Pożyczki na samochód bez sprawdzania BIK
ofin.plPożyczkiKredyt samochodowy bez BIK - sprawdź!

Kredyt samochodowy bez BIK - sprawdź!

Definicja kredytu samochodowego to kredyt celowy na zakup samochodu, zabezpieczony cesją w dowodzie rejestracyjnym. W bankach nie jest możliwe uzyskanie kredytu na samochód bez BIK ze względu na ustawowy obowiązek weryfikacji klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Jednak BIK to nie jedyna baza informacji kredytowej w Polsce, więc osoby z zadłużeniem mogą być widoczne w innych bazach. Niemniej, istnieją pożyczkodawcy prywatni, którzy oferują pożyczki bez BIK i KRD, ale są one zazwyczaj droższe lub wymagają zabezpieczenia. Dla osób zainteresowanych kredytem na samochód bez korzystania z usług banku, firma Funeda oferuje pożyczki ratalne w kwocie od 2 do 12 tysięcy złotych z niewielkimi wymaganiami dla pożyczkobiorcy. Autokapital to inna firma, która skupia się na sektorze motoryzacyjnym i oferuje pożyczki na samochód bez baz do 100 tys. złotych, w zależności od wartości pojazdu. Jest to korzystna oferta, zwłaszcza dla osób z problematyczną historią kredytową. Kredyt samochodowy w banku różni się od pożyczki pozabankowej pod wieloma względami, takimi jak sprawdzanie baz, oprocentowanie, kwota czy czas potrzebny do otrzymania finansowania. Finansowanie zakupu samochodu na raty może się opłacać, szczególnie jeśli samochód jest niezbędny do zarabiania pieniędzy. Warto jednak zwrócić uwagę na wszelkie koszty związane z eksploatacją pojazdu, nie tylko na raty kredytu.

Pożyczka na samochód bez BIK i KRD - czy jest możliwa?

Tak, pożyczka na samochód bez BIK i KRD jest możliwa. Pożyczki całkowicie pozbawione baz to domena pożyczkodawców prywatnych. Jednak funkcjonują w internecie legalnie działające, rzetelne firmy dla których obecność w bazach dłużników nie stanowi przeszkody w udzieleniu pożyczki. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że są to drogie pożyczki albo pożyczki z gwarantem lub zabezpieczeniem. Nie ma nic za darmo i instytucje finansowe muszą sobie jakoś odbić koszt zwiększonego ryzyka kredytowego.

Pożyczka na samochód. Gdzie można się o nią starać?

O pożyczkę na samochód można się starać w pozabankowych instytucjach pożyczkowych oraz bankach. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają, na co przeznaczasz pożyczone pieniądze. W każdej z nich możesz starać się o kredyt konsumencki na samochód, pod warunkiem, że satysfakcjonuje cię możliwa do uzyskania kwota. Podobnie jest w przypadku zwyczajnego kredytu gotówkowego, który również można przeznaczyć na zakup samochodu.

Pożyczka samochodowa bez BIK - 2 propozycje

Znaleźliśmy dwie propozycje pożyczek samochodowych bez BIK, które można przeznaczyć na samochód lub na dowolny inny cel. Taka oferta jest niemożliwa w bankach. Mają one ustawowy obowiązek sprawdzania każdego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Pamiętaj tylko o tym, że BIK to nie jedyna baza informacji kredytowej w Polsce. Jeśli jesteś poważnie zadłużony, to twoje dane widnieją zapewne w niejednej bazie dłużników. Na szczęście przygotowaliśmy tabelę bez BIK i KRD, gdzie umieściliśmy pożyczki z największą przyznawalnością w całej bazie Ofin.pl.

1. Auto na raty bez baz w Funeda

Auto na raty bez baz możliwe dzięki w Fundeda. Chcesz dostać samochód na raty bez udziału banku? Funeda powinna spełnić twoje wymagania. To nowoczesna instytucja pożyczkowa, w której możesz starać się o gotówkę w kwocie od 2 do 12 tysięcy złotych. Jak w większości firm pożyczkowych wymagania wobec pożyczkobiorców są niewielkie, wystarczy stałe źródło dochodu, odpowiedni wiek i brak dużych zaległości w bazach dłużników. Jeśli brakuje ci kilku tysięcy złotych do zakupu upragnionego auta, to właśnie Funeda lub podobna do niej firma oferująca pożyczki na raty miesięczne przez internet, jest w naszej opinii najprostszym i najlepszym rozwiązaniem. Cechy pożyczki ratalnej w Funeda:

  • Od 2 do 12 tys. złotych.
  • Na 12 do 48 miesięcy.
  • Już w 15 minut na koncie.

2. Autolapital - pożyczka na samochód używany bez zaświadczeń

Autokapital umożliwia zaciągnięcie pożyczki na samochód używany bez zaświadczeń. Autokapital to jedna z niewielu pozabankowych instytucji finansowych, która zajmuje się ściśle motoryzacją i w ofercie ma pożyczkę na samochód bez baz. Co prawda Autokapital niekiedy weryfikuje bazy, ale nie są one kluczowe przy podjęciu decyzji kredytowej. Dzięki specjalnemu kalkulatorowi pożyczkowemu, zawierającemu dane o szacunkowej wartości pojazdów, Auto Kapitał jest w stanie wstępnie oszacować, ile pożyczki może ci przyznać. Dostępne kwoty to, zależnie od wartości pojazdu, od 10 do 100 tys. złotych, a okres spłaty to 12, 24 lub 36 miesięcy. Cechy pożyczki na samochód bez baz w Auto Kapitał:

  • Od 10 do 100 tys. złotych.
  • Pożyczka pod zastaw samochodu.
  • Dla osób ze złą historią kredytową.

Co to jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy to kredyt celowy udzielany na samochód. Jego zabezpieczeniem jest cesja w dowodzie rejestracyjnym. Jest to zabezpieczenie podobne do tego stosowanego w kredycie hipotecznym, tyle że przy kredycie mieszkaniowym podobny wpis dokonywany jest w księdze wieczystej. Dzięki temu, że bank precyzyjnie wie na co zostaną przeznaczone pieniądze i posiada zabezpieczenie w postaci samochodu, to kredyt na samochód zazwyczaj jest tańszy od zwyczajnego kredytu gotówkowego. Nie zawsze jednak tak jest i czasem taniej jest wziąć zwyczajny kredyt albo kredyt bez zaświadczeń i BIK w firmie pożyczkowej. Dlatego zawsze sprawdzaj koszty kredytu w ostatecznej umowie przedstawionej przez bank. W finansowaniu zakupu samochodu często stosuje się specjalne typy kredytów, takie jak raty balonowe czy leasing. Kredyt z ratą balonową to kredyt, którego ostatnia rata jest częścią kapitałową kredytu, czyli jest największa. Z kolei leasing to forma wynajmu samochodu na wyłączność, po zakończeniu którego istnieje możliwość wykupu samochodu. Należy uważnie sprawdzać warunki finansowania tego typu, bo wskaźnik RRSO może być w ich przypadku niemiarodajny.

Kredyt na samochód w banku a w firmie pozabankowej. Porównanie

  Kredyt samochodowy Pożyczka pozabankowa
Bez baz są sprawdzane, ale nie zawsze są kluczowe w decyzji kredytowej
Bez zaświadczeń możliwe, jeśli prowadzisz od jakiegoś czasu rachunek w danym banku
Oprocentowanie stosunkowo niskie od niskiego do wysokiego
Kwota nawet do około pół miliona złotych zazwyczaj do około 20 tys. złotych
Okres kredytowania do 10 lat do 5 lat
Zabezpieczenie na samochód bez zabezpieczenia albo na samochód (Auto Kapitał)
Formalności duże bardzo małe
Czas konieczny do otrzymania finansowania nawet kilka dni od 15 minut

Nie można jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze - kredyt samochodowyw banku czy pożyczka w firmie pozabankowej. Dla wielu osób najważniejszą informacją będzie zapewne, że pożyczkę na samochód można dostać bez BIK i KRD.

Czy auta na raty się opłacają?

Auta na raty zazwyczaj się opłacają, ale nie zawsze. Każde ratalne zobowiązanie ratalne to jakiś koszt, nawet jeśli wynosi on zaledwie kilka procent miesięcznie. Nie oznacza to, że kredyt nigdy się nie opłaca. Załóżmy, że mieszkasz w miejscu, gdzie nie funkcjonuje komunikacja zbiorowa - wtedy posiadanie samochodu nie jest luksusem, tylko środkiem, który umożliwi ci zarabianie pieniędzy. W wielu branżach samochód pozwala na znacznie wyższe zarobki, co zwiększy twoją zdolność kredytową i pozwoli na bezproblemową spłatę kredytu, który dostałeś jeszcze bez niej. Bez względu na to, czy na raty bierzesz auto z salonu, czy też pojazd używany, przy szacowaniu swoich możliwości finansowych powinieneś wziąć pod uwagę koszty eksploatacyjne użytkowania. Sama rata kredytu będzie stanowiła jedynie część wydatków. Policz, ile będzie kosztowało ubezpieczenie OC (a przy kredycie z banku również niekiedy obowiązkowe AC), paliwo oraz koszty naprawy, parkingu, wymiany opon czy jeszcze inne, które będą koniecznie do normalnego funkcjonowania auta.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5