Wideoweryfikacja - sposób na potwierdzenie tożsamości w internecie
ofin.plBezpieczeństwoWideoweryfikacja - sposób na potwierdzenie tożsamości w internecie

Wideoweryfikacja - sposób na potwierdzenie tożsamości w internecie

Wideoweryfikacja jest metodą wykorzystywaną do zweryfikowania tożsamości klienta. Charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwo oraz pozwala zautomatyzować procesy rejestracji, które wymagają zatwierdzenia tożsamości w internecie. Przejście przez wideoweryfikację jest proste. Wystarczy podążać za poleceniami umieszczonymi w formularzu rejestracyjnym danej strony internetowej. Możemy spotkać się z koniecznością odbycia wideoweryfikacji na przykład podczas zakładania konta na giełdzie, podczas zaciągania kredytu lub wykonywania transakcji opiewających na duże sumy pieniędzy.

Wideoweryfikacja - co to?

Wideoweryfikacja pomaga bankom i innym instytucjom finansowym na szybkie zweryfikowanie tożsamości klienta. Metoda ta jest wygodna i szybka. Przydaje się podczas potwierdzania tożsamości konsumenta, gdy ten zamierza podpisać umowę z instytucją finansową. W trakcie wideoweryfikacji użytkownik jest łączony ze specjalnymi algorytmami i zabezpieczeniom wspieranym przez sztuczną inteligencję. Mają one na celu przeprowadzić automatyczną weryfikację tożsamości i tym samym zminimalizować ryzyko kradzieży tożsamości przez osobę trzecią. Metoda ta nie tylko przyspiesza procesy weryfikacji, ale także wprowadza dodatkową warstwę bezpieczeństwa na rynku usług finansowych.

Proces wideoweryfikacji - na czym polega i jak ją wykorzystać?

Proces wideoweryfikacji polega na szybkim i bezpiecznym potwierdzeniu tożsamości klienta. Wykorzystuje się w tym celu specjalne algorytmy, które weryfikują tożsamość danej osoby za pośrednictwem przesłanego nagrania. Na nagraniu firma najczęściej może poprosić o pokazanie twarzy oraz widocznego w obiektywie dokumentu tożsamości. Celem weryfikacji jest wyeliminowanie oszustw internetowych. Wideoweryfikacja jest wykorzystywana w wielu różnorodnych usługach finansowych. Na przykład podczas zakładania lub usuwania rachunku, zaciągania pożyczki, czy też podczas zakładania konta na giełdzie kryptowalut.

Wideoweryfikacja w kilku prostych krokach. Jak ją zrobić?

Firmy pożyczkowe lub banki zazwyczaj mają przygotowany specjalny formularz, który krok po kroku przeprowadzi nas przez proces wideoweryfikacji. Najczęściej proces ten przebiega w następujący sposób:

  • Przygotuj dowód osobisty lub paszport
  • System poprosi cię o zrobienie zdjęcia dokumentu tożsamości
  • Następnie włącz kamerę i postępuj zgodnie z poleceniami
  • System może poprosić o wykonanie kilku ruchów głową, aby przeskanować tożsamość
  • Po zatwierdzeniu zgodności rejestracja zostanie ukończona

Alternatywy dla wideoweryfikacji

Do najczęściej spotykanych alternatyw należą:

Wideoweryfikacja jest jedną z wielu różnorodnych metod potwierdzania tożsamości w internecie. W zależności od wymagań instytucji finansowej otrzymamy określoną liczbę możliwości weryfikacji. Poszczególne metody weryfikacji tożsamości charakteryzują się różnym poziomem bezpieczeństwa i mogą być wykorzystywane naprzemiennie w odrębnych usługach wymagających potwierdzenia danych osobowych.

Czy wideoweryfikacja całkowicie zapobiega wyłudzeniom?

Nie, wideoweryfikacja nie zapobiega całkowicie wyłudzeniom. Należy jasno zaznaczyć, że nie ma takiego systemu, który byłby w stanie całkowicie wyeliminować ryzyko wyłudzenia lub oszustwa finansowego. Metody weryfikacji powstały po to, aby zminimalizować ryzyko bycia oszukanym. Jednak nie mogą zagwarantować całkowitego bezpieczeństwa. Mimo wszystko wideoweryfikacja charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, ponieważ trudno o podrobienie dokumentu tożsamości.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5