Fotoweryfikacja - potwierdzenie tożsamości za pomocą analizy obrazu
ofin.plBezpieczeństwoFotoweryfikacja - potwierdzenie tożsamości za pomocą analizy obrazu

Fotoweryfikacja - potwierdzenie tożsamości za pomocą analizy obrazu

pożyczkowe mogą upewnić się, że mają do czynienia z właściwą osobą podczas zawierania umowy internetowej. Zautomatyzowanie weryfikacji tożsamości znacznie przyspiesza wiele procesów w sferze finansów. Proces ten nie gwarantuje całkowitego bezpieczeństwa, jednak znacznie zmniejsza ryzyko, ponieważ dzięki zdalnej weryfikacji dokumentów o wiele trudniej podszyć się pod inną osobę w internecie.

Fotoweryfikacja - co to?

Fotoweryfikacja jest specjalnym narzędziem do analizy obrazu wykorzystywanym przez instytucje finansowe. Pomaga w szybki i bezpieczny sposób potwierdzić tożsamość klienta. Potwierdzenie tożsamości klienta minimalizuje ryzyko wyłudzeń i oszustw finansowych. Dawniej firmy świadczące usługi finansowe musiały osobiście spotkać się z klientem, aby potwierdzić jego tożsamość i zamiary. Za pośrednictwem fotoweryfikacji można to zrobić przez internet.

Wystarczy, że klient podczas zawierania umowy z firmą finansową prześle zdjęcie swojej twarzy oraz dowodu osobistego. Specjalne algorytmy do analizowania obrazu przeprowadzą weryfikację tożsamości. Dzięki wsparciu sztucznej inteligencji proces jest błyskawiczny. Co więcej, metoda nie tylko przyspiesza proces zawierania umowy, ale także zwiększa bezpieczeństwo obu stron.

Fotoweryfikacja - na czym polega i jak ją wykorzystać?

Proces fotoweryfikacji polega na dynamicznym potwierdzeniu tożsamości klienta. Wystarczy, że konsument prześle zdjęcie swojej twarzy (tak zwane selfie) i zdjęcie dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości z fotografią. Algorytm analizuje zgodność pomiędzy dokumentem i twarzą klienta. Fotoweryfikację napotkamy w różnorodnych sferach finansowych. Na przykład podczas zawierania umowy z bankiem, podczas otwierania rachunku na giełdzie kryptowalut lub zaciągania pożyczki.

Fotoweryfikacja w kilku prostych krokach. Jak ją zrobić?

Oto w jaki sposób może wyglądać twój proces fotoweryfikacji. 5 prostych kroków to:

  1. Przygotuj dokument tożsamości z widocznym zdjęciem
  2. Na początku fotoweryfikacji system poprosi cię o zrobienie zdjęcia twarzy (selfie)
  3. Następnie system może poprosić o zrobienie oddzielnych zdjęć przedniej i tylnej strony dokumentu tożsamości
  4. Poczekaj na przetwarzanie danych
  5. Jeżeli fotoweryfikacja została wykonana poprawnie, rejestracja zostanie ukończona

Instytucje finansowe mają przygotowane własne oprogramowanie do obsługi fotoweryfikacji. Najczęściej proces ten jest wyjaśniony krok po kroku w formularzu weryfikacyjnym. Wystarczy, że klient będzie podążał za instrukcją znajdującą się na ekranie.

Alternatywy dla fotoweryfikacji

Fotoweryfikacja to tylko jedna z metod wykorzystywanych do potwierdzenia tożsamości klienta w systemie finansowym. W zależności od wymaganego poziomu zabezpieczeń możemy spotkać się z różnymi alternatywami dla fotoweryfikacji. Do najpopularniejszych z nich należą:

Czy fotoweryfikacja całkowicie zapobiega wyłudzeniom?

Nie istnieje zabezpieczenie, które byłoby w stanie całkowicie wyeliminować ryzyko związane z kradzieżą lub wyłudzeniem. Fotoweryfikacja ma za zadanie zmniejszyć szansę na to, że padniemy ofiarą oszustwa. Nie oznacza to, że wyeliminuje wszystkie przypadki nieuczciwych działań. Na całe szczęście najpopularniejsze metody weryfikacji tożsamości wykazały wysoki poziom skuteczności w branżach finansowych.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5