kształt

Pożyczki dla zadłużonych

heading-image

Ranking chwilówek - luty 2023

1

ocena

maks. kwota
6000 zł
maks. okres
45 dni
2

ocena

maks. kwota
maks. okres
dni
3

ocena

maks. kwota
7000 zł
maks. okres
30 dni
4

ocena

maks. kwota
maks. okres
dni
5

ocena

maks. kwota
maks. okres
dni
Utrata pracy, podział majątku po rozwodzie czy nierozsądne wydatki - kłopoty finansowe zdarzają się każdemu. W takiej chwili łatwo popaść w długi. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych to często jedyne rozwiązanie dla osób, które nie mają szansy na otrzymanie kredytu w banku ze względu na brak zdolności kredytowej. Sprawdź gdzie znaleźć pożyczki dla zadłużonych i na jakich zasadach są przyznawane. Podpowiadamy też, kiedy konieczne będzie ustanowienie zastawu oraz jak bezpiecznie wyjść z długów.

Pożyczki online dla zadłużonych to jedna z najczęściej wyszukiwanych ofert na rynku finansowym. Nic dziwnego, bo to rozwiązanie ma rzeczywiście wiele zalet, m.in. łatwość wnioskowania, elastyczne warunki umowy i minimum formalności. Niestety przy nadmiernym zadłużeniu nie mamy co liczyć kredyty bankowe, ponieważ właśnie udokumentowanie uzyskiwanych dochodów potwierdza naszą zdolność do spłaty pożyczki. Im wyższe zobowiązanie tym więcej warunków, jakie musi spełnić pożyczkobiorca. W wielu przypadkach produkty reklamowane jako chwilówki dla zadłużonych to nic innego niż pożyczki bez BIK – > skorzystaj z oferty jeśli jesteś wpisany do rejestru Biura Informacji Kredytowej

Udzielający ich pożyczkodawcy akceptują nieidealną historię kredytową czy posiadanie aktywnego zadłużenia.

Oferta pożyczek dla osób zadłużonych z dobrą historią kredytową.:

Firma Weź pożyczkę Kwota Termin spłaty Bez weryfikacji tel Bez weryfikacji u kuriera
Rapida Money Rapida Money 2500-25000 zł 12 – 60 msc.
Autokapital Ofin 10 000 – 100 000 zł 12 – 60 msc.
Speedcash Ofin 30 000 – 5 mln zł 3 – 120 msc.
Profi Credit Profi Credit 500 – 25 000 zł 6 – 48 msc.
Mogo Ofin 2500 – 45 00 zł 6 – 47 msc.

 

O ile nie zostaliśmy wpisani do rejestru dłużników, mamy wiele opcji na skorzystanie z oferty dla lekko zadłużonych. Niestety, gdy dochodzi do opóźnień w spłacie lub egzekucji komorniczej, liczba dostępnych ofert drastycznie spada. W takim przypadku pozostaje kilka ofert pożyczek z komornikiem. Długoterminowe pożyczki ratalne są bardziej wymagającym produktem i zazwyczaj wymagają pewnej formy zabezpieczenia. Może nim być osoba poręczyciela lub posiadany majątek. Wyjście ze spirali długów to czasochłonny i stresujący proces, dlatego wymaga podejmowania przemyślanych kroków. Jeśli naprawdę potrzebny nam kredyt – weźmy go w zaufanej firmie.

Niezależnie od rodzaju finansowania, zawsze postaraj się poznać warunki zawarte w umowie pożyczki. Znajdziesz w niej spis opłat, które składają się na wysokość raty. Koszt samej pożyczki możesz poznać korzystając ze stopy RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Rapida Money – pożyczka z gwarantem dla zadłużonych w rejestrze BIK i KRD

Rapida Money, w przeciwieństwie do instytucji bankowych, nie podejmujemy decyzji o przyznaniu pożyczki na podstawie analizy historii kredytowej klienta. Znaczenie ma wyłącznie zdolność kredytowa osoby, która zgodzi się być poręczycielem pożyczki. W trakcie procedury pożyczkowej zweryfikowana będzie zdolność kredytowa gwaranta, jego sytuacja finansowa oraz wpisy w bazie BIK i rejestrach dłużników. Poręczycielem może zostać dowolna osoba w wieku 21-75 lat, choć sama oferta jest przykładem pożyczki od 18 lat. Wiarygodność gwaranta stanowi zabezpieczenie spłaty zobowiązania, dlatego to właśnie na jego konto są wypłacane pieniądze.

Warunki w Rapida Money:

 • Kwota pożyczki: od 2500 do 25 000 zł
 • Okres spłaty: od 12 do 60 miesięcy
 • Możliwość przedłużenia: brak
 • Zabezpieczenie: poręczyciel
 • Weryfikacja kredytobiorcy w bazach: brak
 • Wiek kredytobiorcy: 18-75 lat
 • Czas wypłaty pożyczki: do 48 godzin

Autokapitał – szybka gotówka dla zadłużonych pod zastaw auta

Pożyczka udzielana przez Autokapitał jest dostępna dla firm i osób fizycznych posiadających aktywne zadłużenie. Kwota pożyczki ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta, a jej wysokość nie może przekroczyć 65 proc. wartości samochodu będącego zabezpieczeniem spłaty. Wypełnienie wniosku online zajmuje kilka minut. Po złożeniu wniosku konieczna jest wycena pojazdu przez rzeczoznawcę, po czym dokonywana jest adnotacja o współwłasności w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Pomimo wzięcia pożyczki pod zastaw przerejestrowanie pojazdu nie jest konieczne, a właściciel auta nadal może z niego korzystać.

Warunki w Autokapitał:

 • Kwota pożyczki: do 10 000 do 10 000 zł
 • Okres spłaty: od 12 do 36 miesięcy
 • Możliwość przedłużenia: brak
 • Zabezpieczenie: samochód osobowy (do 10 lat) lub dostawczy do 3,5 tony (do 6 lat)
 • Weryfikacja kredytobiorcy w bazach: BIK, BIG i KRD
 • Wiek kredytobiorcy: 25-70 lat
 • Czas wypłaty pożyczki: wypłata po dostarczeniu do pożyczkodawcy umowy pożyczki, depozytu karty pojazdu i jednego kompletu kluczyków.

Speed Cash – kredyty pozabankowe dla zadłużonych pod zastaw nieruchomości

Firma Speed Cash oferuje pożyczki hipoteczne dla zadłużonych klientów prywatnych i przedsiębiorców. Zabezpieczeniem spłaty jest w tym wypadku jest zastaw na nieruchomości. Nieruchomość powinna znajdować się w miejscowości powyżej 100 tys. mieszkańców lub w miejscowości atrakcyjnej turystycznie. Kwoty pożyczek uzależnione są od wartości zabezpieczenia i mogą wynieść od 30 tys zł do 5 mln (dla osób prywatnych) i 10 mln zł (dla przedsiębiorców). Poza złożeniem wniosku online pożyczkodawca wymaga przedstawienia numeru księgi wieczystej, zdjęcia nieruchomości oraz dokumentu poświadczającego sposób nabycia nieruchomości.

Warunki w Speed Cash:

 • Kwota pożyczki: od 30 000 do 5 000 000 zł
 • Okres spłaty: od 3 msc. do 10 lat
 • Możliwość przedłużenia: 12 miesięcy.
 • Zabezpieczenie: mieszkanie, dom, lokal, działka
 • Weryfikacja kredytobiorcy w bazach: brak
 • Wiek kredytobiorcy: od 18 lat
 • Czas wypłaty pożyczki: 24 godziny

Kto może wnioskować o pozabankowe pożyczki dla zadłużonych?

Posiadanie aktywnych zobowiązań finansowych obniża naszą zdolność kredytową jednak nie przeszkadza w otrzymaniu pożyczki online. Powodem jest mniej restrykcyjna weryfikacja klientów niż w przypadku kredytów bankowych. Dopóki nie zostało przeciwko nam wszczęte postępowanie windykacyjne, bez problemu znajdziemy odpowiadające nam pożyczki dla zadłużonych. Zła historia kredytowa wcale nie musi wykluczać szans na otrzymanie pożyczki. Czynnikiem decydującym jest tu wysokość i rodzaj zadłużenia. Drobne opóźnienia w spłatach nie będą problemem, jednak wieloletnie długi już tak. Oferty pożyczki bez BIK i KRD są coraz szerzej dostępne. Zazwyczaj oznacza to, że pożyczkodawca weryfikuje bazy danych, jednak dopuszcza możliwość akceptacji wniosku pomimo informacji o zadłużeniu.

Wszystko zależy od sposobu oceny naszych możliwości spłaty. Możliwe, że pomimo odrzucenia wniosku w jednej firmie, inna uzna nas za klientów wiarygodnych finansowo. Zdolność kredytowa zależy od takich aspektów jak uzyskiwane dochody, bieżące wydatki i spłata aktualnych zobowiązań oraz historia spłat widoczna w BIK. Jeśli nasze miesięczne zarobki pochodzą ze stabilnego źródła, a ich wysokość znacząco przewyższa wydatki – mamy szansę na pożyczkę. Istotny jest natomiast wybór oferty. Im mniejsza kwota pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej tym większa szansa na akceptację wniosku.

Jeśli większość firm daje odpowiedź odmowną, ostatnią propozycją może być tylko pożyczka prywatna.

Pożyczka długoterminowe – konieczne będzie zabezpieczenie

Przykre konsekwencje nieterminowych płatności mogą ciągnąć się za nami przez całe lata. Pomoc dla zadłużonych oferuje kilka firm pożyczkowych. Jeśli trafimy do bazy dłużników BIK, rozwiązaniem będą pożyczki długoterminowe. Szanse na akceptację wniosku drastycznie maleją, kiedy pożyczkobiorca zostaje wpisany do Krajowego Rejestru Dłużników. A trafić do KRD możemy nie tylko za niespłacony kredyt, ale też za nieuregulowane rachunki za prąd i mandaty. Najmniejsze szanse na akceptację wniosku mają osoby szukające pożyczki na spłatę komornika. Najczęściej pożyczki dla mocno zadłużonych udzielane są pod zastaw. To oznacza, że jeśli klient nie będzie mógł oddać pożyczki, to deklaruje oddanie w zamian swojej własności (np. domu albo auta).

Liczne kontrowersje wzbudzają prywatne pożyczki pod weksel, których udzielają prywatni inwestorzy. Oferty tego typu zobowiązań znaleźć można na forach internetowych i w serwisach zajmujących się pożyczkami społecznościowymi. Pożyczka prywatna jest umową między dwiema osobami fizycznymi zatem nie reguluje jej żadne zasady. To od pożyczkodawcy zależy z kim zgodzi się podpisać umowę. Zazwyczaj nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach ani pozytywna historia kredytowa ale niesie to za sobą wysokie koszty zobowiązania. Jeśli nie spłacimy pożyczki pod weksel na czas, inwestor ma nieograniczony dostęp do naszego majątku.

Jednak pożyczka dla zadłużonych to nie tylko zobowiązania pod zastaw i pod weksel. Szansą na otrzymanie potrzebnego zastrzyku gotówki jest wzięcie pożyczki z poręczycielem (żyrantem). Jest to osoba, która zadeklaruje się spłacić zobowiązanie w sytuacji, w której klient firmy pożyczkowej nie będzie mógł tego zrobić. Dzięki temu pożyczkodawca znajduje się w bezpiecznej sytuacji, a pożyczkobiorca może zacząć naprawiać swoją historię kredytową terminowymi spłatami. Firmy pożyczkowe w takich przypadkach sprawdzają zdolność kredytową żyranta, a nie pożyczkobiorcy.

Jak wyjść z długów biorąc kolejną pożyczkę?

Jeśli posiadamy kilka aktywnych zobowiązań bez opóźnień w spłacie, sposobem na łatwiejsze wyjście z długów może być przedłużenie terminu spłaty lub pożyczka konsolidacyjna. Celem konsolidacji jest połączenie kilku różnych zobowiązań w jedną dużą pożyczkę. Dzięki temu zamiast kilku rat miesięcznie możemy spłacać jedną, której wysokość dopasowana będzie do naszych możliwości. Dodatkowo ustalony zostanie także nowy termin spłaty, co uratuje nas przed opóźnieniami spłaty i obniżeniem zdolności kredytowej. Przy opóźnieniach w spłacie, wyjście z długów umożliwia pożyczka oddłużeniowa zwana też refinansującą.

Pożyczka refinansująca polega na zaciągnięciu kolejnej pożyczki na spłatę aktywnego zadłużenia. Ten rodzaj zobowiązania bywa udzielany bez sprawdzania informacji w BIK, BIG Infomonitor, KRD czy ERIF. Pożyczka taka pozwoli uniknąć windykacji i komornika, ale ze względu na wyższe ryzyko kredytowe, koszty zobowiązania mogą być dość wysokie. Jeśli nie mamy szans poradzić sobie z długami, wyjściem ostatecznym może być upadłość konsumencka. Jest to orzeczenie sądu potwierdzające niewypłacalność dłużnika wobec wierzycieli. Ogłoszenie upadłości daje możliwość rozłożenia zobowiązania na raty, które osoba zadłużona była w stanie regulować przy jednoczesnym zapewnieniu podstawowych potrzeb swojej rodziny.

Nierozsądne zadłużanie się to domena wielu Polaków. Według badania przeprowadzonego przez IMAS International na zlecenie KRD wynika, że ponad 75 proc. Polaków w wieku 18-64 lat przynajmniej raz w życiu brało kredyt lub pożyczkę. Wielu z pożyczkobiorców ma problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań, przez które wpadają w spiralę zadłużenia. Pierwszym etapem do wyjścia z długów jest poznanie poziomu swojego zadłużenia. W tym celu warto pobrać raport BIK i zweryfikować czy jesteśmy wpisani do KRD. Dzięki temu dowiemy się także czy dług nie został przedawniony lub czy nie padliśmy ofiarą oszustów finansowych.

 

Czytaj także:

Pożyczka od rodziny. Kiedy musimy zapłacić PCC?

Czy pożyczka w rodzinie podlega opodatkowaniu i jeśli tak, to kto za nią płaci? Określoną kwotę do urzędu skarbowego musimy przelać tylko w konkretnych przypadkach. Wszystko zależy od kwoty pożyczki i tego, komu dokładnie [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin

Jak płacić telefonem? Płatności zbliżeniowe przez telefon

Być może w kolejce do kasy w sklepie zauważyłeś, że ktoś zamiast płacić gotówką albo kartą płatniczą wyciąga z kieszeni telefon i przykłada go do terminala. W jaki sposób to działa? Czy każdy może tak robić? Zobacz w jaki [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin
0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments