kształt

Raport BIK – jak sprawdzić?

Raport BIK - jak sprawdzić?

Jak sprawdzić, czy jestem w BIK? BIK, podobnie jak inne biura informacji gospodarczej, takie jak BIG czy BIG InfoMonitor, umożliwia zainteresowanym podmiotom sprawdzenie informacji w bazie. Jak sprawdzić siebie w BIK? Wystarczy pobrać Raport BIK. Raport BIK zawiera szczegółową historię zobowiązań finansowych z BIG InfoMonitor oraz zobowiązań kredytowych z BIK odnośnie do konkretnej osoby. W […]

Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?

BIK, podobnie jak inne biura informacji gospodarczej, takie jak BIG czy BIG InfoMonitor, umożliwia zainteresowanym podmiotom sprawdzenie informacji w bazie. Jak sprawdzić siebie w BIK? Wystarczy pobrać Raport BIK.

Raport BIK zawiera szczegółową historię zobowiązań finansowych z BIG InfoMonitor oraz zobowiązań kredytowych z BIK odnośnie do konkretnej osoby. W raporcie został również zawarty wskaźnik sytuacji płatniczej konsumenta. Raport pozwala na sprawdzenie tego, czy nie posiada on opóźnień w regulowaniu zaciągniętych zobowiązań. W Raporcie BIK znajduje się również ocena punktowa BIK, czyli scoring.

Pobranie Raportu BIK wiąże się z zarejestrowaniem w systemie BIK. Co należy zrobić, by tego dokonać?

  • krok 1: wypełnić formularz odpowiednimi danymi- niezbędny będzie dowód osobisty i numer PESEL,
  • krok 2: wysłać skan dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości,
  • krok 3: wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł,
  • krok 4: otworzyć email z linkiem aktywacyjnym do konta,
  • krok 5: odebrać SMS z kodem autoryzacyjnym,
  • krok 6: ustawić hasło oraz login,
  • krok 7: zatwierdzić ofertę i wygenerować Raport BIK.

Cennik ofert BIK

Raporty, które można wygenerować w biurze informacji, są dostępne w różnych pakietach. Jak prezentują się one pod względem opłat ponoszonych przez osoby fizyczne bądź przedsiębiorców?

UsługaKorzyści rozwiązaniaCena i okres ważności
Pojedynczy Raport BIKweryfikacja historii kredytowej, szczegóły posiadanych zobowiązań finansowych39 zł/1 raport
Pakiet 12 Raportówdostęp do scoringu BIK, dostęp do alertów BIK, możliwość zastrzegania dokumentów tożsamości99 zł/rok*
Pojedynczy Raport
BIK Moja Firma
szczegółowa historia zobowiązań kredytowych, wskaźnik kondycji finansowej firmy39 zł/1 raport
Raport BIK
Moja Firma-Raport w Pakiecie
możliwość pobrania 3 raportów o innych firmach, dostęp do alertów BIK, dostęp do wskaźnika BIK firmy199 zł/rok**

*Cena za 12 Raportów i usługi dodatkowe (oferta promocyjna)
**Cena za 6 Raportów i usługi dodatkowe(oferta promocyjna)

Jak sprawdzić firmę w BIK?

Rejestr dłużników, którym jest Biuro Informacji Kredytowej, umożliwia zainteresowanym pobranie Raportu BIK Moja Firma. Dzięki niemu, przedsiębiorcy mają możliwość sprawdzenia, czy na przykład nie zalegają z płatnościami. Mogą również dowiedzieć się, jakie szanse na kredyt ma prowadzona przez nich działalność.

Raport BIK Moja Firma umożliwia także sprawdzenie tego, czy ktoś nie wyłudził zobowiązania finansowego na dane konkretnego przedsiębiorstwa. Raport można pobrać w kilku prostych etapach. Proces ten przebiega w bardzo podobny sposób, jak ma to miejsce przy Raporcie BIK dla osób fizycznych. W formularzu rejestracyjnym, oprócz dowodu tożsamości i numeru PESEL, będzie również potrzebny numer NIP danej firmy.

Jak usunąć dane z BIK?

BIK nie modyfikuje informacji, które gromadzi. Pełni jedynie funkcję ich administratora. Usunięcie danych, które gromadzi i przechowuje Biuro Informacji Kredytowej, jest możliwe w kilku przypadkach regulowanych przez przepisy prawne. Zaliczyć do nich można trzy następujące sytuacje:

  • odwołanie zgody na przetwarzanie danych osobowych po wygaśnięciu zobowiązania przez osobę, której dotyczą,
  • upływ 5-letniego terminu przetwarzania informacji dotyczących danego podmiotu bez jego zgody po wygaśnięciu zobowiązania,
  • w systemie BIK znajdowały się błędne bądź nieaktualne dane.

Czytaj także:

Zadatek a zaliczka – jaka jest między nimi różnica?

Odpowiedź na tytułowe pytanie wcale nie jest oczywista. W niektórych sytuacjach zadatek od zaliczki w sensie praktycznym nie różni się wcale. W innych - różnice są ogromne. Zobacz co i kiedy podlega zwrotowi - zadatek czy [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin

Przelew natychmiastowy. Kiedy dojdzie transakcja błyskawicznie?

Chociaż koszt ekspresowego przesłania gotówki do odbiorcy stanowić może nawet kilka procent wysyłanej kwoty, a ze względu na różnice w księgowaniu sesji elixir pomiędzy różnymi bankami nie zawsze bywa błyskawiczny, przelew [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin
Dodaj komentarz
avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o