Kredyt hipoteczny w BNP Paribas - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Oprocentowanie:

9,64 %

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

0,00 %

Całkowita kwota do spłaty:

-

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas
3.1

Szczegóły oferty kredytu hipotecznego w BNP Paribas

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas to szansa na uzyskanie od 100 000 złotych do nawet 4 000 000 złotych. Okres kredytowania może wynosić od zaledwie roku do maksymalnie 30 lat, czyli 360 miesięcy. Wyjątkiem jest zakup działki lub gruntów rolnych, wtedy maksymalny okres kredytowania to 20 lat. BNP Paribas wymaga od kredytobiorcy wkładu własnego rzędu 20%, więc kwota kredytu nie może przekroczyć 80% wartości nieruchomości. Kredyt można uzyskać ze stałym oprocentowaniem w początkowym okresie spłaty. Stałe oprocentowanie możemy wybrać na 5 lub na 10 lat, ale pamiętajmy, że trudniej będzie taki kredyt uzyskać, gdyż bank oczekiwać będzie wyższej zdolności kredytowej. Wymogiem koniecznym do uzyskania kredytu jest ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, ale żadne inne ubezpieczenie nie jest obligatoryjne. RRSO kredytu hipotecznego w BNP Paribas to 9,64%.

Kwota kredytu 100 000 zł - 4 000 000 zł
Okres kredytowania 12 - 360 miesięcy
Oprocentowanie Stałe lub zmienne
Minimalny wkład własny 20%
RRSO 9,64%
Wniosek Złóż wniosek

Koszt kredytu hipotecznego w BNP Paribas

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas to standardowy kredyt hipoteczny, więc i koszty kredytu nie będą niczym zaskakującym. Podstawowym kosztem kredytu są oczywiście odsetki. Jeszcze do niedawna wysokość oprocentowania wynikała ze stawek referencyjnych WIBOR. Aktualnie, BNP Paribas przygotowuje ofertę kredytu, gdzie oprocentowanie opierać będzie się o nowy wskaźnik - WIRON. W tym momencie bank podaje wprost wartości oprocentowania w przypadku wyboru kredytu z oprocentowaniem stałym na okres 5 lub 10 lat.

Oprócz oprocentowania, kredyt objęty jest opłatą prowizyjną, choć BNP Paribas chwali się w swojej ofercie, że prowizja do ich kredytu zaczyna się już od 0 złotych. Stałym kosztem jest również marża, ale wartość marży jest zwykle negocjowalna oraz możliwa do zminimalizowania, choćby poprzez wykupienie dodatkowych produktów, przykładowo konta osobistego, czy karty do obsługi kredytu. Do kosztów kredytu zaliczymy również koszt ubezpieczenia. Ubezpieczenie nieruchomości jest konieczne, aby w ogóle kredyt uzyskać, ale prócz tego można wykupić za pośrednictwem BNP Paribas ubezpieczenie choćby od utraty pracy, czy życia kredytobiorcy. Wartość ubezpieczenia jest rozbijana i doliczona do miesięcznej raty.

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu zabezpieczonego hipoteką wynosi 9,64%, przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy 244 miesięcy; wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 591 000.00 zł, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 338 000,00 zł; oprocentowanie okresowo stałe w okresie 5 lat - 8,40% w skali roku, po tym okresie oprocentowanie zmienne 8,63% w skali roku, na które składa się stopa referencyjna WIBOR 3M 6,93% wg stanu na dzień 16.03.2023 r. oraz marża 1,70% (marża jest podwyższana o 1,00 p.p. do dnia dokonania wpisu hipoteki, przy założeniu, że nastąpi to w terminie 7 miesięcy od zawarcia umowy kredytu); całkowity koszt kredytu hipotecznego 413.436,71 zł, w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0,00 zł, odsetki 375.967,82 zł, koszt podwyższenia marży do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej 1.963,40 zł, opłata za prowadzenie rachunku osobistego „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową „Karta Otwarta na Świat” w wysokości 2 440,00 zł, koszt ubezpieczenia na życie oferowanego za pośrednictwem Banku w wysokości 21.829,92 zł, koszt ubezpieczenia nieruchomości oferowanego za pośrednictwem Banku w wysokości 10.816,52 zł, opłata za czynności związane z oceną przez Bank wartości nieruchomości 400,00 zł, opłaty PCC 19,00 zł; całkowita kwota do zapłaty 751.436,71 zł, płatna w 244 miesięcznych ratach 2.897,40 zł (po wpisaniu hipoteki do księgi wieczystej). Kalkulacja została dokonana na dzień 16.03.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Kto może wziąć kredyt hipoteczny w BNP Paribas?

Z oferty kredytu hipotecznego w BNP Paribas skorzystać może każdy pełnoletni obywatel polski, który uzyskuje stały dochód. Oczywiście konieczne jest wykazanie owego dochodu przedstawiając odpowiednie dokumenty. Finalnie kredyt otrzymamy dopiero, jeśli nasza zdolność kredytowa, wyliczona przez bank jest odpowiedniej wysokości. Do tego bank musi sprawdzić naszą historię kredytową, która najlepiej, żeby była nieskazitelna. Bank znacznie chętniej pożyczy środki rzetelnym kredytobiorcom. Jakiekolwiek zaległości, czy poślizg w spłacie może się odbić się na nas negatywnie w decyzji banku.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w BNP Paribas?

Porozmawiaj z doradcą - Który przedstawi szczegółową ofertę kredytu. Opowie o produkcie, odpowie na pytania, poinformuje o niezbędnych dokumentach do uzyskania kredytu i przedstawi warunki kredytu. Jeśli będziemy zdecydowani, od razu możemy poprosić o wniosek kredytowy.

Złóż wniosek i wymagane dokumenty - po wcześniej odbytej rozmowe z konsultantem i zdobyciu wiedzy o koniecznych do dostarczenia dokumentach należy je skompletować, wypełnić wniosek i z tym wszystkim wrócić do banku. We wniosku będziemy musieli podać dane osobowe, teleadresowe oraz informacje związane z uzyskiwanym dochodem. Część potrzebnych dokumentów będzie dotyczyła właśnie naszych zarobków. Po dostarczeniu wniosku wraz z potrzebnymi dokumentami pozostaje oczekiwać decyzji kredytowej. Jeśli otrzymana decyzja będzie pozytywna, to pozostanie podpisanie umowy kredytowej.

Podpisz umowę kredytu - w tym celu ponownie należy udać się do placówki banku. Konsultant wyjaśni nam wszystkie warunki umowy oraz odpowie na wszelkie pytania. Jeśli przedstawiona umowa nie rodzi wątpliwości, pozostaje podpisać umowę, a następnie złożyć dyspozycję wypłaty środków, aby uruchomić kredyt.

Dokumenty potrzebne do wnioskowania o kredyt hipoteczny w BNP Paribas

Lista dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu hipotecznego jest dość płynna. Różnić się będzie w zależności od banku, od celu kredytowania, a także od naszego źródła dochodu. Bez względu jednak na te zmienne można śmiało powiedzieć, że część dokumentów będzie taka sama bez względu na wszystko. Do takich dokumentów zaliczyć należy:

  • Dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport. Do niedawna jeszcze banki uznawały jedynie dowód osobisty jako jedyny słuszny dokument tożsamości, ale od pewnego czasu zmienia się to i właśnie paszport również się nada,
  • Zaświadczenie o dochodach - czyli dokument, który potwierdzi naszą formę oraz okres zatrudnienia. Prócz tego niezbędne będą albo “paski” z wypłatą za ostatnie 6 miesięcy, lub wyciągi z banku za ten sam okres. Jest to istotne dla banku, aby móc obliczyć zdolność kredytową klienta,
  • Dokumenty dotyczące nieruchomości - tutaj kwestia jest równie płynna, co w przypadku niezbędnych dokumentów ogółem. W zależności od tego, czy decydujemy się budować dom, czy kupić gotową nieruchomość, lista dokumentów będzie nieco inna. Jednak zawsze bank oczekiwać będzie wypisy z księgi wieczystej, a także aktu własności nieruchomości od zbywcy oraz umowy przedwstępnej.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym w BNP Paribas

Wnioskując o kredy hipoteczny w BNP Paribas musimy być przygotowani na wniesienie wkładu własnego w wysokości 20% wartości nieruchomości, czyli takiego, jaki sugeruje Rekomendacja S. Oznacza to, że kredyt możemy uzyskać w kwocie stanowiącej do 80% wartości nieruchomości. Oczywiście jeśli ktoś uzbierał większą kwotę, może wnieść wyższy wkład własny. BNP Paribas nie oferuje możliwości, aby klient wniósł jedynie 10% wkład własny z wykupieniem ubezpieczenia niskiego wkładu. Taka opcja w tym banku po prostu nie istnieje.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w BNP Paribas

BNP Paribas nie wymaga od klientów, aby wykupili ubezpieczenie do kredytu. Nie ma jednak możliwości uzyskania środków z banku, jeśli nie wykupimy ubezpieczenia na nieruchomości - od ognia i nieszczęśliwych wypadków. W przeciwnym razie w ogóle kredytu nie uzyskamy. Co więcej, BNP Paribas oferuje szeroki wachlarz dodatkowych ubezpieczeń, takich jak - ubezpieczenie na życie, od utraty pracy, od niezdolności do podjęcia pracy. Nie ma przymusu takiego ubezpieczenia wykupić, ale świadomość, że jest ono w ofercie do kredytu hipotecznego, może kogoś jednak skusić do skorzystania z oferty.

Opinie o Kredyt hipoteczny w BNP Paribas

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5

Podobne produkty