Kredyt konsolidacyjny w Bank Pocztowy - kalkulator i opinie

25000
60 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Oprocentowanie:

12,50 %

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

14,87 %

Całkowita kwota do spłaty:

-

Kredyt konsolidacyjny w Bank Pocztowy
4.7

Szczegóły oferty kredytu konsolidacyjnego w Bank Pocztowy

Kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym to ciekawa oferta połączenia swoich zobowiązań kredytowych w jedno, z niższą miesięczną ratą. Konsolidacja w banku pocztowym to szansa na uzyskanie od 20 000 złotych do nawet 200 000 złotych. Okres kredytowania to od 3 miesięcy do maksymalnie 10 lat. Bank Pocztowy oferuje możliwość dobrania dodatkowej gotówki do kredytu na dowolny cel. Oferta ma jednak swoje minusy. Nie skonsolidujemy kredytem od Banku Pocztowego zobowiązań z firm pozabankowych. Jedynie kredyty bankowe, limity w kontach, czy na karcie mogą być spłacone kredytem konsolidacyjnym z Banku Pocztowego. RRSO kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym wynosi 14,87%.

RRSO 14,87%
Kwota kredytu 20 000 zł - 200 000 zł
Oprocentowanie Zmienne
Okres kredytowania 3 - 120 miesięcy
Dodatkowa gotówka na dowolny cel Tak
Wniosek Złóż wniosek

Koszt kredytu konsolidacyjnego w Bank Pocztowy

Do kosztów kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym należy wliczyć standardowo - oprocentowanie, prowizję, ubezpieczenie, jeśli się na nie zdecydujemy. Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest zmienne w całym okresie kredytowania i wynosi około 12,5%. Do kosztów wrzucamy także prowizję. Bank Pocztowy oferuje jednak obniżenie prowizji do 0% w przypadku wykupienia ubezpieczenia. To będzie stanowić kolejna wartość, którą musimy uwzględnić w całkowitym koszcie kredytu. Jednak może to się okazać opłacalne, ponieważ prowizja w przeciwnym wypadku wynosi aż 5% od udzielonego kredytu.

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 14,87% przy założeniach: kredyt udzielony w dniu 3 stycznia 2023 r. na okres 105 miesięcy, bez ubezpieczenia, całkowita kwota kredytu 74 500,00 zł (bez kredytowanych kosztów kredytu), spłacany do 3. dnia każdego miesiąca w równych ratach w kwocie 1231,40 zł, ostatnia rata wyrównująca 1231,15 zł, oprocentowanie zmienne 12,49% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu 54 796,75 zł (w tym: prowizja 3921,05 zł, odsetki 50 875,70 zł), całkowita kwota do zapłaty 129 296,75 zł.

Kto może wziąć kredyt konsolidacyjny w Bank Pocztowy

Kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym przeznaczony jest dla każdego obywatela Polski, który ukończył 18 lat i może wylegitymować się ważnym dowodem osobistym. Bank Pocztowy nie stawia wysokich wymagań kredytobiorcom, akceptuje bardzo wiele źródeł dochodu - nawet emeryturę i rentę, a także przychód z rolnictwa lub działalności gospodarczej. Jednak w przypadku tych dwóch ostatnich, nie mogą oni wnioskować o kredyt w kwocie większej niż 100 000 złotych.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny w Bank Pocztowy?

  1. Złóż wniosek o kredyt,
  2. Załącz niezbędne dokumenty,
  3. Poczekaj na decyzję banku,
  4. Podpisz umowę.

Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym jest złożenie wniosku. Sam wniosek można złożyć w placówce banku, na poczcie, lub wygodnie przez stronę internetową. W wypadku wniosku online, po tym jak sprawdzi go pracownik banku, skontaktuje się z klientem i zaprosi do placówki, z niezbędnymi dokumentami.

Do niezbędnych dokumentów musimy wliczyć ważny dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach i ich wysokości. Różnią się one w zależności od źródła uzyskiwania dochodu. Pracownik podczas rozmowy poinformuje co powinniśmy ze sobą zabrać. Jeśli wszystkie dokumenty będą się zgadzać, pozostaje poczekać na decyzję banku, którą poznamy w ciągu kilku minut. W przypadku pozytywnie rozpatrzonego wniosku o kredyt, musimy już tylko podpisać umowę i możemy od razu dokonać wypłaty środków.

Dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt konsolidacyjny w Bank Pocztowy

Dokumenty, jakie musimy ze sobą mieć w przypadku wnioskowania o kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym, to standardowo dokument tożsamości, konkretniej ważny dowód osobisty. Oprócz dowodu musimy dostarczyć dokumenty, które potwierdzą nasz dochód - jego źródło i wysokość. W Banku Pocztowym akceptowane są umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, renta, emerytura, a także dochód z gospodarstwa rolnego lub działalności gospodarczej. Konieczne jest również dostarczenie dokumentów poświadczających jego wysokość, różnych w zależności od źródła dochodu.

Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego w Bank Pocztowy

Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym jest opcjonalne. Bank nie wymaga od klientów, aby wykupili ubezpieczenie kredytu. Jednak korzystając z opcji z ubezpieczeniem, dokładając jego wartość do całkowitego kosztu kredytu, usuniemy z niego prowizję. Jeśli wykupimy ubezpieczenie do kredytu, prowizja wyniesie 0%. W przeciwnym wypadku będzie to 5% od kwoty kredytu, więc opcja ubezpieczenia może okazać się bardziej opłacalna dla kredytobiorcy.

Opinie o Kredyt konsolidacyjny w Bank Pocztowy

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Produkty Bank Pocztowy

Kredyt konsolidacyjny w Bank Pocztowy

Podobne produkty