Co oznacza przelewanie grosza przy pożyczkach?
Przelewanie grosza przy pożyczkach to popularna niegdyś metoda weryfikacji tożsamości klienta. Niegdyś, bo dziś już w znacznym stopniu wyparły ją aplikacje automatyzujące cały proces, jak np. Kontomatik. Mimo to, do dziś możemy spotkać się z taką formą weryfikacji. Na czym polega?
Klient otrzymuje numer konta, pod który musi wykonać przelew na symboliczną kwotę. Mówi się o przelewie groszowym, w praktyce może być to także np. 1 zł, czy 5 zł – ustala to indywidualnie każda firma. Nie ma to większego znaczenia, bo kwota ta jest zwracana lub zaliczana na poczet późniejszych opłat.
Firma pożyczkowa po otrzymaniu przelewu sprawdza informację dotyczące jego nadawcy. Jeśli zgadzają się z danymi podanymi w formularzu, tożsamość zostaje potwierdzona i rozpoczyna się przetwarzanie naszego wniosku.
Jakie metody weryfikacji stosują pożyczkodawcy zamiast przelewu groszowego?
Pożyczkodawcy coraz częściej zamiast przelewu groszowego stosują automatyczne metody weryfikacji – specjalne programy, jak Kontomatik czy Instantor, pozwalające nie tylko na potwierdzenie tożsamości, ale także np. automatyczną weryfikację zdolności kredytowej.
Wystarczy zalogować się do konta bankowego przez wskazaną aplikację i udzielić jej dostępu do danych. Następnie algorytm przeskanuje potrzebne informacje, potwierdzi ich poprawność oraz obliczy zdolność kredytową. Całość jest w pełni bezpieczna i automatyczna – danych nie przegląda żaden pracownik banku, a po analizie nie są dalej przetwarzane. Nie musimy się więc martwić, że informacje o naszym koncie bankowym będą gdzieś na twardym dysku firmy pożyczkowej i mogą w przyszłości wyciec. Choć wycieki danych to zawsze realne zagrożenie w internecie, korzystanie z aplikacji weryfikujących, jak Kontomatik, nie zwiększa ryzyka.
Czy aplikacje weryfikujące są bezpieczne?
Aplikacje weryfikujące są całkowicie bezpieczne. Działają pod nadzorem i za pozwoleniem KNF, są zgodne z dyrektywą UE PSD2 oraz spełniają wymagania międzynarodowych standardów ISO 27000. Dzięki temu, że nasze dane analizują algorytmy, a nie prawdziwi ludzie, odchodzi także ryzyko niepożądanego ich wykorzystania.
Dlaczego pożyczki bez przelewania grosza są popularne?
Pożyczki bez przelewania grosza są popularne, gdyż pozwalają na znaczne przyśpieszenie i ułatwienie procesu wnioskowania. Nie tylko usprawniają proces weryfikacji danych (przy przelewie groszowym może on trwać nawet kilka dni), ale również pozwalają na jednoczesne sprawdzenie zdolności kredytowej. Dzięki temu nie trzeba dostarczać wyciągów z konta ani zaświadczeń od pracodawcy. Zdobywanie odpowiedniego zaświadczenia również wymaga minimum jednego dodatkowego dnia roboczego. Automatyzacja procesu pozwala więc na przejście całego procesu, który normalnie zajmuje od jednego do kilku dni roboczych, w zaledwie 15 minut. To zaś przekłada się na popularność – ludzie często poszukują szybkich pożyczek na już.
Kto może skorzystać z pożyczki bez przelewania grosza?
Z pożyczki bez przelewania grosza może skorzystać każdy potencjalny klient. Wystarczy, że spełnia takie same wymagania, jak w przypadku każdej innej pożyczki pozabankowej. Oznacza to, że potrzebne jest ukończenie 18 roku życia, ważny dowód osobisty, polski adres, własne konto bankowe i PESEL.
Jak wybrać najlepszą pożyczkę bez przelewu weryfikacyjnego?
Aby wybrać najlepszą pożyczkę bez przelewu weryfikacyjnego, sprawdź ranking pożyczek ratalnych Ofin.pl. Przy każdej ofercie znajdziesz informację na temat tego, jak przebiega weryfikacja. Jeśli wybierzesz pożyczkę, która odpowiada Twoim wymaganiom, w sekcji “jak wziąć pożyczkę?” znajdziesz informacje na temat formy potwierdzenia tożsamości. Kiedy dowiesz się, że Twój wybór jest obsługiwany bez przelewu groszowego, wystarczy wcisnąć przycisk “Weź pożyczkę” i przejść do składania wniosku. Nie ma haczyków – to naprawdę tak proste!
Komentarze
Miszka
Czy opinia była przydatna?