Pożyczki z odbiorem na poczcie 2024
ofin.plPożyczkiPożyczka z czekiem GIRO do odebrania na poczcie

Pożyczka z czekiem GIRO do odebrania na poczcie

Czek GIRO to system płatności wywodzący się z sektora bankowego, oparty na pocztowym systemie wypłaty gotówki. To rodzaj pożyczki, w którym pożyczkobiorca bez konta bankowego może otrzymać środki w placówkach Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Proces wnioskowania jest prosty i odbywa się online. Po zatwierdzeniu pożyczki, klient odbiera czek GIRO, który pozwala na wypłatę gotówki. Czek GIRO ma określony termin ważności i wiąże się z dodatkową opłatą. Chociaż pożyczka na czeku GIRO ma zalety, takie jak brak konieczności konta bankowego, istnieją również wady, takie jak dłuższy czas oczekiwania i ograniczony termin ważności czeku.

Czek GIRO - co to jest?

Czek GIRO to forma dokumentu wydawanego przez firmę spoza sektora bankowego, który uprawnia klienta do otrzymania pożyczki w wybranej placówce pocztowej. Klient nie musi podawać numeru konta bankowego, wystarczy, że pokaże swój dowód tożsamości, aby uzyskać pożyczkę. Historia czeku GIRO sięga początków sektora bankowego. Słowo GIRO pochodzi z języka włoskiego i oznacza wycieczkę, podróż bądź obrót. W tym przypadku jest to obrót pieniędzy. Stąd też opcję pożyczki na czek GIRO wykorzystują firmy pożyczkowe, a niekiedy również banki. Po raz pierwszy czek GIRO został wykorzystany już w XX wieku przez jeden z włoskich banków. Czek GIRO to system płatności, którego działanie opiera się na pocztowym systemie wypłaty gotówki. Oznacza to, iż pożyczkobiorca, który wybrał taką opcją podczas wnioskowania o pożyczkę do domu lub poczty, na przykład pod postacią pożyczki online, wypłaca środki na Poczcie Polskiej bądź w Banku Pocztowym. Pożyczkobiorca decydujący się na wypłatę pieniędzy w formie czeku GIRO powinien mieć na uwadze fakt, iż poniesie on wówczas dodatkową opłatę w wysokości 13 zł.

Pożyczka na czek GIRO-co to jest?

Pożyczka na czek GIRO to rodzaj zobowiązania finansowego. To pożyczka dla osób bez konta bankowego - pieniądze można wypłacić w każdej placówce poczty polskiej. Otrzymane środki pożyczkobiorca może odebrać w dowolnej placówce Poczty Polskiej bądź Banku Pocztowego. Proces wnioskowania o pożyczkę do odebrania na poczcie nie wiąże się z wieloma formalnościami. Odbywa się on w 100 proc. online. Podczas zaciągania pożyczki należy pamiętać o tym, iż konieczne jest zaznaczenie preferowanej formy wypłaty środków pod postacią czeku GIRO. Po pozytywnej decyzji wydanej przez firmę pożyczkową, klient otrzyma wiadomość o możliwości odebrania środków. Należy mieć na uwadze fakt, iż odebranie pieniędzy wiąże się z koniecznością okazania dowodu osobistego oraz czeku wystawionego przez instytucję pozabankową udzielającą pożyczki. Pożyczka na czek GIRO to dobre rozwiązanie dla osób, które:

 • nie mają konta bankowego,
 • nie dysponują środkami finansowymi na rachunku bankowym,
 • posiadają wspólne konto ze współmałżonkiem.

Oferta z czekiem Giro:

Firma Weź pożyczkę Max. kwota pożyczki Okres kredytowania Pożyczka bez konta bankowego Odbiór pożyczki na poczcie
Ratka Wypełnij wniosek 10 000 zł 12/24 miesiące ✔️ ✔️
Supergrosz Wypełnij wniosek 15 000 zł 4/48 miesięcy ✔️ ✔️
Łatwykredyt Wypełnij wniosek 3000 zł* 15/30 dni ✔️ ✔️
Hapipożyczki Wypełnij wniosek 25 000 zł 3/48 miesięcy ✔️ ✔️
Lekka pożyczka Wypełnij wniosek 15 000 zł 3/36 miesięcy ✔️ ✔️
Mikrorata Wypełnij wniosek 10 000 zł 12/24 miesiące ✔️
Takto finanse Wypełnij wniosek 25 000 zł 6/36 miesięcy ✔️ ✔️
Sms365 Wypełnij wniosek 3000 zł* 15/30 dni ✔️ ✔️
Aasa Polska Wypełnij wniosek 10 000 zł 12/24 miesiące ✔️ ✔️
Sms kredyt Wypełnij wniosek  7000 zł 3/30 miesięcy ✔️ ✔️

 

Jak zrealizować czek GIRO?

Abu zrealizować czek GIRO należy przejść przez 7 kroków:

 • krok 1: wybór oferty pożyczkowej danej instytucji pozabankowej,
 • krok 2: wypełnienie formularza pożyczkowego,
 • krok 3: we wniosku pożyczkowym należy wybrać formę odbioru środków pod postacią czeku GIRO,
 • krok 4: podjęcie decyzji pożyczkowej przez instytucję pozabankową,
 • krok 5: po przyznaniu pożyczki, firma pożyczkowa wysyła do klienta kuriera z umową pożyczki,
 • krok 6: kurier przekazuje do rąk pożyczkobiorcy czek GIRO,
 • krok 7: po otrzymaniu czeku należy udać się do placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego w celu odbioru gotówki.

Wnioskowanie o czek GIRO związane jest z minimum formalności. Proces ubiegania się o ten rodzaj zobowiązania finansowego nie wymaga przechodzenia przez skomplikowane procedury - to pożyczka bez weryfikacji, która występuje w niektórych firmach pozabankowych. 

Należy mieć na uwadze fakt, iż czek GIRO może odebrać tylko osoba, która zaciągnęła pożyczkę w danej instytucji pozabankowej. Bardzo istotne jest również to, że czek GIRO ma określony termin ważności. Wynosi on 7 dni. Jeżeli w tym czasie pożyczkobiorca nie zrealizuje czeku, uznaje się go za nieważny.

Pożyczka z czekiem GIRO - wady i zalety

Wady pożyczki z czekiem GIRO:

 • wydłużony czas oczekiwania na pożyczkę,
 • pożyczkobiorca jest zależny od kuriera oraz godzin pracy poczty bądź banku, w którym może wypłacić środki,
 • czek GIRO jest ważny tylko przez tydzień,
 • dodatkowa opłata w wysokości 13 zł za wystawienie czeku GIRO.

Zalety pożyczki z czekiem GIRO:

 • możliwość zaciągnięcia pożyczki bez posiadania konta bankowego,
 • przelew weryfikacyjny nie jest wymagany,
 • możliwość zaciągnięcia pożyczki bez środków na koncie.

Pożyczka na czek GIRO - podsumowanie

Pożyczka na czek GIRO to rodzaj zobowiązania finansowego, które posiada wiele zalet, ale również i kilka wad. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają rachunku bankowego lub nie mają środków finansowych na swoim koncie. To pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego grosza w celu potwierdzenia własnej tożsamości. Do minusów można zaliczyć dodatkowy koszt w wysokości 13 zł za czek GIRO. Pożyczkobiorca jest również uzależniony od godzin pracy kuriera dostarczającego umowę pożyczki.

Komentarze

J
Opinia od:
Jacek

Czy opinia była przydatna?

+10
Wszystkie listy w internecie ,które rzekomo proponują pożyczki na czek giro to raczej fikcja,piszę dlatego ,że obdzwoniłem niemal wszystko,poskładałem wnioski i każda z tych instytucji pozabankowej twierdzi ,że nie wie skąd ja takie informacje posiadam.????Pozdrawiam.2023-11-08 10:16:41
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5