Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych — najważniejsze informacje
ofin.plRejestry dłużnikówKrajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych — najważniejsze informacje

Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych — najważniejsze informacje

Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych nazywana również KIDT BIG S.A. jest częścią Biura Informacji Gospodarczej gromadzącą informacje o zadłużeniach w branży telekomunikacyjnej. Widnieją w niej osoby oraz firmy które zalegają w płatnościach wynikających z umów zawartych z dostawcami telefonii, internetu, telewizji i podobnych mediów. Możemy sprawdzić swój status w KIDT wnosząc o wydanie raportu. Jest to darmowa operacja raz na pół roku. Zgłoszenie i usunięcie wpisu o dłużniku w Krajowej Informacji Długów Telekomunikacyjnych może zostać dokonane tylko przez firmy, które podpisały z daną osobą lub spółką umowę o usługi telekomunikacyjne.

Co to jest Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych?

Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych jest to rejestr dłużników, który gromadzi, analizuje i udostępnia informacje gospodarcze o zadłużeniach osób fizycznych i firmach z branży telekomunikacyjnej. W bazie KIDT znajdują się informacje o zadłużeniach konsumentów względem dostawców usług telekomunikacyjnych. Mowa więc przede wszystkim o nieopłaconych umowach za telefon, internet, czy telewizję.

Jak sprawdzić swój status w Krajowej Informacja Długów Telekomunikacyjnych?

Aby sprawdzić swój status w Krajowej Informacji Długów Telekomunikacyjnych należy pobrać raport. Aby otrzymać raport od KIDT konsumenci muszą wysłać wiadomość do bazy z prośbą o wygenerowanie raportu. Raz na sześć miesięcy usługa jest darmowa. Generowanie dodatkowych raportów w tym okresie to koszt 10,50 zł. Przedsiębiorcy mogli również założyć konto w serwisie, co dawało im dostęp do informacji na temat ich firmy z ostatnich 12 miesięcy.

Ile kosztuje raport w KIDT?

Koszt raportu w KIDT to 10,50 zł. Możliwe jest otrzymanie jednego raportu za darmo raz na pół roku. Wystarczy wysłać w tym celu zapytanie do bazy. Firmy i klienci biznesowi mogą również zawrzeć umowę z Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych opłacaną miesięcznie.

Jak sprawdzić dłużników w Krajowej Informacji Długów Telekomunikacyjnych?

Aby sprawdzić dłużników w Krajowej Informacji Długów Telekomunikacyjnych należy zawrzeć z nią umowę. Możliwość tą posiadają operatorzy telekomunikacyjni, klienci biznesowi oraz instytucjonalni. Po zawarciu umowy mają oni możliwość sprawdzenia informacji w bazie na temat konsumentach oraz firm, z którymi chcą współpracować. Wniosek o wygenerowanie raportu można złożyć z panelu klienta w KIDT.

Jak podać dłużnika do KIDT BIG SA?

Aby podać dłużnika do KIDT BIG SA należy być klientem biznesowym lub instytucjonalnym i zawrzeć umowę z bazą dłużników. Następnie po zalogowaniu do panelu klienta mamy możliwość złożenia wniosku o zamieszczenie dłużnika w bazie, wraz z instrukcją, jakie dokumenty są w tym celu potrzebne.

Jak usunąć wpis z KIDT?

Aby usunąć wpis z KIDT należy skontaktować się z organem, który poinformował rejestr o długu. Przedsiębiorca lub firma, która zgłosiła dłużnika są zobowiązani do zawiadomienia KIDT o spłacie długu, gdy ten zostanie uregulowany. Podobnie jak ze zgłoszeniem, można tego dokonać z panelu klienta.

Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych — podsumowanie

KIDT BIG S.A. zbiera raporty o długach względem dostawców mediów telekomunikacyjnych. Informacje te są traktowane równie poważnie, co zadłużenia kredytowe czy inne formy opóźnień w spłatach. Należy pilnować terminowej spłaty zobowiązań wynikających ze wszelkich umów. W innym wypadku wpis w bazie takiej jak KIDT może uniemożliwić zdobycie kredytu bankowego w przyszłości. Ponadto, bycie dłużnikiem w KIDT utrudni nam zawarcie nowych umów z dostawcami telefonii czy internetu.

Często zadawane pytania

Ile trzeba czekać na raport w Krajowej Informacji Długów Telekomunikacyjnych?
Raport generowany jest natychmiastowo.
Czy można uzyskać kredyt bez KIDT?
Niektóre firmy pożyczkowe mogą udzielić dofinansowania pomimo zadłużeń wpisanych w KIDT. W zamian najczęściej wymagają zabezpieczenia umowy.
Jakie informacje są zawarte w bazie Krajowej Informacji Długów Telekomunikacyjnych i skąd pochodzą?
Daty zawarcia umów, wysokość zadłużenia, ilość nieopłaconych rat.
Czy istnieje możliwość usunięcia profilu z bazy Krajowej Informacji Długów Telekomunikacyjnych?
Tak. Aby usunąć swoje konto skontaktuj się z działem obsługi klienta i poproś o jego usunięcie z systemu.
Ile czasu widoczny jest wpis w KIDT?
Do momentu spłaty zobowiązania lub do trzech lat od ostatniej aktualizacji wpisu.
Czy Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych umożliwia monitorowanie informacji na temat konkretnych firm?
Możliwe jest wygenerowanie raportu o wybranej firmie.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5