Kredyt bez prowizji 2023
ofin.plKredyty hipoteczneKredyt bez prowizji - czym jest i kto go udziela?

Kredyt bez prowizji - czym jest i kto go udziela?

Kredyt bez prowizji w bankach dla nowych klientów to atrakcyjne rozwiązanie, jednak zaleca ostrożność w analizie innych kosztów kredytu oraz dodatkowych produktów bankowych, które mogą generować opłaty. Autor podkreśla, że różnica między kredytami a darmowymi pożyczkami leży w wyższych kwotach i dłuższych okresach spłaty. Ważne jest też zrozumienie, że banki wymagają wysokiej zdolności kredytowej oraz nieskazitelnej historii kredytowej, co może prowadzić do odrzucenia wniosku. Artykuł sugeruje, że dla niektórych osób alternatywą mogą być pożyczki ratalne oferowane przez firmy pożyczkowe. Podsumowując, kredyty bez prowizji to atrakcyjna opcja, jednak przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z kosztami, warunkami i wymogami.

Gdzie wziąć kredyt bez prowizji?

Kredyt bankowy bez prowizji weźmiesz w Alior Bank, Santander Bank, Nest Bank, ING Bank Getin Bank, Citi Bank oraz Millennnium Bank. Brzmi nieprawdopodobnie, ale coraz więcej instytucji decyduje się wprowadzić taki produkt w ramach promocji dla nowych klientów. Rozwiązanie może być naprawdę opłacalne pod warunkiem, że dobrze przyjrzymy się pozostałym kosztom kredytu i ich rodzajom. Poniżej zestawienie najczęściej wybieranych pożyczek bankowych. Sprawdź, który kredyt bez prowizji jest dla ciebie. Oferty kredytów bez prowizji:

Bank Weź kredyt Kredyt bez prowizji Kwota Okres RRSO Oprocentowanie
Alior Bank Wypełnij wniosek 200 tys. zł (do 4600 zł online) 60 msc. 9,92 % 9,5% zmienne
Santander Wypełnij wniosek 30 tys. zł 120 msc. 10,39% 9,79%
Nest Bank Wypełnij wniosek 20 tys. zł 60 msc. 9,9% 9,5% zmienne
ING Wypełnij wniosek ✔ (pożyczka konsolidacyjna) 160 tys. zł 96 msc. 7,76% 7,49 %
Getin Bank Wypełnij wniosek 4 tys. zł 10 msc. 0 % 0 %
Citi Bank Wypełnij wniosek 150 tys. zł 24 msc. 9,40 % 9 % zmienne
Millennium Wypełnij wniosek 20 tys. zł 108 msc. 7,68 % 7,42 %

Kredyt hipoteczny bez prowizji

Kedyt hipoteczny bez prowizji również jest możliwy. Ciekawie wyglądają propozycje PKO BP i Credit Agricole. Kwota kredytu w przypadku obu banków wynosi do 90 proc. wartości nieruchomości.

Co to jest prowizja kredytu i jak naliczają ją banki?

Prowizja instytucji finansowej ma duży wpływ na końcowy koszt kredytu lub pożyczki. Jest to zazwyczaj jednorazowa opłata naliczana przez bank za wykonanie jakiejś czynności, np. udzielenie nam finansowania, ale w ramach prowizji mogą być też pobierane cykliczne opłaty za limity na karcie debetowej lub kredytowej etc. To, kiedy bank pobiera prowizję zależy od jej rodzaju.

  • Prowizja za rozpatrzenie wniosku kredytowego (oznacza mniej więcej to samo co opłata przygotowawcza) pobierana jest jeszcze przed przyznaniem finansowania i wcale nie gwarantuje akceptacji wniosku.
  • Prowizja za udzielenie kredytu może ona być płatna jednorazowo już przy podpisywaniu umowy lub dopiero w chwili uruchomienia kredytu. Wtedy kredytobiorcy często decydują się na skredytowanie prowizji, czyli rozłożenie jej na raty i spłacanie w trakcie ustalonego okresu kredytowania. Oczywiście prowizja kredytowana przez bank ma wpływ na zwiększenie miesięcznych rat kapitałowo-odsetkowych, ale uchroni nas przed dużym wydatkiem na samym początku.
  • Zupełnie inną opłatą jest, np. prowizja od wcześniejszej spłaty kredytu czy jakiejkolwiek zmiany warunków umowy - tutaj wysokość i warunki pobierania prowizji są zawsze ustalane przez obie strony umowy.

Jak wysoka może być maksymalna prowizja za udzielenie kredytu?

To jak wysoka może być maksymalna prowizja od udzielonego kredytu reguluje ustawa antylichwiarska, mówiąca o łącznej wysokości wszystkich kosztów pozaodsetkowych związanych z umową kredytową. Wysokość prowizji zależy od kwoty kredytu, okresu spłaty, ustaleń banku oraz wkładu własnego kredytobiorcy (przy umowach o kredyt hipoteczny). Zazwyczaj na stronie internetowej każdego banku podana jest minimalna i maksymalna prowizja za udzielenie kredytu. Szansę na nieco niższą prowizję mają klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferowanych przez bank produktów dodatkowych, tj. karta kredytowa czy konto osobiste.

Czy kredyt bez prowizji to pożyczka za 0zł?

Nie, kredyt bez prowizji to nie taki sam produkt, jak pożyczka za 0 zł online w firmie pożyczkowej. Darmowa pożyczka jest formą promocji dla nowych klientów i ze względu na stosunkowo niskie kwoty (do ok. 3000 zł), pożyczkodawcy mogą sobie pozwolić na niepobieranie żadnych opłat za udzielenie finansowania na 30 dni. Przy kredytach sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ zarówno dostępne kwoty są wyższe, a okres spłaty znacznie dłuższy. Banki udzielają kredytów gotówkowych tylko częściowo z własnego kapitału, w większości są to środki zdeponowane przez innych klientów. Oznacza to, że oferując kredyt bez prowizji, instytucja musi na nim jakoś zarobić. Jak? Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny bez prowizji może cechować: wyższa marża kredytu i opłata przygotowawcza oraz dodatkowe opłaty za ubezpieczenie kredytu czy dodatkowe produkty finansowe lub usługi banku. Zanim złożymy wniosek o kredyt bez prowizji, warto dokładnie przeanalizować taryfę opłat i prowizji dostępną na stronie banku lub skontaktować się z doradcą. Może się okazać, że promocyjny kredyt będzie mniej opłacalny niż kredyt ze standardową prowizją.

Kiedy kredyt bez prowizji się nie opłaca?

Kredyt bez prowizji jest atrakcyjny z wielu względów, ale nie zawsze będzie dopasowany do naszych potrzeb, a przez może się nie opłacać. Bankowa pożyczka bez prowizji to produkt skierowany głównie dla nowych klientów, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z usług danego banku. Brak prowizji wymaga skorzystania z dodatkowych produktów (m.in. karta kredytowa, konto bankowe czy ubezpieczenie kredytu), które będą generowały nieplanowane koszty. Dodatkowo niektóre banki udzielają kredytu wyłącznie na określony cel, a przykładem może tu być ING, który oferuje wyłącznie kredyt konsolidacyjny bez prowizji. Dodatkowym problemem jest wymagana przez bank wysoka zdolność kredytowa i nieskazitelna historia w BIK. Jeśli nie spełnimy oczekiwać banku, nasz wniosek o kredyt z prowizją wynoszącą 0 procent może zostać odrzucony. Warto też zauważyć, że promocyjne oferty kredytów opiewają na stosunkowo niskie kwoty, zatem jeśli liczymy na ograniczenia formalności do minimum, kredyt bez prowizji w banku może nie być dla nas. W wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem mogą być pożyczki ratalne udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. 

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5