Kredyt hipoteczny w Millennium Bank - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Oprocentowanie:

9,50 %

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

0,00 %

Całkowita kwota do spłaty:

-

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank
4.6

Szczegóły oferty kredytu hipotecznego w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny w banku Millennium to możliwość uzyskania od 20 000 złotych do nawet 4 500 000 na zakup lub budowę nieruchomości. Okres kredytowania dla kredytu hipotecznego w Millennium to od 72 miesięcy do 420 miesięcy, czyli od 6 do nawet 35 lat. Kredyt uzyskać można już od 10% wkładu własnego. Oferta Millennium zakłada również stałe oprocentowanie w okresie pierwszych 5 lat spłaty. Po upływie 5 lat przechodzimy na oprocentowanie zmienne. Millennium oferuje również wakacje kredytowe raz w roku przez cały okres spłaty. Bank nie wymaga jednak wykupienia dodatkowego ubezpieczenia do kredytu. RRSO dla kredytu hipotecznego w Millennium wynosi 9,5%.

Kwota kredytu 20 000 zł - 4 500 000 zł
Okres kredytowania 72 - 420 miesięcy
Oprocentowanie Stałe lub zmienne
Minimalny wkład własny 10%
RRSO 9,5%
Wniosek Złóż wniosek

Koszt kredytu hipotecznego w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny od Millennium nie zaskoczy nas niczym wyjątkowym. Podstawowym kosztem kredytu są oczywiście odsetki. W przypadku kredytu hipotecznego od Millennium przez pierwsze 5 lat kredyt objęty jest oprocentowaniem stałym, a po tym okresie, aż do końca spłaty będzie to oprocentowanie zmienne. Oprocentowanie w okresie pierwszych 5 lat wynosi 7,95%, natomiast później uzależnione będzie od stawek referencyjnych WIBOR.

Do pozostałych kosztów należy zaliczyć standardowo prowizję i marżę. Jednak w przypadku kredytu hipotecznego od Millennium, nie natrafimy na prowizję. Nawet w ofercie bank uwzględnia zerowy koszt prowizji. Marżę z kolei możemy negocjować, czy pomniejszyć, dobierając dodatkowe produkty do kredytu, jak choćby konto, czy kartę kredytową. Do kosztów zaliczyć również musimy koszt ubezpieczenia nieruchomości od ognia i nieszczęśliwych wypadków, gdyż bez tego ubezpieczenia żaden bank, w tym Millennium, nie udzieli kredytu.

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,50% i została wyliczona przy założeniu, że oprocentowanie w pierwszym 60 miesięcznym okresie obowiązywania stopy stałej wynosi 8,00% (według stanu na dzień 14-02-2023 r.), w dalszym okresie oprocentowanie zmienne wynosi 9,09% a WIBOR 6M wynosi 6,99%(według stanu na dzień 31-01-2023 r.). Jeśli na moment wyliczenia RRSO oprocentowanie stałe jest wyższe niż oprocentowanie zmienne to do wyliczenia RRSO po okresie stałej stopy przyjmuje się oprocentowanie stałe. Całkowita kwota kredytu hipotecznego (bez kredytowanych kosztów) wynosi 394 373 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 1 089 426,36 zł, całkowity koszt kredytu hipotecznego 695 053,36 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0 zł, odsetki 653 601,84 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wg oferty dostępnej za pośrednictwem banku 14 520 zł, ubezpieczenie na życie wg oferty dostępnej za pośrednictwem banku 26 712,52zł, PCC 19 zł i opłata sądowa za ustanowienie hipoteki 200 zł), okres kredytowania 27 lat, rata kredytu 2 959,48 zł, liczba rat 330 . Kalkulacja wykonana na dzień 14-02-2023 r. na reprezentatywnym przykładzie przy założeniu, że: kredyt zabezpieczony będzie hipoteką na nowo nabywanej nieruchomości o wartości 588 616 zł, marża kredytu wynosi 2,10%, jeśli masz u nas konto Millennium 360°na które co miesiąc wpływa Twoje wynagrodzenie lub inny dochód netto oraz kartę debetową do tego konta i wykonasz kartą transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 500 zł m-cznie.

Kto może wziąć kredyt hipoteczny w Millennium Bank?

Kredyt hipoteczny w Millennium może uzyskać każdy pełnoletni obywatel Polski, uzyskujący stały, udokumentowany dochód. Oczywiście bank nie daje kredytu ot tak. Najpierw dokona wyliczenia zdolności kredytowej na podstawie dostarczonych przez wnioskującego dokumentów, oraz zweryfikuje jego historię kredytową. Dopiero posiadając stosowną zdolnośc kredytową i nienaganna historię kredytową, bank skłonny będzie udzielić finansowania.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w Millennium Bank?

Porozmawiaj z konsultantem - w placówce banku lub podczas rozmowy telefonicznej. Konsultant przedstawi szczegółową ofertę kredytu, warunki jego uzyskania, a także odpowie na wszelkie nurtujące nas pytania. Na tym etapie możemy się dowiedzieć jak złożyć wniosek oraz jakie dokumenty przygotować dla banku.

Złóż wniosek o kredyt - możesz to zrobić w placówce banku, lub online, dzięki aplikacji mobilnej Millennium. Idąc do oddziału, musimy mieć ze sobą wypełniony wniosek kredytowy oraz niezbędne dla banku dokumenty. W przypadku korzystania z aplikacji mobilnej, wniosek wypełnimy w aplikacji, a także możemy przesłać za jej pomocą dokumenty w formie elektronicznej. Bez względu na wybór metody wnioskowania, konieczne będzie na pewnym etapie oczekiwanie na decyzję ze strony banku. Po sprawdzeniu zdolności kredytowej i historii kredytowej bank poinformuje nas, czy może kredyt przyznać. Decyzja pozytywna oznacza, że pozostaje nam już tylko podpisać umowę kredytu.

Podpisanie umowy kredytu - to jest ostatni etap wnioskowania, ale jedyny, który finalizujemy tylko w placówce banku. My, jako kredytobiorca decydujemy w jakim oddziale i kiedy chcemy umowę podpisać. Na miejscu konsultant objaśni nam umowę oraz rozwieje wszelkie wątpliwości, jeśli jeszcze jakieś się pojawią. Podpisanie umowy tożsame jest z uruchomieniem kredytu hipotecznego w banku Millennium.

Dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Trudno jest przedstawić jednolitą listę dokumentów, które należy dostarczyć do banku, gdy ubiegamy się o kredyt hipoteczny. Wpływ na to ma kilka czynników, jak chociażby cel kredytowania czy forma zatrudnienia. Istnieje jednak pewna pula dokumentów, które zawsze będą potrzebne, a są to:

  • Dokument tożsamości - do niedawna banko honorowały jako dokument tożsamości jedynie dowód osobisty. Od pewnego czasu jednak zmienia się to i paszport równie jest wystarczający do tego celu,
  • Zaświadczenie o dochodach - choć w zależności od źródła dochodu potrzebne będa inne dokumenty, to jednak koniecznie musimy dostarczyć do banku taki, który potwierdzi nasze źródło utrzymania, a także potrzebować będziemy dokumentów opisujących naszą sytuację finansową. Mogą to być “paski” z miejsca pracy, czy wyciągi bankowe z uwzględnieniem wpływów z wynagrodzenia. Te konkretne dokumenty muszą być z ostatnich 6 miesięcy,
  • Dokumenty dotyczące nieruchomości - tutaj również trudno ujednolicić listę, ponieważ zależeć będzie dużo od tego, czy kupujemy nieruchomość z rynku pierwotnego, czy wtórnego, czy budujemy dom, czy kupujemy mieszkanie. Jednak bez względu na wszystko, zawsze przyda się wypis z księgi wieczystej nieruchomości, jak i akt własności nieruchomości należący do zbywcy. Niezbędna będzie również umowa przedwstępna ze zbywcą.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym w Millennium Bank

Choć Rekomendacja S, która sugeruje jak banki powinny postępować w przypadku udzielania kredytów hipotecznych, mówi o 20% wkładzie własnym, to w Millennium kredyt uzyskamy już z 10% wkładem własnym. Oznacza to, że kredyt udzielony kredytobiorcy może pokryć nie więcej niż 90% wartości nieruchomości. Warto jednak mieć świadomość, że biorąc kredyt z wkładem własnym niższym niż 20% konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, co z kolei podniesie koszt samego kredytu. Jednak patrząc od drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wkład własny wyniósł 20% i więcej, jeżeli tylko mamy możliwość wnieść tyle własnych środków do zakupu nieruchomości.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w Millennium Bank

Bank Millennium nie wymaga od kredytobiorców wykupienia żadnego konkretnego ubezpieczenia do kredytu. Warto pamiętać, że niezbędne będzie ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, gdyż bez tego nie będzie mowy o kredycie. Jednak z oferowanych przez bank ubezpieczeń - ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków - nie musimy korzystać, choć możemy. Wykupienie ubezpieczenia będzie się wiązać z dodatkowym kosztem do kredytu, ale w banku Millennium zyskamy dzięki temu również zniżkę na marży, co w ogólnym rozrachunku może okazać się korzystniejszą opcją.

Opinie o Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5

Podobne produkty