kształt

Pożyczka z komornikiem − kiedy jest to możliwe?

Pożyczka z komornikiem − kiedy jest to możliwe?

Zajęcia komornicze to problem wielu Polaków. Przy nagłych wydatkach jedynym rozwiązaniem są pożyczki dla zadłużonych z komornikiem. Wśród najpopularniejszych oferty wymienić można pożyczki pod zastaw i te wymagające poręczyciela. Zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące tego specyficznego rodzaju finansowania. W artykule wyjaśniamy jak działa kredyt na spłatę komornika i gdzie znaleźć najlepsze pożyczki pozabankowe dla zadłużonych z komornikiem. Sprawdź kiedy kredyt z komornikiem jest dobrym rozwiązaniem i jak wziąć go bezpiecznie.

Kredyt z komornikiem – gdzie taką znaleźć?

Pozabankowe pożyczki dla zadłużonych bez BIK oferuje coraz więcej firm. Ich wysokość i warunki przyznawania mogą się różnić zależnie od instytucji, wysokości i rodzaju zadłużenia oraz miesięcznych dochodów klienta. Im gorsza sytuacja materialna dłużnika tym trudniej o akceptację wniosku pożyczkowego. Informacje o prowadzonej przeciwko nam egzekucji komorniczej są widoczne w BIK i BIG. Obie bazy są sprawdzane przez instytucje finansowe, jednak niektóre firmy umożliwiają wzięcie pożyczki na spłatę komornika . Zazwyczaj musimy być przygotowani na konieczność ustanowienia zastawu (np. samochodu) bądź znalezienie poręczyciela.

Kolejna pożyczka na spłatę pożyczki może prowadzić do wpadnięcia w tzw. spiralę zadłużenia, jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni. Niestety wiele osób nie widzi innego sposobu jak wyjść z długów komorniczych. Maksymalna wysokość pożyczki z komornikiem zależy nie tylko od oferty firmy, ale i analizy naszej zdolności kredytowej. Możliwe że pożyczkodawca zaproponuje nam znacznie niższą kwotę niż wstępnie zakładaliśmy. Jedynym sposobem na sprawdzenie naszych szans na kredyt oddłużeniowy z komornikiem jest złożenie wniosku.

Kiedy pożyczka z komornikiem jest dobrym rozwiązaniem?

Windykacja należności wiąże się często z wysokimi kosztami postępowania i prowizji firm windykacyjnych. Niestety dodatkowymi opłatami są zazwyczaj obciążeni sami dłużnicy, co dodatkowo pogłębia ich problemy finansowe. Strach przed windykacją i konsekwencjami nieuregulowanych długów powoduje, że wiele osób ucieka od odpowiedzialności tak długo jak to możliwe. Niestety, jeśli nie zareagujemy na zawezwanie do próby ugodowej, sprawa trafia do sądu i zaczyna się windykacja komornicza.

Zgodnie z prawem komornik może zablokować nasze konto i co miesiąc pobierać znaczną część naszej pensji (nawet 60 proc). Ustalona kwota wolna od zajęcia komorniczego chroni nas przed zajęciem całych dochodów, jednak wystarczy jeden nieplanowany wydatek i zostaniemy bez pieniędzy na życie. Co wtedy robić? Dla wielu osób jedynym rozwiązaniem jest kolejna pożyczka na spłatę długów. Ze względu na wyjątkowo niską wiarygodność kredytową, kredyt w banku jest niemożliwy, a jedynym wyjściem stają się pożyczki dla zadłużonych z komornikiem przez internet. Udzielające ich firmy mają bardziej elastyczne podejście do weryfikacji sprawdzania informacji o pożyczkobiorcy w rejestrach BIK, BIG czy KRD dłużników, dlatego możliwe jest otrzymanie pożyczki bez weryfikacji BIK.

W trakcie zajęć komorniczych nasza zdolność kredytowa jest bliska zeru, co za tym idzie nie zdarzają się kredyty oddłużeniowe bez zabezpieczeń. Osobom mocno zadłużonym proponowane są zazwyczaj:

  • pożyczki pod zastaw zwykły – zastawem mogą być rzeczy ruchome tj. samochód czy wartościowe maszyny rolnicze,
  • pożyczki pod zastaw rejestrowy – zabezpieczeniem pożyczki mogą być zbywalne prawa majątkowe oraz ruchomości i posiadane przedmioty, z których można korzystać przez cały okres kredytowania,
  • pożyczki z poręczycielem – gwarantem terminowej spłaty jest osoba trzecia.

Nieco mniej popularną formą zabezpieczenia spłaty jest dobrowolne poddanie się egzekucji przez dłużnika. Oznacza ono zgodę pożyczkobiorcy na dochodzenie od niego spłaty pożyczki i egzekucję majątku bez konieczności wszczynania postępowania sądowego. W sektorze pożyczek społecznościowych popularnością cieszą się także prywatne pożyczki pod weksel dla osób zadłużonych. Z tego rodzaju oferty skorzystać mogą nawet osoby mocno zadłużone. Należy mieć na uwadze, że pożyczki prywatne dla zadłużonych z komornikiem mogą być wyjątkowo drogim i niepewny źródłem gotówki, które zamiast rozwiązać problemy przysporzy nam jeszcze większych.

Czy pożyczka dla osób w trakcie zajęć komorniczych jest bezpieczna?

Z roku na rok rośnie liczba osób z zajęciami komorniczymi. Nie dziwi zatem fakt, że pożyczki oddłużeniowe z komornikiem są rozwiązaniem coraz częściej stosowanym przez Polaków. Czy jest to jednak rozwiązanie bezpieczne? Odpowiedź brzmi: tak, o ile podejdziemy do nich z odpowiednią dozą rozsądku. Zanim wybierzemy firmę pożyczkową warto wiedzieć jak sprawdzić siebie w KRD. Pozwoli to zweryfikować jak wysoki jest nasz poziom zadłużenia. Nawet firmy oferujące pomoc dla zadłużonych z komornikiem nie udzielają pożyczek dla każdego. Problemy finansowe potrafią być powodem nierozsądnych decyzji. Na zdesperowanych klientów czeka wielu oszustów kredytowych, którzy oferują pożyczki dla bardzo zadłużonych na nieuczciwych warunkach. Pożyczki dla osób z komornikiem są udzielane przez firmy pożyczkowe, parabanki i inwestorów prywatnych.

Firmy pożyczkowe, które znaleźć można w internetowych rankingach pożyczek online to instytucje wpisane do Rejestru Firm Pożyczkowych, które działają w oparciu o prawo cywilne i podlegają kontroli KNF. Mają także obowiązek stosowania się do zapisów Ustawy o Kredycie Konsumenckim czyli tzw. ustawy antylichwiarskiej. Działalność innych pożyczkodawców online nie jest tak szczegółowo regulowana przez prawo. Nie mamy też szans na zweryfikowanie ich wiarygodności i wypłacalności.

Zanim złożymy wniosek o pożyczkę, warto sprawdzić czy komornik nie zablokował naszego konta. W takiej sytuacji, jeśli przelew pożyczki trafi bezpośrednio na nasz rachunek bankowy, komornik ma pełne prawo wyegzekwować należność. Jeśli pilnie potrzebujemy gotówki, warto rozważyć skorzystanie z pożyczki na kartę lub pożyczki z wypłatą na poczcie. Pozwoli to utrzymać względną płynność finansową podczas procesu windykacji i egzekucji komorniczej. Jeśli problemy finansowe przerastają nasze możliwości ich uregulowania, ostatecznym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Jak wnioskować o pożyczki dla mocno zadłużonych z komornikiem?

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem będzie korzystnym rozwiązaniem wyłącznie jeśli będziemy w pełni świadomi jej wad i zalet. Sam proces wnioskowania jest taki sam jak przy zwykłych pożyczkach online. Warunkiem przyznania pożyczki bez zdolności kredytowej z komornikiem jest odpowiedni wiek, pełna zdolność do czynności prawnych i stałe miejsce zamieszkania i pracy na terenie Polski. Pierwszym etapem jest wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie firmy. Wymaga on podania podstawowych danych osobowych i tych dotyczących miesięcznych zarobków i obciążeń finansowych. Każdy potencjalny klient jest też weryfikowany w bazach dłużników, co umożliwia dopasowanie odpowiedniej oferty i ewentualne ustanowienie zastawu pożyczki.

Jeśli składamy wniosek o pożyczki z gwarantem to formularz dotyczący miesięcznych dochodów i wydatków wypełniany jest także przez poręczyciela. Następnie warunki pożyczki ustala się podczas telefonicznej rozmowy z obiema stronami umowy. Jeśli gwarant pomyślnie przejdzie weryfikację w bazach i zostanie zaakceptowany, to w ciągu maksymalnie 48 godzin gotówka trafi na jego konto. Dopiero wtedy może on przekazać pieniądze prawdziwemu pożyczkobiorcy. Dłuższy jest także proces ubiegania się o pożyczki pod zastaw samochodu.

Wnioskowanie co prawda odbywa się przez internet, jednak niezbędna jest wizyta u rzeczoznawcy, który profesjonalnie wyceni nasze auto. Konieczne może być też dokonanie adnotacji o współwłasności na dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu oraz przekazanie pożyczkodawcy depozytu Karty Pojazdu, jednego kompletu kluczyków czy przedstawienie weksla własnego in blanco. Przelew środków następuje dopiero po otrzymaniu przez firmę dokumentów potwierdzających zawarcie umowy pożyczki oraz ustanowieniu wymaganych zabezpieczeń. Proces pożyczkowy jest zatem dłuższy i bardziej skomplikowany niż w przypadku pożyczki na dowód, dlatego warto złożyć wniosek odpowiednio wcześnie.

Czytaj także:

Pożyczki pozabankowe – wszystkie rodzaje

Postaraliśmy się wymienić wszystkie z typów pożyczek pozabankowych. Może istnieją pożyczki, których nawet nie wiesz, a idealnie pasują do twoich potrzeb finansowych? Sprawdź, jakie produkty udało się wymyślić finansistom. Jest ich [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin

Pożyczki online w 15 minut – na dowód, bez zaświadczeń, od 18 lat

Pożyczki online w 15 minut to pewność błyskawicznego przelewu na konto! Chwilówki od ręki nie wymagają zaświadczenia o zarobkach i są dostępne już od 18 roku życia. Na szybki kredyt online można liczyć również w bankach. Pożyczanie [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin
5 1 vote
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
1 rok temu
Ocena :
     

jestem Łukasz, jestem tutaj, aby poinformować osoby potrzebujące problemu finansowego, że istnieje rozwiązanie i jest tutaj Zbawiciel w naszym kraju, ponieważ potwierdzam moją kwotę pożyczki w wysokości 100,000 i przyszedłem tutaj na forum, aby zeznawać o tej firmie i nikt nie powinien wątpić w tę firmę, ponieważ są prawdziwe i legalne po moim spotkaniu z firmą o nazwie Stella Rene, firmą pożyczkową, podążyłem za nimi i przyznają mi kwotę pożyczki po skontaktowaniu się z tą firmą i przyszedłem tutaj, aby powiedzieć wszystkim, że istnieje odpowiedź na wszystkie nasze problemy w tym kraju, a dziś jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ dostałem pożyczkę od firmy i proszę wszystkich, którzy potrzebują pożyczki, o skontaktowanie się z nimi dzisiaj pod adresem e-mail mrsstellareneloanfirm1@gmail.com lub skontaktuj się z nimi na WhatsApp +971586972460 lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej pod numerem 586972460, aby uzyskać więcej informacji na temat wymaganego kredytu już dziś.

Łukasz