Kredyt hipoteczny w PKO BP - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Oprocentowanie:

9,65 %

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

0,00 %

Całkowita kwota do spłaty:

-

Kredyt hipoteczny w PKO BP
4.5

Szczegóły oferty kredytu hipotecznego w PKO BP

PKO BP jako jeden z najstarszych i największych banków w Polsce, posiada ciekawą ofertę kredytu hipotecznego. Kredyt hipoteczny Własny Kąt, bo taką nazwę nosi ten produkt, to opcja sfinansowania zakupu nieruchomości. Działka, dom, mieszkanie - wszystko to można sfinansować przy pomocy kredytu od PKO BP. Kredyt uzyskać można na kwotę od 100 000 złotych do nawet 2 000 000 złotych na okres kredytowania od 12 do nawet 420 miesięcy, czyli na maksymalnie 35 lat. Wkład własny jaki musimy ponieść, aby móc uzyskać kredyt Własny Kąt to już zaledwie 10% wartości nieruchomości. Jednak w takiej sytuacji konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, co minimalnie podnosi całkowity koszt kredytu. Kredyt hipoteczny Własny Kąt możemy uzyskać zarówno w placówce, jak i online.

Kwota kredytu 100 000 zł - 2 000 000 zł
Okres kredytowania 12 - 420 miesięcy
Oprocentowanie Stałe lub zmienne
Minimalny wkład własny 10%
RRSO 9,65%
Wniosek Złóż wniosek
 

Koszt kredytu hipotecznego w PKO BP

Kredyt hipoteczny Własny Kąt od banku PKO BP posiada standardowe dla kredytów hipotecznych koszty. Najbardziej podstawowe jest oprocentowanie. PKO BP oferuje oprocentowanie zmienne przez cały okres kredytowania, lub możliwość wybrania opcji z oprocentowaniem stałym przez 5 pierwszych lat okresu spłaty. Do kosztów standardowych należy również prowizja. Ta wynosi od 0% do 3,5% w zależności od warunków kredytowania. Aktualnie można uzyskać kredyt Własny Kąt z prowizją 0%, jeśli wykupimy dodatkowo ubezpieczenie od utraty pracy. Warto jednak pamiętać, że w takiej sytuacji do całkowitego kosztu kredytu należy doliczyć właśnie koszt ubezpieczenia. Kredyt ten możemy zaciągnąć już z 10% wkładem własnym, ale będzie się to wiązać z koniecznością wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, co również jest kosztem kredytu, doliczonym do jego kosztów.

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu Własny Kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,65% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy 27 lat; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 289 406 zł; LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia) 60,7%; oprocentowanie stałe: 8,09%/rok (w 1. roku), 8,77%/rok (od 2. do 5. roku), na które składa się 5-letnia stała stopa bazowa 6,99%/rok i marża 1,1% (w 1. roku) oraz marża 1,78% (od 2. do 5. roku); a następnie oprocentowanie zmienne 8,78%/rok (od 6. roku do końca okresu oprocentowania), na które składa się wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 7,00%/rok i marża 1,78%; całkowity koszt kredytu 483 770,68 zł, w tym prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 465 745,19 zł, ubezpieczenie nieruchomości 6 251,04 zł (za cały okres kredytowania, dla ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem PKO Banku Polskiego), ocena wartości nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu 400 zł, PCC 19 zł, ROR (Konto za Zero) 0 zł (za cały okres kredytowania; w związku z deklaracją systematycznych wpływów minimum 3 000 zł na ROR), karta kredytowa (Przejrzysta Karta Kredytowa) 1 949,75 zł (za cały okres kredytowania), ubezpieczenie spłaty kredytu na wypadek utraty źródła dochodu, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku 9 405,70 zł (za 4 lata); całkowita kwota do zapłaty 773 176,68 zł, płatna w 324 ratach annuitetowych (równych) miesięcznych, przy czym dwanaście pierwszych rat wynosi 2 202,33 zł. Od 2. roku raty wyniosą po 2 335,21 zł, od 6. roku po 2 336,74 zł i ostatnia rata wyniesie 2 070,53 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 6.03.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Kto może wziąć kredyt hipoteczny w PKO BP?

O kredyt hipoteczny Własny Kąt w banku PKO BP ubiegać się może każdy pełnoletni obywatel Polski z udokumentowanym, stałym dochodem. O kredyt wnioskować można zarówno indywidualnie, jak i z partnerem lub innym współkredytobiorcą. Oczywiście bank wylicza zdolność kredytową dla kredytobiorcy, oraz zweryfikuje jego historię kredytową, od których zależy decyzja kredytowa. Wnioskowanie wspólnie z innym kredytobiorcą znacznie zwiększa szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w PKO BP?

Porozmawiaj z ekspertem - online, telefonicznie lub w oddziale. Wstępna rozmowa służy przede wszystkim zorientowaniu się w dokładnych warunkach i możliwościach. Doradca podpowie na co zwrócić uwagę dopasowując ofertę, a także poinformuje o niezbędnych dokumentach. Jest to swego rodzaju przygotowanie do rozpoczęcia procedury kredytowej.

Złóż wniosek - w aplikacji IKO lub w oddziale. We wniosku podajemy wszystkie niezbędne informacje - dane osobowe, teleadresowe, oraz informacje o zatrudnieniu. Konieczne jest mieć przy sobie dowód osobisty, dokumenty poświadczające formę zatrudnienia oraz uzyskiwany dochód oraz wyciągi bankowe z okresu ostatnich 6 miesięcy. Zgodnie z informacjami udzielonymi przez eksperta, należy dostarczyć również pozostałe niezbędne dokumenty. Po złożeniu wniosku pozostaje oczekiwać na jego weryfikację. Bank sam poinformuje nas, kiedy zakończy ocenę wniosku i wyda decyzję kredytową.

Zatwierdź umowę - jest to końcowy etap wnioskowania o kredyt. Umowę podpiszemy w placówce banku podczas spotkania z ekspertem kredytowym. Ten wyjaśni nam ostateczne warunki i odpowie na każde pytanie związane z kredytem. Poinformuje nas również w jaki sposób zostanie wypłacony kredyt, oraz jak dokonywać spłat. Podpisanie umowy jest tożsame z uruchomieniem kredytu.

Dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt hipoteczny w PKO BP

Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu Własny Kąt w banku PKO BP może różnić się w zależności od tego ile osób wnioskuje, jakie jest przeznaczenie kredytu oraz od formy zatrudnienia kredytobiorcy. Można jednak ustalić pewną pulę dokumentów, które będą potrzebne zawsze:

  • Dokument tożsamości - bank honoruje zarówno dowód osobisty jak i paszport, istotne jednak, aby dokument był ważny,
  • Zaświadczenie o dochodach - zarówno niezbędny będzie dokument, który precyzuje formę zatrudnienia, jak i wyciągi bankowe z ostatnich 6 miesięcy, jeśli nasze wynagrodzenie nie wpływa na rachunek w PKO BP,
  • Dokumenty dotyczące nieruchomości - tutaj mogą pojawić się różnice w zależności od przedmiotu kredytowania. Uogólniając jednak, na pewno będą potrzebne takie dokumenty jak dokument poświadczenia własności, odpis z księgi wieczystej, a także umowa przedwstępna.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym w PKO BP

Zgodnie z Rekomendacją S minimalny wkład własny oczekiwany od kredytobiorcy to nie mniej niż 20%. Jednak w PKO BP kredyt hipoteczny Własny Kąt można uzyskać już przy 10% wkładzie własnym. Jednak warto pamiętać, że w takiej sytuacji niezbędne będzie wykupienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Bardzo istotną informacją jest to, o czym wiele osób zapomina lub po prostu nie wie, że wkład własny liczony jest od nominalnej wartości nieruchomości, nie od kwoty kredytu. Jeśli planujemy zakup lokalu za 200 000 złotych przykładowo, to wkład własny liczymy od tej kwoty, nie od wartości zobowiązania jakie chcemy uzyskać.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w PKO BP

Bank PKO BP udostępnia możliwość wykupienia ubezpieczenia do kredytu hipotecznego. Nie jest to ubezpieczenie samego kredytu, ale kilka różnych opcji ubezpieczenia dla kredytobiorcy, którego wykupienie znacznie podnosi szansę na uzyskanie finansowania. Są to ubezpieczenia od utraty pracy, od nieszczęśliwych wypadków oraz od utraty zdolności do pracy lub utraty życia. Każde z tych ubezpieczeń to oddzielny produkt, który niesie ze sobą inne skutki. Koszt ubezpieczenia wyliczany jest jednorazowo dla całego okresu kredytowania. Kwota ubezpieczenia zostanie podzielona i po równo dołożona do kwoty raty. Ubezpieczenie nie jest obligatoryjne.

Opinie o Kredyt hipoteczny w PKO BP

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5

Podobne produkty