Cardina - opinie i kalkulator pożyczki na raty

Cardina
4.8
1200
24 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

-

Całkowita kwota do spłaty:

-

Cardina - informacje o firmie

Cardina jako pierwsza w Polsce wypuściła na rynek finansowy pozabankową kartę kredytową. Wraz z kartą klient otrzymuje odnawialny limit kredytowy, z którego może korzystać bez względu na porę dnia i nocy, w dni powszednie i święta, na terenie całego świata. Połączenie nowoczesnych rozwiązań i stabilnego kredytowania zaowocowało rozwiązaniem, które szybko zdobyło zaufanie konsumentów. Wydawcą karty jest Cardina Sp. z o.o. Karta została stworzona we współpracy z MasterCard oraz Santander Bank S.A. Cardina posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej, wydawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Działa zgodnie z wszelkimi normami, gwarantując klientom w pełni bezpieczny produkt.

 • Karta kredytowa Cardina daje swobodę korzystania ze środków w ramach przyznanego limitu kredytowego.
 • Odnawialny limit kredytowy ma wartość od 600 do 5000 zł.
 • Klienci mogą wnioskować o zwiększenie limitu kredytowego.
 • Za kartę kredytową Cardina płaci się tylko w momencie korzystania z niej. Osoba, która nie korzysta z karty, nie ponosi żadnych kosztów.
 • Cardina nie nalicza odsetek w pierwszym roku korzystania z odnawialnego limitu kredytowego.
 • Pozabankowa karta kredytowa Cardina umożliwia wykonywanie operacji bezgotówkowych i wypłatę gotówki w punktach oznaczonych logo MasterCard.
 • Aplikowanie o kartę jest proste i odbywa się w 100% przez internet. Cardina wymaga przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia tożsamości osoby wnioskującej.

Cardina - jak wziąć pożyczkę

Cardina pozwala złożyć wniosek o pozabankową kartę kredytową bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności można wykonać przez internet. W naszym krótkim poradniku przeprowadzamy przez cały proces pożyczania w Cardina!

 1. Przed podpisaniem umowy z firmą Cardina, należy zadecydować o kwocie limitu na karcie kredytowej oraz określić, jaka część tej sumy ma trafić szybkim przelewem na osobiste konto bankowe. Zanim przyjdzie karta, będzie można korzystać z przyznanych środków. Minimalny limit kredytowy wynosi 600 zł, a maksymalny – 5000 zł. Cardina decyduje o wysokości przyznanego limitu na podstawie zdolności kredytowej klienta. Pożyczkobiorca, który w terminie zwraca zadłużenie, może wnioskować o podwyższenie limitu.
 2. Następnym etapem jest uzupełnienie krótkiego formularza internetowego. Wystarczą dane z dowodu osobistego, numer konta bankowego, numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail.
 3. Trzecim krokiem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Można zrobić również błyskawiczny przelew weryfikacyjny Blue Media, nie czekając na zaksięgowanie pieniędzy na koncie pożyczkodawcy.
 4. Ostatnim etapem jest decyzja kredytowa i szybki przelew pieniędzy na konto. Ze środków można korzystać jeszcze przed otrzymaniem karty, dzięki wskazaniu kwoty, jaka ma trafić na rachunek bankowy. Karta wraz z kodem PIN zostanie wysłana na adres wskazany we wniosku.

Rodzaje pożyczek w Cardina

Cardina ma w swojej ofercie pożyczki ratalne w postaci pozabankowej karty kredytowej. Przyznany na niej odnawialny limit kredytowy może wynosić od 600 do 5000 zł. Zadłużenia nie trzeba spłacać co miesiąc. Wystarczy regulować minimalną kwotę spłaty, która wynosi 15% wykorzystanego limitu. Wszystkie informacje na temat spłaty i wysokości kwoty, jaką należy zwrócić, można znaleźć w Panelu Klienta. Dodatkowo Cardina przesyła tę informację w miesięcznym zestawieniu operacji (na wskazany we wniosku adres e-mail lub adres korespondencyjny). Po spłacie części lub całości zadłużenia, można ponownie korzystać z przyznanego limitu. Nie można nadpłacać długu, czyli wpłacać kwoty większej niż wynosi aktualne zadłużenie. Za brak korzystania z karty nie ponosi się żadnych opłat. W pierwszym roku klient jest również zwolniony z odsetek.

Cardina - koszty przedłużenia pożyczki

W ofercie firmy Cardina nie ma informacji na temat możliwości przedłużenia pożyczki. Jednak nie jest to potrzebne, ponieważ Cardina nie wymusza konieczności jednorazowej spłaty całej kwoty wykorzystanego limitu. W każdym miesiącu należy zwrócić tylko niewielką część długu. Nie trzeba czekać do końca okresu rozliczeniowego – można w dowolnym momencie, częściowo lub całkowicie regulować wysokość zadłużenia. Co istotne, limit kredytowy jest przyznawany na okres 12 miesięcy. Klient, który dokona terminowej spłaty (nawet minimalnej kwoty do spłaty), ma automatycznie odnowiony limit. Okres udzielenia limitu nie jest równy terminowi ważności karty. Data ważności karty zwykle wynosi 2 lata.

Kolejne pożyczki w Cardina

Cardina wydaje każdemu klientowi jedną kartę kredytową. Obecnie nie ma możliwości korzystania z kilku kart jednocześnie. Możliwe jest za to zwiększenie limitu karty kredytowej, pod warunkiem terminowej spłaty zadłużenia. W tym celu należy złożyć wniosek za pośrednictwem panelu klienta, telefonicznego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta lub tradycyjnego listu wysłanego Pocztą Polską. Z maksymalnie 80% przyznanego limitu można korzystać natychmiast po przyznaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Pozostałe środki znajdą się na karcie, którą Cardina wraz z kodem PIN prześle na adres wskazany w formularzu.

Weryfikacja w bazach BIK, BIG, KRD

Cardina weryfikuje wiarygodność finansową osób wnioskujących o pozabankową kartę kredytową. Przed przyznaniem pozytywnej decyzji kredytowej, sprawdza ich obecność w zewnętrznych bazach danych. Cardina korzysta z następujących baz danych:

 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
 • Credit Check Consumer (CRIF Services Sp. z o.o.).

Kto może wziąć pożyczkę w Cardina

Dowód osobisty
Telefon komórkowy
Konto bankowe
Numer pesel

Oferta Cardina jest skierowana do każdego, kto chce czerpać z zalet odnawialnego limitu kredytowego. Nie trzeba od razu korzystać z przyznanych środków. Kiedy zajdzie taka potrzeba, można dowolnie wypłacać pieniądze lub wykonywać operacje bezgotówkowe. Wymagania firmy pożyczkowej Cardina:

 • wiek od 21 do 65 lat,
 • polskie obywatelstwo,
 • dowód osobisty,
 • aktywny numer telefonu komórkowego,
 • rachunek bankowy w polskim banku,
 • adres e-mail.

Podsumowanie informacji o pożyczce ratalnej w Cardina

Cardina jest nieczęsto spotykaną ofertą limitu pożyczkowego. Produkt działa podobnie do karty kredytowej, łącząc wszystkie jej zalety: stały dostęp do dodatkowych środków, bez dodatkowego wnioskowania, oraz z opłatami tylko za te fundusze, z których korzystamy. Produkt sprawuje się świetnie jako alternatywa dla regularnych chwilówek. Jego jedyną wadą jest maksymalny limit wieku ustalony na zaledwie 65 lat.

Zalety
 • dostęp do dodatkowej gotówki bez względu na czas i miejsce;

 • proste wnioskowanie;

 • limit karty kredytowej do 5000 zł;

 • możliwość zwiększenia limitu kredytowego na wniosek klienta;

 • brak kosztów w przypadku niekorzystania z karty;

 • brak odsetek w pierwszym roku trwania umowy;

 • pieniądze na koncie w ciągu jednego dnia roboczego – bez oczekiwania na kartę;

 • elastyczna spłata zadłużenia;

 • możliwość kontaktu z Biurem Obsługi Klienta siedem dni w tygodniu.

 • Wady
 • wiek minimum 21 lat i maksimum 65 lat;

 • weryfikacja w bazach danych BIG InfoMonitor, KBIG, Credit Check Consumer.

 • Opinie o Cardina

  S
  Opinia od:
  Szymon

  Czy opinia była przydatna?

  0
  Ta firma to dramat!! Po spłaceniu połowy kwoty którą pożyczyłem saldo nagle wynosiło że mam więcej niż to co pożyczyłem2022-12-29 18:35:41
  M
  Opinia od:
  Magic

  Czy opinia była przydatna?

  0
  POLECAM! Mam kartę od kilku miesięcy, więc mam pieniądze zawsze pod ręką.2020-03-06 11:22:03
  A
  Opinia od:
  Autum

  Czy opinia była przydatna?

  +1
  W pierwszym roku trwania umowy nie ma odsetek- może nie jest to wielka oszczędność, ale zawsze jednak...2019-08-28 23:07:40
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Informacje o Cardina
  Nazwa firmy
  Cardina Sp. z o.o.
  Adres
  Wołoska 5,
  02-675 Warszawa
  telefon
  +48 22 100 32 23
  Adres strony
  cardina.pl
  Godziny pracy
  pn - pt: 7:00 - 22:00 sb - nd: 10:00 - 18:00
  Adres e-mail
  info@cardina.pl
  Wniosek

  Podobne produkty