Provident - opinie i kalkulator pożyczki na raty

Provident
4.8
1200
12 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

-

Całkowita kwota do spłaty:

-

Provident - informacje o firmie

O Providencie słyszała chyba każda osoba zainteresowana pożyczkami pozabankowymi. Ta firma działa na polskim rynku już od 1997 roku. Początkowo udzielała głównie pożyczek domowych, ale jej działalność z roku na rok coraz bardziej przenosi się do sieci. Provident na pewno jest jednym z najbardziej doświadczonych pożyczkodawców nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czym wyróżnia się jego obecna oferta?

 • Pożyczka całkowicie online - po potwierdzeniu danych pieniądze są przelewane bezpośrednio na konto.
 • Wysoka kwota pożyczki do nawet 30 000 zł
 • Weryfikacja tożsamości przez przelew złotówkowy
 • Przelew z pożyczką nawet weekend.
 • W ofercie również pożyczki z obsługą domową.

Provident - przykład reprezentatywny

Pożyczka Prima Plus: Pożyczka Samoobsługowa Prima Plus: Oferta produktowa pożyczka Samoobsługowa „Prima Plus” jest dostępna od 24.04.2024 r. i dotyczy pożyczki przez Internet o całkowitej kwocie pożyczki od 1 000 zł do 30 000 zł spłacanej w 12, 18, 24, 36, 44 i 48 ratach miesięcznych. Liczba możliwych rat jest zależna od wybranej całkowitej kwoty pożyczki. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 29,00%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 8511,57 zł, oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 1511,57 zł (w tym: prowizja 264,98 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 618,31 zł, odsetki 588,28 zł), 17 równych rat miesięcznych w wysokości 472,87 zł i ostatnia 18 rata w wysokości 472,78 zł. Kalkulacja z dnia 24.04.2024 na reprezentatywnym przykładzie pożyczki Samoobsługowej „Prima Plus”.

Provident - jak wziąć pożyczkę

Otrzymanie pożyczki w Provident nie jest trudne. Wystarczy wybrać kwotę, czas spłaty i postępować zgodnie z kolejnymi instrukcjami.

 • Dobierz odpowiadającą kwotę pożyczki i czas spłaty przez kalkulator pożyczkowy.
 • Następnie kliknij złóż wniosek i wypełnij formularz, który pojawi się na stronie.
 • Konieczne będzie podanie danych takich jak dane kontaktowe oraz dane o dochodach i zobowiązaniach. Po ich ocenie Provident przedstawi propozycję pożyczki.
 • Jeżeli zgadzasz się na propozycję, to należy jeszcze zweryfikować swoją tożsamość przez wykonanie przelewu złotówkowego ze swojego konta osobistego. Gdy przelew weryfikacyjny trafi na konto Providenta, to niezwłocznie otrzymasz pożyczkę na swoje konto.

Rodzaje pożyczek w Provident

Provident - koszty przedłużenia pożyczki

W Providencie istnieje możliwość przedłużenia spłaty pożyczki. W przypadku Pożyczki Samoobsługowej przedstawia się to w następujący sposób. Należy najpierw spłacic co najmniej 3 raty, zaległości nie mogą przekraczać 150 proc. wartości jednej raty, w poprzednim miesiącu nie było przedłużenia, próba przedłużenia nastąpiła co najmniej 3 dni przed upływem terminu raty, umowa trwa od co najmniej 6 miesięcy, a pożyczka została zaciągnięta z Planem Komfort. Wtedy, raz na pół roku można przesunąć spłatę pożyczki.

Kolejne pożyczki w Provident

W Provident oczywiście bez problemu otrzymamy kolejne pożyczki. Będzie to jeszcze łatwiejsze, bo firma będzie już świadoma, że jesteśmy rzetelnymi klientami. W dodatku nie będzie konieczna ponowna rejestracja, weryfikacja tożsamości i podawanie danych. Kolejną pożyczkę można tu więc dostać właściwie od ręki. Firma Provident nie widzi żadnego problemu we wcześniejszej spłacie pożyczki. Można jej dokonać dowolnie wcześniej i bez żadnych dodatkowych kosztów. Należy jednak wcześniej skontaktować się w tej sprawie z konsultantem firmy.

Weryfikacja w bazach BIK, BIG, KRD

Provident musi upewnić się, że jego potencjalni klienci to rzetelni pożyczkobiorcy. Dlatego sprawdza bazy dłużników. Wśród sprawdzanych baz nie są wymienione poszczególne biura informacji gospodarcze. Oznacza to, że Provident może sprawdzać każdy z BIG-ów. Provident sprawdza też BIK. Zadłużenie w bazach nie musi być jednak powodem do odmowy udzielenia pożyczki. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy.

Kto może wziąć pożyczkę w Provident

Dowód osobisty
Telefon komórkowy
Konto bankowe
Stałe miejsce zamieszkania
Numer pesel

Provident nie stawia przed swoimi klientami skomplikowanych warunków. Każdy przypadek jest oceniany indywidualnie. Wystarczy tylko spełnić bardzo podstawowe wymagania:

 • polskie obywatelstwo i adres zamieszkania na terenie Polski,
 • posiadanie telefonu komórkowego i konta w banku
 • wystarczająca zdolność kredytowa,
 • pełnoletność.

Podsumowanie informacji o pożyczce ratalnej w Provident

Providen funkcjonuje na Polskim rynku już 25 lat. Jego oferta przetrwała tak długo, ponieważ zdobyła zaufanie swoich klientów i regularnie dostosowuje swoje usługi do naszych zmiennych potrzeb. Możemy tu otrzymać nawet 30 000 zł, w tym również z osobistą obsługą w domu lub przelewem w weekend. Ta niezawodność wyróżnia Providenta najbardziej i jest powodem, dlaczego zawsze warto pamiętać o możliwości skorzystania z usług tego pożyczkodawcy.

Zalety
 • Zaufana, działająca uczciwie od lat firma,

 • Pożyczki online i domowe,

 • Atrakcyjna cena pożyczki,

 • Bez zaświadczeń i zbędnych formalności.

 • Wady
 • Bardzo duża firma - mniej indywidualne podejście.

 • Opinie o Provident

  O
  Opinia od:
  Oli

  Czy opinia była przydatna?

  +1
  Zaskakujące!!! Tyle złego się słyszy o Providencie, że oszuści, że każda zaciągnieta u nich pożyczka kończy się komornikiem, odsetkami z kosmosu, że zabiorą Ci dom, blablabla... a prawda jest taka, że firma ma bardzo rozsądny cennik, super warunki, chętnie udziela pożyczek, obsługa jest miła i jest fajnie, a jak długo spłacamy dług tak długo jest fajnie... a jak mamy długi to nigdzie nie jest fajnie. Nie wiem jak panstwo, ale ja pożyczki biore i wiem, że trzeba je spłacić- więc przy wyborze nie kieruje się "no to od kogo pożycze i komu nie oddam?" tylko wybieram pozyczkodawcę pod katem atrakcyjnosci oferty! a provident ma serio bardzo atrakcyjna ofertę!2021-01-12 21:26:19
  E
  Opinia od:
  Elwira

  Czy opinia była przydatna?

  -1
  Provident to pożyczkowy gigant, który jest wyjadaczem w temacie!!! Warunki sa całkiem przyzwoite, chociaż oczywiscie można pożyczać taniej, tylko, że firmy udzielające pozyczek na korzystniejszych zasadach mają znacznie wieksze wymagania niż provident- wiec cos za cos. Na pewno firma nie oszukuje i przedstawia koszta jasno czarno na bialym.2021-02-09 15:57:38
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Informacje o Provident
  Nazwa firmy
  Provident Polska SA
  Adres
  Inflancka 4A,
  00-189 Warszawa
  telefon
  600 200 200
  Adres strony
  -
  Godziny pracy
  poniedziałek - piątek: 8:00 - 21:00 sobota - niedziela - 9:00 - 17:00
  Adres e-mail
  bok@provident.pl
  Wniosek

  Podobne produkty