Jak wziąć kredyt gotówkowy dla pary?
ofin.plKredyty gotówkoweJak wziąć kredyt gotówkowy dla pary?

Jak wziąć kredyt gotówkowy dla pary?

O kredyt gotówkowy może starać się więcej niż jedna osoba. Nie ma co do tego ściśle określonych limitów, jednak najczęściej z takiej możliwości korzystają pary. Wspólny kredyt gotówkowy łatwiej jest otrzymać, bo wpływa to na zdolność kredytową, a spłatę rat można podzielić między dwie osoby. Niektóre banki mogą wymagać jednak dodatkowych zabezpieczeń, jak np. ubezpieczenie. Jak krok po kroku złożyć wniosek o kredyt gotówkowy dla pary?

Kredyt gotówkowy dla pary - co to takiego?

Kredyt gotówkowy dla pary to dobre rozwiązanie w przypadku pojawienia się niespodziewanych wydatków. W przypadku dwójki współkredytobiorców łatwiej jest bowiem uzyskać finansowanie, niż gdyby starała się o to jedna osoba. Sam kredyt gotówkowy można zaś przeznaczyć na dowolny cel.

Kto może starać się o kredyt gotówkowy dla dwóch osób?

O kredyt gotówkowy dla dwóch osób ubiegać się może niemal każdy, niezależnie od stopnia pokrewieństwa. Nie ma bowiem formalnych ograniczeń co do tego, kim są dla siebie kredytobiorcy. Mogą to być więc zarówno małżeństwo, nieformalna para, rodzic z pełnoletnim dzieckiem, jak i kompletnie obce dla siebie osoby. Dla banku nie ma to znaczenia, o ile obie osoby spełniają warunki do uzyskania kredytu.

Z iloma osobami można dostać kredyt gotówkowy?

To, z iloma osobami można otrzymać finansowanie również nie jest konkretnie sprecyzowane. Formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by kredytobiorców było więcej, np. czworo. Najczęstszą sytuacją jest jednak właśnie kredyt brany w parze.

Jakie są wymagania aby otrzymać kredyt gotówkowy dla dwóch osób?

Warunki przy kredycie dla dwóch osób są niemal takie same, jak w przypadku kredytu dla jednej osoby. Z tą różnicą, że we dwójkę może być nieco łatwiej. Aby otrzymać kredyt gotówkowy konieczne jest ukończenie 18 roku życia, posiadanie pozytywnej historii kredytowej, stabilnego źródła dochodów i odpowiedniego poziomu zarobków. Ważne jest zachowanie dobrej proporcji między zarobkami, a miesięcznymi wydatkami. Korzyść przy kredycie dla dwojga pojawia się właśnie kiedy mowa o zdolności kredytowej.

Jak obliczana jest zdolność kredytowa dwóch osób?

Przy wyliczaniu zdolności kredytowej dla dwóch osób pod uwagę bierze się sumę dochodów netto i miesięcznych wydatków obu kredytobiorców. Do wydatków zalicza się rachunki, ale też inne zaciągnięte wcześniej zobowiązania. Konieczne jest też podanie liczby osób będących na utrzymaniu kredytobiorców oraz wiek młodszego z nich. To korzystne rozwiązanie w sytuacji, kiedy kredyt bierze się np. z rodzicem w wieku przedemerytalnym. Bank w takiej sytuacji nie będzie brał pod uwagę jego wieku, który mógłby być przeszkodą gdyby starał się o kredyt samodzielnie.

Zabezpieczenie kredytu gotówkowego dla pary

Zabezpieczenie kredytu gotówkowego z założenia ma być gwarancją, że będzie on spłacany. Banki mogą czasem wymagać dodatkowych zabezpieczeń. Przy kredycie gotówkowym może to być np. poręczenie, zastaw czy też ubezpieczenie kredytu.

Czy konieczne jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego dla pary?

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego nie jest obowiązkowe. Finansowanie można otrzymać i bez niego, jednak jeśli nie jest się pewnym jaka będzie decyzja banku, dodatkowe ubezpieczenie może przeważyć szalę na korzyść kredytobiorców. Dzięki niemu możliwe jest także ewentualne wynegocjowanie lepszych warunków z bankiem.

Jaki jest koszt kredytu gotówkowego dla pary?

Koszt kredytu gotówkowego dla pary zależy przede wszystkim od jego warunków. W grę wchodzi m.in. kwota kredytu, okres kredytowania, wysokość rat i prowizja. Dokładny koszt kredytu gotówkowego zależy więc od konkretnej sytuacji. Aby poznać przybliżony koszt miesięcznej raty oraz całkowity koszt kredytu warto skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego.

Jakie banki oferują kredyt gotówkowy dla pary?

Kredyt gotówkowy dla pary można zaciągnąć niemal w każdym banku. Większość z nich ma bowiem przygotowanie takie oferty. W tych bankach można wziąć wspólny kredyt gotówkowy:

 • Kredyt gotówkowy dla pary w mBanku - maksymalna kwota kredytu wynosi 200 tys. zł.
 • Kredyt gotówkowy dla pary w PKO BP - w ramach kredytu do uzyskania nawet 300 tys. zł.
 • Kredyt gotówkowy dla pary w Santander - bank udziela finansowania do 300 tys. zł.
 • Kredyt gotówkowy dla pary w Pekao - maksymalna kwota jaką można uzyskać w ramach kredytu gotówkowego to 250 tys. zł.
 • Kredyt gotówkowy dla pary w Credit Agricole - kredyt udzielany jest w kwocie do 200 tys. zł.
 • Kredyt gotówkowy dla pary w Alior Banku - bank ma w ofercie kredyt do 200 tys. zł.

Kredyt gotówkowy dla pary w Banku Pocztowym - można otrzymać finansowanie do 100 tys. zł.

Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy dla pary w 6 krokach?

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy dla pary przebiega w 6 krokach:

 1. Sprawdzenie oferty banków. Mogą one się od siebie różnić, dlatego już na początku warto wybrać te najkorzystniejsze.
 2. Sprawdzenie waszej zdolności kredytowej. To podstawa do uzyskania kredytu.
 3. Wypełnienie i złożenie wniosku kredytowego. Należy pamiętać, że wszystkie informacje w nim zawarte muszą być zgodnie z prawdą.
 4. Dołączenie do wniosku niezbędnych dokumentów. To np. zaświadczenie o zatrudnieniu czy potwierdzenie osiąganych dochodów.
 5. Czekanie na decyzję kredytową. Na tym etapie bank analizuje, czy może udzielić kredytu. Przy kredycie gotówkowym czas oczekiwania jest krótszy i decyzja może zapaść jeszcze tego samego dnia.
 6. Podpisanie umowy kredytowej. Jeśli decyzja banku była pozytywna, nie pozostaje nic innego jak podpisanie umowy i czekanie na otrzymanie środków.

Jak wygląda spłata kredytu gotówkowego dla pary?

Zasady spłaty wspólnego kredytu gotówkowego nie różnią się niczym od kredytu branego samodzielnie. Podstawową różnicą jest to, że za spłatę odpowiada więcej niż jedna osoba. Dwójka współkredytobiorców może mieć z tym nawet łatwiej, bowiem koszty można podzielić równo między dwie osoby.

Podsumowanie najważniejszych informacji na temat kredytu gotówkowego dla pary

Ubiegając się o kredyt gotówkowy jako para można zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu. Przed złożeniem wniosku warto zapoznać się z ofertami poszczególnych banków, by wybrać tę najlepszą. Bank przed wydaniem decyzji sprawdzi zdolność i historię kredytową współkredytobiorców. Pod uwagę brane są też miesięczne dochody i wydatki. Czasem wymagane może być dodatkowe zabezpieczenie.

Często zadawane pytania

Czy kredyt gotówkowy można wziąć wspólnie z rodzicem?
Tak, przy wspólnym kredycie nie ma znaczenia relacja między współkredytobiorcami.
jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego dla pary?