Pożyczka na świadczenie 500 plus
ofin.plPożyczkiPożyczka na 500 plus - najlepsze oferty

Pożyczka na 500 plus - najlepsze oferty

Program 500 plus został wprowadzony w Polsce w 2016 roku, mając na celu wspieranie rodzin w wychowaniu dzieci poprzez świadczenie pieniężne. Przyznawane jest na każde drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze dziecko po spełnieniu kryterium dochodowego. Pieniądze z programu mają być przeznaczone na potrzeby dzieci, choć ich wydatki nie są zazwyczaj kontrolowane przez MOPS-y, mogą być zamienione na bony żywnościowe w przypadku nieprawidłowości. Pożyczki na cele związane z dziećmi, takie jak wakacje czy zakup komputera, są zgodne z intencjami ustawodawcy. Istnieje wiele firm oferujących pożyczki na 500 plus, a kwoty pierwszej pożyczki bez zaświadczeń mogą być różne. Dochody z 500 plus są zazwyczaj brane pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej, a wiele firm pożyczkowych nie zwraca uwagi na źródło dochodów, skupiając się na zdolności kredytowej i historii kredytowej. Pożyczki prywatne mogą być dostępne dla osób bezrobotnych lub korzystających tylko z 500 plus, ale są one ryzykowne. Normalnie pożyczkodawcy starają się dopasować pożyczkę do możliwości spłaty klienta. Zasiłki, w tym 500 plus, nie podlegają egzekucji komorniczej, co jest ich główną wadą w oczach pożyczkodawców. Istnieje możliwość stworzenia specjalnego "konta socjalnego" na świadczenia socjalne wolne od zajęcia, aby uniknąć potencjalnych problemów z egzekucją komorniczą.

Kto oferuje pożyczki na 500 plus? Zestawienie firm

Oferta dla osób ze świadczeniem 500 plus:

Nazwa firmy Weź pożyczkę Kwota Czas spłaty Czy negatywny wpis w bazach dyskwalifikuje? Pierwsza pożyczka za darmo
LendOn Wypełnij wniosek 100 - 3000 zł do 45 dni ✔️
ViaSMS Wypełnij wniosek 100 - 3000 zł do 30 dni ✔️
NetCredit Wypełnij wniosek 300 - 3000 zł do 61 dni ✔️
Wandoo Wypełnij wniosek 300 - 2500 zł do 30 dni ✔️
Provident Wypełnij wniosek 300 - 20 000 zł do 48 miesięcy ✔️- - aż na 5 miesięcy
Extraportfel Wypełnij wniosek 100 - 3000 zł do 45 dni ✔️
Kuki Wypełnij wniosek 200 - 3000 zł do 30 dni ✔️
SolCredit Wypełnij wniosek 100 - 5000 zł do 50 dni ✔️
Freezl Wypełnij wniosek 100 - 7000 zł do 35 dni

Program rodzina 500 plus został wprowadzony w Polsce 1 kwietnia 2016 roku. W założeniu ma pomagać rodzinom w wychowaniu dzieci poprzez świadczenie pieniężne w wysokości nomen omen 500 złotych. Na początku 500 plus przysługiwało na każde drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze dziecko po spełnieniu kryterium dochodowego. Od 1 lipca 2019 program został rozszerzony na wszystkie dzieci. Pieniądze z programu 500 plus w założeniu mają być przeznaczone na potrzeby dzieci. MOPS-y z reguły nie sprawdzają na co są wydawane pieniądze ze świadczenia, ale jeśli otrzymają informacje o wydawaniu pieniędzy na używki to zazwyczaj podejmują się kontroli. Jeśli dochodzi do nieprawidłowości to gotówka może zostać zamieniona na np. bony żywnościowe. W ustawie o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (na mocy której istnieje 500+) można przeczytać, że celem programu jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka. Wzięcie pożyczki na cele związane z dzieckiem np. wakacje albo komputer i późniejsze opłacanie rat za taką pożyczkę pieniędzmi z programu jest wręcz doskonałym wypełnieniem intencji ustawodawcy. Pamiętajmy, ostatecznie to my, a nie rząd znamy najlepiej potrzeby naszej rodziny i wiemy na co przeznaczyć dodatkowe pieniądze. Prezentujemy zestawienie najlepszych w naszej opinii firm do zaciągania pożyczek na 500 plus.Kwoty prezentowane w tabelce dotyczą pierwszej pożyczki bez zaświadczeń. Jako stali klienci będziemy mieć często dostęp do wyższych kwot chwilówek. Niektóre przedstawione propozycje są dodatkowo pożyczkami od 18 lat.

Czy dochód z programu 500+ jest brany pod uwagę przy ocenianiu zdolności kredytowej?

Przy ocenianiu zdolności kredytowej (tego, na ile można pozwolić nam wziąć kredyt) zarówno banki jak i firmy pożyczkowe zazwyczaj biorą pod uwagę wszystkie dochody, w tym dochody z zasiłków, alimentów czy też programu 500+. Swego czasu banki takie jak PKO BP czy Alior przygotowały nawet specjalne oferty kredytów gotówkowych dla beneficjentów programu z ratą równą akurat 500 zł. Podobne ‘promocje’ urządzały też sklepy RTV/AGD. Ostatnio mniej słyszy się o takich ofertach, chyba ze względu na wzmożone, niepożądane zainteresowanie mediów takimi promocjami. Skoro 500+ dla pożyczkodawców jest częścią dochodów, to z tym świadczeniem na pewno łatwiej będzie dostać pożyczkę pozabankową lub niższe oprocentowanie niż bez niego. W dzisiejszych czasach zdolność kredytowa jest wyliczana przez firmy pożyczkowe za pomocą utajnionych, skomplikowanych wzorów albo nawet sztucznej inteligencji. Ciężko jest więc powiedzieć definitywnie czy dana firma udzieli pożyczki na 500+ czy też nie. Za to z pewnością można stwierdzić, że wiele z firm pożyczkowych nie zwraca uwagi na źródło dochodów, ważne jest dla nich wyłącznie by miały one stały charakter. Liczy się przede wszystkim zdolność kredytowa, dla której znaczenie ma także historia w Biurze Informacji Kredytowej. Chociaż można poszukać ofert pożyczek bez bik, bo takie też są dostępne. Nieco generalizując można założyć, że dla pożyczkodawców najważniejsze są dochody z tytułu umowy o pracę, później umowy zlecenia lub o dzieło, następnie dopiero inne stałe dochody takie jak zasiłki czy 500 plus.

Jeśli świadczenie 500 plus jest jedynym dochodem klienta to dostanie on pożyczkę?

Jeśli jedynym źródłem dochodów klienta jest świadczenie 500 plus to nie dostanie on dużej pożyczki będąc bezrobotnym. Mówiąc ogólnie normalny, legalnie działający pożyczkodawca (taki, jakich polecamy na ofin.pl) będzie starał się dobrać pożyczkę dla zadłużonego klienta w taki sposób, by był ją w stanie spłacić. Niestety to może być jedyna możliwość pożyczki dla gospodyń domowych czy samotnych, niepracujących matek. Inaczej sprawa ma się z pożyczkami prywatnymi. Ci zgodzą się na każdą pożyczkę, o ile podpiszemy stosowny weksel lub weźmiemy pożyczkę pod zastaw np. mieszkania. Należy pamiętać, że takie pożyczki są bardzo niebezpieczne. Gminy oferują niekiedy zasiłek czy pożyczkę na ekonomiczne usamodzielnienie się. Jeśli taka pożyczka osiągnie planowany skutek, jakim jest wyjście spod opieki MOPS-u czy GOPS-u, to można liczyć na umorzenie odsetek od niej albo całkowite umorzenie całej pożyczki. Taka pożyczka nie może być przeznaczona na konsumpcję, musi być przeznaczona na cel związany z usamodzielnieniem się.

Czy 500 plus podlega egzekucji komorniczej?

Nie, 500 plus nie podlega egzekucji komorniczej. Największą wadą (w oczach pożyczkodawców) świadczeń socjalnych jest ich późniejsza nieściągalność przez egzekucję komorniczą. 20 sierpnia 2016 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu Postępowania Cywilnego. Zgodnie z nią nie jest możliwe postępowanie egzekucyjne z programu 500 plus ani z zasiłków lub alimentów. Istnieje nawet ustawowa możliwość stworzenia specjalnego ‘konta socjalnego’ na które spływają świadczenia socjalne wolne od zajęcia. Jest to istotne, bo może dojść do sytuacji, w której pomimo, że 500+ nie podlega zajęciu to w rzeczywistości jednak jest zabierane. Dzieje się tak gdyż kwota wolna od zajęcia jest równa pensji minimalnej (przy pełnym wymiarze godzin 1634 zł), ale same pieniądze z pensji wciąż podlegają zajęciu. Jeśli więc zarabiamy tylko pensję minimalną i na to samo konto co pensja spływają świadczenia socjalne to komornik będzie potrącał ‘nadwyżkę’ dla siebie, bez wnikania w to skąd pochodzą te czy inne pieniądze. Sprawdź: Pożyczki dla każdego - bez wielu formalności. Dlatego dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest posiadanie konta socjalnego - wtedy w danym przykładzie pensji minimalnej połączonej z 500 plus zamiast 1634 zł miesięcznie całkowicie legalnie i zgodnie z intencją ustawodawcy otrzymywać będziemy 2134 zł, a komornik będzie zmuszony darować sobie egzekucję naszych pieniędzy.

Komentarze

R
Opinia od:
Remek

Czy opinia była przydatna?

0
Najwazniejsza informacja. Pożyczkę trzeba oddać- nawet gdy jest darmowa, na niewielka kwote- ciagle nalezy ja zwrocic, a gdy 500 plus jest naszym jedynym zrodlem utrzymania to polecam przed wzieciem pozyczki zastanowic sie czy pozyczka jest dobrym rozwiazaniem czy bedzie gwozdziem do trumny i jeszcze bardziej nas pograzy w dlugach.2019-08-20 23:07:20
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5