Kredyt hipoteczny w VeloBank - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Oprocentowanie:

9,29 %

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

0,00 %

Całkowita kwota do spłaty:

-

Kredyt hipoteczny w VeloBank
4.8

Szczegóły oferty kredytu hipotecznego w VeloBank

Kredyt hipoteczny w VeloBanku to możliwość uzyskania od 100 000 złotych do nawet 3 000 000 złotych. Okres kredytowania wynosi od 60 do 420 miesięcy, czyli maksymalnie 35 lat. VeloBank oczekuje wkładu własnego na poziomie minimum 10%. Kredyt objęty jest oprocentowaniem zmiennym, jednak na okres pierwszych 5 lat możemy wybrać oprocentowanie stałe. Do kredytu można wykupić ubezpieczenie, tak jak w ofercie znajdziemy również ubezpieczenie samej nieruchomości, będącej przedmiotem finansowania, czy ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od utraty pracy, czy utraty zdolności do pracy. Nie są one jednak obligatoryjne, nie ma konieczności wykupienia ubezpieczenia, aby uzyskać kredyt. RRSO kredytu hipotecznego w VeloBanku to 9,29%.

Kwota kredytu 100 000 zł - 3 000 000 zł
Okres kredytowania 60 - 420 miesięcy
Oprocentowanie Zmienne lub stałe
Minimalny wkład własny 10%
RRSO 9,29%
Wniosek Złóż wniosek

Koszt kredytu hipotecznego w VeloBank

Kredyt hipoteczny w VeloBank nie odstaje od ofert innych banków pod względem kosztów. Standardowo spotkamy się z kosztami takimi jak prowizja, marża, czy odsetki. Warto pamiętać, że marża zwykle podlega negocjacji, podczas gdy prowizję często można zbić, spełniając dodatkowe warunki lub kupując dodatkowy produkt do kredytu. W VeloBanku można zredukować marżę choćby wykupując ubezpieczenie nieruchomości. Jednak ubezpieczenie samo w sobie również zaliczamy do kosztów kredytu, ponieważ kwota ubezpieczenia zostanie rozbita i doliczona do wysokości raty. Oprocentowanie kredytu z kolei jest kosztem, który będzie się wahał przez cały okres kredytowania. W przypadku wyboru oprocentowania stałego na okres pierwszych 60 miesięcy, przez ten czas będzie miało stałą wartość. Oprocentowanie zmienne natomiast będzie przeliczane według stawek WIBOR. Możemy w VeloBanku wybrać WIBOR 1M, 3M, 6M lub 12M, co oznacza, że oprocentowanie będzie się zmieniać odpowiednio co 1, 3, 6 lub 12 miesięcy.

Przykład reprezenatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu mieszkaniowego z okresowo stałym oprocentowaniem, w VeloBank S.A. zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,29%. RRSO obliczyliśmy przy następujących założeniach: kredyt został wypłacony w całości w jednej transzy, okres kredytowania: 240 miesięcy, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 300 000 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia): 75%, oprocentowanie stałe w okresie pierwszych 5 lat: 8,43% w skali roku, w dalszym okresie oprocentowanie zmienne wynosi 8,90331% a WIRON 1M Stopa Składana wynosi 5,80331% (według stanu na dzień 15-03-2023 r.), całkowity koszt kredytu 340 922,41 zł (w tym: prowizja: 6000 zł, odsetki 334 903,41 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19 zł, usługi dodatkowe: „konto z pakietem” – opłata za prowadzenie konta w banku 0 zł); liczba rat: 240 – raty równe (bez okresu karencji w spłacie) w wysokości 2 590,19 zł w okresie pierwszych 5 lat a od 6. roku po 2 663,84 zł. W RRSO nie uwzględniono kosztu operatu szacunkowego nieruchomości (koszt nieznany bankowi) – usługa zlecana przez klienta we własnym zakresie, niedostępna za pośrednictwem banku.

Kto może wziąć kredyt hipoteczny w VeloBank?

Z oferty kredytu hipotecznego VeloBanku może skorzystać każdy pełnoletni obywatel Polski, uzyskujący stały, udokumentowany dochód. Bank podejmuje decyzję kredytową na podstawie wyliczonej zdolności kredytowej oraz zweryfikowanej historii kredytowej. Znacznie łatwiej będzie uzyskać kredyt dwóch pracującym osobom, niż w pojedynkę. Warto jednak pamiętać, żeby wnioskujący mieli w miarę uporządkowaną historię kredytową, gdyż ta również ma duży wpływ na decyzję banku. Jeśli któryś z wnioskujących okaże się nierzetelnym kredytobiorcą, bank może odrzucić wniosek.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w VeloBank?

Umów rozmowę z konsultantem - w formie telefonicznej, lub wideorozmowy. Konsultant podczas rozmowy przedstaw dokładną ofertę oraz udzieli wszelkich informacji. Poinformuje także o dokumentach, które należy przygotować dla banku do weryfikacji.

Złóż wniosek - możesz to zrobić w placówce banku, podczas rozmowy z konsultantem, a nawet online. We wniosku należy zawrzeć istotne informacje, takie jak dane osobowe, teleadresowe oraz informacje o dochodach. Wniosek należy złożyć wraz z niezbędnymi dokumentami. Po złożeniu wniosku i wszystkich koniecznych dokumentów pozostaje oczekiwać na decyzję ze strony banku. Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, pozostaje ostatni krok, czyli podpisać umowę.

Umowę podpiszemy w wybranym przez nas oddziale banku w uzgodnionym, dogodnym terminie. Doradca przedstawi warunki oraz odpowie na wszelkie pytania. Podpisanie umowy jest równoznaczne z uruchomieniem kredytu.

Dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt hipoteczny w VeloBank

Lista dokumentów niezbędnych do wnioskowania o kredyt hipoteczny jest dość płynna. W zależności od celu kredytowania - zakup nieruchomości, budowa domu - lista może się różnić. Tak samo nieco inne dokumenty należy przygotować w kwestii udokumentowania dochodów, w zależności od formy zatrudnienia. Są jednak pewne które będą potrzebne za każdym razem, a ich lista wygląda następująco:

 • Dokument tożsamości - do niedawna jedynie dowód sprawdzał się w tej kwestii, ale od pewnego czasu banki honorują również paszport,
 • Zaświadczenie o dochodach - potrzebny będzie dokument, który potwierdzi formę zatrudnienia, ale także niezbędne jest udokumentowanie dochodów z ostatnich 6 miesięcy. Mogą to być wyciągi bankowe albo “paski”, które otrzymamy w miejscu pracy. Ważne, aby bank mógł zweryfikować nasze zarobki z okresu ostatniego pół roku,
 • Dokumenty dotyczące nieruchomości - w zależności od kupowanej nieruchomości mogą one się nieznacznie różnić. Zaliczyć można jednak do nich, zawsze odpis z księgi wieczystej nieruchomości. Niezbędny będzie również akt własności oraz umowa przedwstępna ze zbywcą.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym w VeloBank

Zgodnie z Rekomendacją S, wkład własny przy kredycie hipotecznym nie powinien być niższy niż 20%. Jednak coraz więcej banków, w tym również VeloBank, oferują kredyt z wkładem własnym już w wysokości 10% wartości nieruchomości. Choć może się wydawać, że jest to bardziej korzystne dla kredytobiorcy, to jednak należy liczyć się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Koszt tego ubezpieczenia zostanie rozbity i doliczony do raty kredytu.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w VeloBank

VeloBank nie wymaga od klientów wykupienia ubezpieczenia kredytu. Oferuje jednak kilka wariantów ubezpieczenia. Chcą uzyskać kredyt hipoteczny w VeloBanku możemy skorzystać z takiego ubezpieczenia, jak ubezpieczenie nieruchomości od ognia nieszczęśliwych wypadków, dzięki czemu, w razie niefortunnego zbiegu zdarzeń nie zostaniemy z samym kredytem, ale bez nieruchomości. VeloBank oferuje również ubezpieczenie od utraty pracy, czy od utraty zdolności do pracy. Wykupienie jednego z takich ubezpieczeń może nam obniżyć część kosztów kredytu, jak np. marża czy prowizja. Jednak żadne z ubezpieczeń nie jest obligatoryjne, a jedynie sami decydujemy, czy taki produkt chcemy dodatkowo wykupić.

Podsumowanie informacji o kredycie hipotecznym w VeloBank

Zalety
 • Kwota kredytu to nawet 3 000 000 złotych,

 • Maksymalny okres spłaty to 35 lat,

 • Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia,

 • Minimalny wkład własny już od 10%,

 • Dostępny również online.

 • Wady
 • Wysokie oprocentowanie stałe w ciągu pierwszych 5 lat spłaty.

 • Opinie o Kredyt hipoteczny w VeloBank

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5