alternatywą jednak może być oferowane przez firmę przesunięcie terminu płatności miesięcznej raty tuż po terminowym uregulowaniu pierwszej raty. Jest to rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o klientach, którym mogą przydarzyć się niezależne od nich sytuacje życiowe.

 

Kolejne pożyczki w Opena

Opena daje swoim klientom możliwość wzięcia kolejnej pożyczki. Warunkiem niezbędnym do ubiegania się o kolejną pożyczkę jest upłynięcie dokładnie 135 dni od momentu, w którym firma udzieliła poprzedniej pożyczki.

 

Weryfikacja w bazach BIK, BIG, KRD

Firma przykłada duże znaczenie do posiadania przez pożyczkobiorców zdolności kredytowej, dlatego dokładnie weryfikuje ich historię kredytową w bazach dłużników. Jest to zabezpieczenie nie tylko dla firmy, ale i dla klientów, którzy mogliby wpaść w spiralę zadłużenia. Opena weryfikuje swoich klientów w następujących rejestrach:

 • BIK,
 • BIG,
 • KRD,
 • Bazach danych potencjalnych Cesjonariuszy – Eques Creditum FIZ NFW,
 • Eques Pożyczek Dywidendowy FIZ NFW, Eques Debitum FIZ NFW oraz Eques Debitum 2 FIZ NFW,
 • Platformie Wymiany Informacji Pożyczkowej - CRIF Services Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

W przypadku, gdy firma nie wyrazi zgody na udzielenie pożyczki wnioskującemu, zobowiązuje się ona do przekazania klientowi bezpłatnej informacji o wynikach weryfikacji w bazie dłużników. Co więcej, firma wskaże również bazy danych, w których dokonano sprawdzenia zdolności kredytowej wnioskującego.

 

Kto może wziąć pożyczkę w Opena?

Dowód osobisty
Telefon komórkowy
Konto bankowe
Zaświadczenie o dochodach
Numer pesel

W Openie pożyczkę mogą wziąć osoby spełniające następujące kryteria:

 • Wiek od 25 do 75 lat,
 • Dowód osobisty,
 • Telefon komórkowy,
 • Konto bankowe,
 • Adres e-mail,
 • Miejsce zamieszkania na terenie Polski,
 • Numer pesel.

Osoba wnioskująca o udzielenie pożyczki koniecznie musi mieć od 25 do 75 lat, mieć dostęp do bankowości internetowej oraz otrzymywać minimalny dochód miesięczny w wysokości 1000 zł. Jedynymi dokumentami wymaganymi przez Opene jest dowód osobisty, który znacznie przyspieszy etap wnioskowania o udzielenie pożyczki. Wnioskodawca nie musi dostarczać żadnych dokumentów, ponieważ firma oceni posiadaną przez niego zdolność kredytową w bazie dłużników. Konieczne jest jednak, aby osoba wnioskująca o przyznanie pożyczki posiadała odpowiednią zdolność kredytową, która zostanie dokładnie zweryfikowana oraz musi mieszkać na terenie Polski.

 

Podsumowanie informacji o pożyczce ratalnej w Opena

Opena oferuje możliwość szybkiego i w pełni zdalnego procesu ubiegania się o pożyczkę ratalną. Atrakcyjna jest szeroki wybór kwot już od 1000 zł aż do 20 000 zł. Opena zapewnia przy tym wysokie bezpieczeństwo, poprzez szyfrowanie danych klientów na najwyższym standardzie, dzięki czemu nie muszą się oni obawiać o dane podawane podczas składania wniosku.

Zalety
 • Szybki i 100% zdalny proces wnioskowania,

 • Maksymalna kwota pożyczki 20 000 zł,

 • Długi okres kredytowania od 42 do 48 miesięcy,

 • Przynależność do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce,

 • Podpisanie umowy SMS-em,

 • Gwarancja bezpieczeństwa danych,

 • Możliwość przesunięcia terminu płatności miesięcznej raty.

 • Wady
 • Weryfikacji danych klienta w bazach dłużników,

 • Pożyczka dla klientów od 25 roku życia,

 • Brak informacji o wakacjach kredytowych,

 • Konieczność posiadania adresu e-mail.

 • Opinie o Opena

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Informacje o Opena
  Nazwa firmy
  Paytree SA
  Adres
  Chłopska 53,
  80-350 Gdańsk
  telefon
  58 733 55 66
  Adres strony
  opena.pl
  Godziny pracy
  pn - pt: 8:00 - 17:00
  Adres e-mail
  kontakt@opena.pl
  Wniosek

  Podobne produkty