Kredyt hipoteczny w banku Pekao - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Oprocentowanie:

7,73 %

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

8,43 %

Całkowita kwota do spłaty:

-

Kredyt hipoteczny w banku Pekao
4.5

Szczegóły oferty kredytu hipotecznego w Pekao

Bank Pekao oferuje Polakom szansę na zakup mieszkań z pomocą atrakcyjnego kredytu hipotecznego. W ramach swoich usług, bank umożliwia sfinansowanie nawet 90% wartości mieszkania, do kwoty 2 520 000 zł. Czas spłaty to od roku do aż 30 lat z marżą podstawową na poziomie 1,99%.

Kredyt hipoteczny w banku Pekao nie służy wyłącznie zakupowi mieszkań. Pieniądze możesz przeznaczyć na:

 • Pokrycie 90% kosztów zakupu nieruchomości, w tym: domu, mieszkania, działki budowlanej, a nawet garażu.
 • Wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego.
 • Spłatę kredytu mieszkaniowego z innego banku.
Kwota kredytu 20 000 - 2 520 000
Okres kredytowania 12 - 320 miesięcy
Oprocentowanie 8,89%
Minimalny wkład własny minimum 10%
RRSO 9,67%
Wniosek Złóż wniosek

Koszt kredytu hipotecznego w Pekao

Marża podstawowa kredytu hipotecznego w banku Pekao wynosi 1,99%. Możliwe jest obniżenie jej do 1,84% poprzez zaadoptowanie innych produktów w banku, w tym konta osobistego i ubezpieczenia na życie. Wraz z prowizją, przewidywane RRSO kredytu to 9,67%.

Z kredytem mogą być powiązane również dodatkowe opłaty jednorazowe, w tym:

 • Opłata za wydanie promesy kredytowej: 0 zł
 • Opłata za przygotowanie i zawarcie umowy kredytu: 2,99%
 • Prowizja za podwyższenie kwoty kredytu: 2,50%; minimum 300 zł
 • Prowizja za prolongatę spłaty kredytu: 0,75%; minimum 75 zł

Przykład reprezentatywny dla oprocentowania zmiennego:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) rodzinnego kredytu hipotecznego/ budowlano- wypłaconego jednorazowo wynosi 10,13% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 335 094 złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 27 lat, 324 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 0% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie kredytu 9,53% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2 883,46 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 944 160,63 zł, całkowity koszt kredytu 609 066,63 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 599 141,51 zł oraz koszty z tytułu: opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielenie Gwarancji 670,19 zł (dotyczy kredytów zabezpieczonych Gwarancją), opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł, ubezpieczenia nieruchomości (innego przedmiotu) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy według oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 335,09 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 21 lutego 2023 roku, na reprezentatywnym przykładzie.

Kto może wziąć kredyt hipoteczny w Pekao?

Pekao udostępnia kredyty hipoteczne w oparciu o zdolność kredytową klienta. Możliwe jest oszacowanie naszych własnych możliwości specjalnym kalkulatorem na stronie banku. Głównym aspektem oceny jest udokumentowany przychód uzyskiwany przez wnioskodawcę. Źródło dochodu nie ma znaczenia, może to być dowolna umowa o pracę lub cywilno prawna, jak i emerytura bądź renta.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w Pekao?

Kredyty hipoteczne są wyjątkowo złożonymi ofertami bankowymi. Z tego powodu ich otrzymanie możliwe jest tylko za sprawą konsultacji z doradcą bankowym. Możesz to zrobić podczas wizyty w jednym z oddziałów, lub poprzez zamówienie kontaktu telefonicznego na stronie internetowej Pekao.

 1. Wejdź na stronę oferty kredytu hipotecznego i wciśnij przycisk “złóż wniosek”.
 2. Wypełnij formularz kontaktowy, wybierając porę rozmowy z doradcą.
 3. Odbierz telefon i uzgodnij warunki kredytowania ze specjalistą banku.
 4. Poczekaj na decyzję.
 5. Podpisz umowę podczas wizyty w oddziale.

Dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt hipoteczny w Pekao

Do otrzymania kredytu hipotecznego niezbędna będzie dokumentacja zakupywanej nieruchomości. Rodzaj dokumentów będzie się różnił zależnie od tego, jaką chcemy nabyć nieruchomość. Podczas konsultacji, doradca banku zawsze przekaże nam, co będzie konieczne oraz jest w stanie wytłumaczyć, jak zdobyć taką dokumentację. W przypadku zakupu mieszkania na rynku wtórnym, potrzebna będzie:

 • Wycena nieruchomości.
 • Umowa przedwstępna ze sprzedawcą.
 • Odpis z księgi wieczystej.
 • Zaświadczenie o braku zaległości w opłatach wystawione przez spółdzielnię lub wspólnotę mieszkaniową.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, konieczne jest również zaprezentowanie uzyskiwanych dochodów odpowiednią dokumentacją. W tym celu możemy wykorzystać:

 • Oświadczenie o dochodach.
 • Kopię umowy o pracę.
 • Wyciąg z rachunku bankowego.
 • Zaświadczenie z ZUS.
 • PIT z poprzedniego roku.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym w Pekao

Do uzyskania kredytu hipotecznego w Pekao konieczny jest wkład własny na kwotę 10% wartości mieszkania. Klient może dobrowolnie wpłacić większy wkład, tym samym zmniejszając kwotę kredytu, którą jest mu niezbędna.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w Pekao

Konieczne jest zakupienie ubezpieczenia mieszkania będącego zabezpieczeniem kredytu. Umowa ta może zostać przerwana dopiero po całkowitej spłacie zobowiązania.

Pekao oferuje również dodatkowe ubezpieczenie na życie. Oferuje ono cztery lata ochrony do kwoty 700 000 zł. Składka doliczana jest do raty kredytu. W ramach oferty ubezpieczyciel zobowiązuje się do spłaty nawet 12 rat w przypadku utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy kredytobiorcy. W przypadku śmierci klienta, ubezpieczyciel dokona częściowej lub pełnej spłaty kredytu, zależnie od ustalonych warunków. Ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe.

Podsumowanie informacji o kredycie hipotecznym w Pekao

Zalety
 • Niska marża.

 • Wpłata własna tylko 10%.

 • Wybór stałej lub zmiennej stopy procentowej.

 • Wady
 • Okres kredytowania do 30 lat.

 • Opłata 2,99% za przygotowanie umowy.

 • Opinie o Kredyt hipoteczny w banku Pekao

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty