Kredyt konsolidacyjny w ING - kalkulator i opinie

25000
60 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Oprocentowanie:

13,80 %

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

11,30 %

Całkowita kwota do spłaty:

-

Kredyt konsolidacyjny w ING
4.5

Szczegóły oferty kredytu konsolidacyjnego w ING

ING oferuje kredyt konsolidacyjny na korzystnych warunkach. Kwota kredytu to od 1000 złotych do nawet 160 000 złotych z możliwością skonsolidowania do maksymalnie 7 zobowiązań z innych banków. Przy pomocy kredytu konsolidacyjnego banku ING możemy uregulować kredyty i pożyczki zaciągnięte w bankach, a także limity w koncie czy te na kartach kredytowych. Zaciągając konsolidację w ING na maksymalnie 3 lata możemy skorzystać z oferty stałego oprocentowania. Można również uzyskać dodatkowe środki na dowolny cel.

 

RRSO 13,80%
Kwota kredytu 1000 złotych - 160 000 złotych
Oprocentowanie Stałe lub zmienne
Okres kredytowania 3 - 120 miesięcy
Dodatkowa gotówka na dowolny cel Tak
Wniosek Złóż wniosek

Koszt kredytu konsolidacyjnego w ING

Koszty pożyczki konsolidacyjnej w ING to aktualnie jedynie oprocentowanie, gdyż ING nie nalicza prowizji od udzielonej pożyczki. RRSO konsolidacji w ING to 13,8% w skali roku. Pożyczka obłożona jest jedynie kosztami odsetek. Można pożyczkę konsolidacyjną dodatkowo ubezpieczyć, co jeszcze bardziej obniży oprocentowanie oraz, co ciekawe, wysokość miesięcznej raty. Nawet korzystając z opcji ubezpieczenia, nasza miesięczna rata będzie niższa, niż w przypadku kredytu nie ubezpieczonego.

Kto może wziąć kredyt konsolidacyjny w ING?

Z oferty pożyczki konsolidacyjnej w banku ING może skorzystać każdy obywatel Polski, który ukończył 18 lat i może wylegitymować się ważnym dowodem osobistym. Pożyczkę można uzyskać zarówno w oddziale banku, jak i poprzez aplikację mobilna czy bankowość online, będąc już klientem ING. Przy wnioskowaniu o pożyczkę sprawdzona zostanie nasza zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Zbyt niska zdolność, albo niefortunna historia kredytowa mogą przekreślić szanse na uzyskanie konsolidacji w banku ING.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny w ING?

    1. Złóż wniosek kredytowy,
    2. Ustal warunki zobowiązania,
    3. Otrzymaj środki na konto,
    4. Spłać swoje zobowiązania.

Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania pożyczki konsolidacyjnej jest złożenie wniosku. Można to zrobić w placówce banku lub, będąc już klientem ING, w aplikacji mobilnej lub bankowości online. Wybieramy interesującą nas kwotę pożyczki, okres spłaty oraz decydujemy się w tym momencie na wykupienie ubezpieczenia do kredytu, lub uzyskanie go bez ubezpieczenia. Po złożeniu dyspozycji czas wypełnić wniosek. Dane osobowe, adresowe oraz informacje o dochodach to wszystko, co musimy we wniosku podać. Po uzupełnieniu i przesłaniu pozostaje oczekiwać na odpowiedź ze strony banku.

Bank dokona weryfikacji zdolności i historii kredytowej. Jeśli zarówno zdolność kredytowa będzie wystarczająca, jak i historia przychylna, bank udzieli odpowiedzi w kwestii przyznania kredytu. Pozytywna decyzja zaowocuje przejściem do dalszego etapu wnioskowania, czyli ustalenia warunków pożyczki. Na tym etapie poznamy dokładne koszty, ustalimy wszelkie istotne kwestie, aby finalnie zatwierdzić warunki kredytu i podpisać umowę.

Podpisanie umowy kredytowej oznacza uruchomienie kredytu, czyli wypłatę środków. W ciągu kilku minut od zatwierdzenia warunków umowy kredytu środki powinny trafić na nasze konto. Jeśli tak się faktycznie stanie pozostanie ostatni krok, czyli samodzielna spłata zobowiązań. Większośc banków samodzielnie opłaca konsolidowane produkty, w ING sami musimy się tym zająć. Na uregulowanie wszystkich zobowiązań, na które planowaliśmy przeznaczyć pożyczkę konsolidacyjną ING mamy 3 dni.

Dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt konsolidacyjny w ING

Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w ING musimy przygotować parę istotnych dokumentów. Oto lista najważniejszych dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki konsolidacyjnej w banku ING:

  • Dowód osobisty - lub inny dokument tożsamości, czyli paszport. Od pewnego czasu banki honorują również paszport jako dokument tożsamości. Najważniejsze jednak, aby pamiętać swój numer PESEL,
  • Dokumenty dotyczące dochodów - na pewno musimy przedłożyć w banku dokument, który potwierdza nasze zatrudnienie, jego formę oraz wysokość uzyskiwanej pensji. Prócz tego dokumentu, istotne są również wyciągi z banku za ostatnie 3 miesiące, lub “paski” z miejsca zatrudnienia, również za okres ostatnich trzech miesięcy. Na podstawie tych dokumentów bank szacuje naszą zdolność kredytową,
  • Dokumenty dotyczące konsolidowanych zobowiązań - musimy do ING dostarczyć dokumentację związaną ze spłacanymi zobowiązaniami. Musimy wykazać jakie produkty i w jakiej kwocie pozostały nam do spłaty. Jest to istotne dla banku aby upewnić się, że kwota o którą wnioskujemy w ramach pożyczki konsolidacyjnej, nie przekracza przesadnie wartości zobowiązań. Na podstawie tych dokumentów bank decyduje o wysokości udzielonego finansowania.

Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego w ING

Składając wniosek o pożyczkę konsolidacyjną w banku ING możemy złożyć dyspozycję ubezpieczenia kredytu. Jest to opcja warta rozważenia. Aktualnie ubiegając się o pożyczkę konsolidacyjną w ING zniesiony jest koszt prowizji. Tego kosztu kredytu nie będziemy musieli ponieść. Jednak wciąż pozostaje oprocentowanie. W przypadku skorzystania z ubezpieczenia kredytu możemy jeszcze bardziej obniżyć ratę zobowiązania. Jest to możliwe, pomimo tego, że samo ubezpieczenie to dodatkowy koszt kredytu. Jednak skorzystanie z oferty z ubezpieczeniem, powoduje dodatkowo obniżenie wartości oprocentowania. W ogólnym rozrachunku dorzucenie kosztu ubezpieczenia i zmniejszenie oprocentowania powoduje, że kredyt będzie tańszy. Oczywiście nie jest ono obligatoryjne i każdy decyduje sam, czy ubezpieczenie wykupić czy nie. Jednak w przypadku pożyczki konsolidacyjnej w banku ING jest to zdecydowanie korzystna opcja.

Podsumowanie informacji o kredycie konsolidacyjnym w ING

Kredyt konsolidacyjny w ING to bardzo ciekawa, atrakcyjna oferta konsolidacji swoich zobowiązań do jednej, niższej, korzystniejszej raty. Maksymalna kwota kredytu to 160 000 złotych, co pozwala połączyć już całkiem pokaźne zobowiązania. W ING możemy skonsolidować ich aż 7. Niestety pożyczkę możemy wykorzystać jedynie na produkty bankowe - kredyty, limity w koncie, karty kredytowe. Nie spłacimy chwilówki, czy pozabankowej pożyczki ratalnej. Okres spłaty możemy rozłożyć nawet na 120 miesięcy, czyli 10 lat, co daje naprawdę ciekawą opcję dopasowania wysokości raty do naszych miesięcznych możliwości finansowych. Pożyczka pozbawiona jest kosztów prowizji, a decydując się na ubezpieczenie kredytu, dodatkowo obniżymy jeszcze oprocentowanie.

 

Zalety
  • Pożyczka od 1000 złotych do 160 000 złotych,

  • Okres kredytowania od 3 do 120 miesięcy,

  • Możliwość wnioskowania w oddziale i online,

  • Dodatkowe środki na dowolny cel,

  • Wykupienie ubezpieczenia obniża oprocentowanie,

  • Konsolidacja do 7 zobowiązań bankowych.

  • Wady
  • Możliwość konsolidacji jedynie produktów bankowych,

  • Konieczność bycia klientem ING aby wnioskować online.

  • Opinie o Kredyt konsolidacyjny w ING

    Empty comments
    Zostaw swój komentarz!
    Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
    Dodaj komentarz
    Twoja ocena
    5
    Dodaj komentarz
    Twoja ocena
    5

    Podobne produkty