Kredyt hipoteczny w ING - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Oprocentowanie:

8,59 %

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

0,00 %

Całkowita kwota do spłaty:

-

Kredyt hipoteczny w ING
3.9

Szczegóły oferty kredytu hipotecznego w ING Bank Śląski

Kredyt hipoteczny w banku ING to szansa na środki w kwocie od 70 000 złotych do nawet 1 600 000 złotych. Okres kredytowania wynosi od roku do nawet 35 lat (420 miesięcy). Kredyt można uzyskać z oprocentowaniem zmiennym, lub skorzystać z wariantu ze stałym oprocentowaniem w okresie pierwszych 5 lat. Minimalny wkład własny to 20%, więc kwota kredytu może stanowić do 80% wartości nieruchomości. Kredyt możemy uzyskać w oddziale banku jak i online. Do kredytu można wykupić ubezpieczenie. RRSO kredytu hipotecznego w ING wynosi 8,59%.

Kwota kredytu 70 000 zł - 1 600 000 zł
Okres kredytowania 12 - 420 miesięcy
Oprocentowanie Stałe lub zmienne
Minimalny wkład własny 20%
RRSO 8,59%
Wniosek Złóż wniosek

 

Kto może wziąć kredyt hipoteczny w ING Bank

Wnioskować o kredyt hipoteczny w banku ING może każdy pełnoletni obywatel Polski, który może wykazać udokumentowany, stały dochód. Bank na podstawie dostarczonych dokumentów weryfikuje zdolność kredytową, sprawdzi historię kredytową i na ich podstawie wyda decyzję. Zdecydowanie łatwiej uzyskać jest kredyt dwóm osobom o stałych zarobkach, jednak należy pamiętać, że niefortunna historia kredytowa jednego z kredytobiorców zaowocuje brakiem szansy na kredyt dla obu.

Koszty Kredyt hipoteczny w ING

Podstawowy koszt kredytu hipotecznego, jak i każdego innego, to odsetki. Kredyt hipoteczny od ING możemy w całości spłacać z oprocentowaniem zmiennym lub wybrać opcję z oprocentowaniem stałym w okresie pierwszych 5 lat. Ta druga opcja zapewnia stabilność spłacanej raty przez pierwszych 60 miesięcy okresu kredytowania, natomiast później oprocentowanie wraca do formy zmiennej i ustalane jest na podstawie stóp referencyjnych WIBOR.

Prócz odsetek jako koszt kredytu musimy liczyć marżę kredytu. Jednak wartość marży bardzo często można negocjować i obniżyć poprzez np skorzystanie z innych produktów z oferty banku. Zwykle doliczyć należy także prowizję, jednak ING informuję w opisie oferty, że kredyt hipoteczny aktualnie nie posiada prowizji. Kolejnym kosztem, opcjonalnym, jest ubezpieczenie kredytu, którego ING nie narzuca, ale sugeruje dość szeroką ich opcję. Koszt ubezpieczenia zostanie podzielony i dodany do każdej raty kredytu.

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9.7%, dla kredytu hipotecznego w ofercie Standardowej z oprocentowaniem stałym, przy następujących założeniach: okres kredytowania 20 lat (240 miesięcy), całkowita kwota kredytu zabezpieczonego hipoteką (bez kredytowanych kosztów) 130 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 283 103,18 zł, oprocentowanie stałe 8.79%, całkowity koszt kredytu 153 103,18 zł w tym: prowizja 2470 zł, odsetki 146 858,50 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19,00 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych zawarte za pośrednictwem banku 3 007,68 zł (przy zabezpieczeniu na jednej nieruchomości, na cały okres kredytowania), opłata za usługę wyceny nieruchomości zlecanej przez bank 748,00 zł (dla nieruchomości stanowiącej dom), opłata za prowadzenie konta Direct 0,00 zł, koszt przelewu przychodzącego i wychodzącego wykonanego w systemie bankowości internetowej w wysokości 0,00 zł, opłata za posiadanie systemu bankowości internetowej 0,00 zł; 240 miesięcznych równych rat kapitałowo-odsetkowych po 1 154,25 zł po ustanowieniu zabezpieczenia. Kredyt wymaga zabezpieczenia w wysokości minimum 195 000,00zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2023-04-03 na reprezentatywnym przykładzie. Stałe oprocentowanie niesie ze sobą ryzyko, iż wysokość raty może być okresowo wyższa, niż gdyby była ona obliczana na podstawie aktualnego wskaźnika, wykorzystanego jako indeks w umowie kredytowej.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski?

Skontaktuj się ze specjalistą - telefonicznie lub w oddziale banku. Ten przedstawi szczegółową ofertę i przedstawi warunki kredytu. Konsultant odpowie na wszystkie pytania oraz pokieruje jak wypełnić wniosek kredytowy. Udzieli również informacji o niezbędnych dla banku dokumentach, które należy załączyć do wniosku.

Wypełnij wniosek o kredyt - podaj dane osobowe, adresowe oraz informacje o zatrudnieniu i zarobkach. Idź z wnioskiem i niezbędnymi dokumentami do banku lub złóż wniosek online. Po złożeniu wniosku bank podda go ocenie. Sprawdzi zdolność i historię kredytową wnioskującego. Nam jako kredytobiorcom pozostaje oczekiwać na decyzję od banku. W przypadku uzyskania decyzji pozytywnej, pozostanie podpisać umowę.

Umowę podpisujemy w oddziale banku w dogodnym dla nas terminie. Tam ostatni raz konsultant wyjaśni jak wygląda kredyt, jak wyglądają warunki, oraz informuje co jeszcze musimy zrobić, aby uruchomić linię kredytową. h3. Dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt hipoteczny w ING Bank

Lista dokumentów niezbędnych do wniosku o kredyt hipoteczny jest płynna. Zależy m.in od celu kredytowania, czy formy dochodu kredytobiorcy. Każdy bank również może oczekiwać innych dokumentów. Co dokładnie należy przygotować można dowiedzieć się od konsultanta. Jednak każdorazowo można spodziewać się, że potrzebne będą:

 • Dokument tożsamości - Jeszcze jakiś czas temu banko honorowały jedynie dowód osobisty. Dziś również paszport spisze się doskonale w roli dokumentu tożsamości, banki honorują paszport na równi z dowodem osobistym,
 • Zaświadczenie o dochodach - bank będzie oczekiwał dokumentu, który potwierdzi naszą formę zatrudnienia, oraz dokumentuje nasze zarobki. Zaświadczenie od pracodawcy jest niezbędne, tak jak “paski” z wypłatą z miejsca pracy czy wyciągi bankowe z uwzględnionym wpływem z wynagrodzenia. Jedne lub drugie bank będzie potrzebował i to za okres co najmniej ostatnich 6 miesięcy,
 • Dokumenty dotyczące nieruchomości - najważniejszym z nich jest odpis z księgi wieczystej. Prócz tego warto poprosić zbywcę o odpis aktu własności nieruchomości. Istotnym dokumentem dla banku jest również umowa przedwstępna ze zbywcą. Posiadanie tych dokumentów jest absolutnie obligatoryjne.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym w ING Bank

Kredyt hipoteczny w banku ING może stanowić maksymalnie 80% wartości nieruchomości. Oznacza to, że klient musi posiadać pozostałe 20% w postaci wkładu własnego. Jest to zalecana przez Rekomendację S wysokość wkładu własnego. Co za tym idzie, przy 20% wkładzie własnym nie ma konieczności wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, więc nie będziemy generować dodatkowych kosztów kredytu tym samym. Jednak kwota stanowiąca 20% wartości nieruchomości może okazać się wyjątkowo trudna do uzbierania.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w ING Bank

ING nie wymaga wykupienia żadnego ubezpieczenia do kredytu, choć posiada w swojej ofercie kilka ciekawych produktów. Ubezpieczenie od utraty pracy, od trwałego uszczerbku na zdrowiu a nawet śmierci to niektóre produkty ubezpieczeniowe z oferty ING, których wykupienie może ułatwić uzyskanie kredytu i przyczynić się do otrzymania pozytywnej decyzji z banku. Warto jednak pamiętać, że niezbędne jest ubezpieczenie samej nieruchomości z cesją na bank. Bez tego bank na pewno nie udzieli nam kredytu hipotecznego.

Podsumowanie Kredyt hipoteczny w ING

Zalety
 • Kwota kredytu to nawet 1 600 000 złotych,

 • Maksymalny okres spłaty to 35 lat,

 • Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia,

 • Oprocentowanie stałe na okres 5 lat.

 • Wady
 • Wysokie wymagania co do zdolności kredytowej.

 • 20% wkład własny.

 • Opinie o Kredyt hipoteczny w ING

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty