kształt

Raport BIK – jak sprawdzić?

Raport BIK - jak sprawdzić?
BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to główne źródło informacji kredytowej i gospodarczej w Polsce. Zajmuje się gromadzeniem oraz udostępnianiem informacji finansowych dotyczących osób fizycznych i przedsiębiorców. Jak sprawdzić siebie w BIK? To bardzo prosty proces, który należy rozpocząć od zarejestrowania się w systemie BIK.
 1. Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?
 2. Cennik ofert BIK
 3. Jak sprawdzić firmę w BIK?
 4. Jak usunąć dane z BIK?

Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?

BIK, podobnie jak inne biura informacji gospodarczej, takie jak BIG czy BIG InfoMonitor, umożliwia zainteresowanym podmiotom sprawdzenie informacji w bazie. Jak sprawdzić siebie w BIK? Wystarczy pobrać Raport BIK.

Raport BIK zawiera szczegółową historię zobowiązań finansowych z BIG InfoMonitor oraz zobowiązań kredytowych z BIK odnośnie do konkretnej osoby. W raporcie został również zawarty wskaźnik sytuacji płatniczej konsumenta. Raport pozwala na sprawdzenie tego, czy nie posiada on opóźnień w regulowaniu zaciągniętych zobowiązań. W Raporcie BIK znajduje się również ocena punktowa BIK, czyli scoring.

Pobranie Raportu BIK wiąże się z zarejestrowaniem w systemie BIK. Co należy zrobić, by tego dokonać?

 • krok 1: wypełnić formularz odpowiednimi danymi- niezbędny będzie dowód osobisty i numer PESEL,
 • krok 2: wysłać skan dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości,
 • krok 3: wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł,
 • krok 4: otworzyć email z linkiem aktywacyjnym do konta,
 • krok 5: odebrać SMS z kodem autoryzacyjnym,
 • krok 6: ustawić hasło oraz login,
 • krok 7: zatwierdzić ofertę i wygenerować Raport BIK.

Cennik ofert BIK

Raporty, które można wygenerować w biurze informacji, są dostępne w różnych pakietach. Jak prezentują się one pod względem opłat ponoszonych przez osoby fizyczne bądź przedsiębiorców?

Usługa Korzyści rozwiązania Cena i okres ważności
Pojedynczy Raport BIK weryfikacja historii kredytowej, szczegóły posiadanych zobowiązań finansowych 39 zł/1 raport
Pakiet 12 Raportów dostęp do scoringu BIK, dostęp do alertów BIK, możliwość zastrzegania dokumentów tożsamości 99 zł/rok*
Pojedynczy Raport
BIK Moja Firma
szczegółowa historia zobowiązań kredytowych, wskaźnik kondycji finansowej firmy 39 zł/1 raport
Raport BIK
Moja Firma-Raport w Pakiecie
możliwość pobrania 3 raportów o innych firmach, dostęp do alertów BIK, dostęp do wskaźnika BIK firmy 199 zł/rok**

*Cena za 12 Raportów i usługi dodatkowe (oferta promocyjna)
**Cena za 6 Raportów i usługi dodatkowe(oferta promocyjna)

Jak sprawdzić firmę w BIK?

Rejestr dłużników, którym jest Biuro Informacji Kredytowej, umożliwia zainteresowanym pobranie Raportu BIK Moja Firma. Dzięki niemu, przedsiębiorcy mają możliwość sprawdzenia, czy na przykład nie zalegają z płatnościami. Mogą również dowiedzieć się, jakie szanse na kredyt ma prowadzona przez nich działalność.

Raport BIK Moja Firma umożliwia także sprawdzenie tego, czy ktoś nie wyłudził zobowiązania finansowego na dane konkretnego przedsiębiorstwa. Raport można pobrać w kilku prostych etapach. Proces ten przebiega w bardzo podobny sposób, jak ma to miejsce przy Raporcie BIK dla osób fizycznych. W formularzu rejestracyjnym, oprócz dowodu tożsamości i numeru PESEL, będzie również potrzebny numer NIP danej firmy.

Jak usunąć dane z BIK?

BIK nie modyfikuje informacji, które gromadzi. Pełni jedynie funkcję ich administratora. Usunięcie danych, które gromadzi i przechowuje Biuro Informacji Kredytowej, jest możliwe w kilku przypadkach regulowanych przez przepisy prawne. Zaliczyć do nich można trzy następujące sytuacje:

 • odwołanie zgody na przetwarzanie danych osobowych po wygaśnięciu zobowiązania przez osobę, której dotyczą,
 • upływ 5-letniego terminu przetwarzania informacji dotyczących danego podmiotu bez jego zgody po wygaśnięciu zobowiązania,
 • w systemie BIK znajdowały się błędne bądź nieaktualne dane.

Jeśli nie możemy usunąć negatywnych danych na swój temat z biura, a potrzebujemy zastrzyku gotówki, to możemy sprawdzić oferty pożyczek bez BIK. Niekiedy oznacza to, że pożyczkodawcy naprawdę nie sprawdzają BIK-u, a w innych sytuacjach może to oznaczać, że mimo sprawdzenia nie przywiązują aż tak wielkiej wagi do scoringu.

Czytaj także:

Pożyczki pozabankowe – wszystkie rodzaje

Postaraliśmy się wymienić wszystkie z typów pożyczek pozabankowych. Może istnieją pożyczki, których nawet nie wiesz, a idealnie pasują do twoich potrzeb finansowych? Sprawdź, jakie produkty udało się wymyślić finansistom. Jest ich [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin

Pożyczki online w 15 minut – na dowód, bez zaświadczeń, od 18 lat

Pożyczki online w 15 minut to pewność błyskawicznego przelewu na konto! Chwilówki od ręki nie wymagają zaświadczenia o zarobkach i są dostępne już od 18 roku życia. Na szybki kredyt online można liczyć również w bankach. Pożyczanie [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments