kształt

Kalkulator kredytowy – oblicz ratę kredytu

Kalkulator kredytowy
Jeśli szukasz odpowiedniego kredytu dopasowanego do indywidualnych potrzeb, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatora kredytowego. Jak obliczyć za jego pomocą ratę kredytu? Jakie dane są potrzebne i czy warto z niego korzystać?

Kalkulator kredytowy online – co to jest

Kalkulator kredytowy to narzędzie pozwalające na wygodne i przede wszystkim szybkie obliczenie raty wybranego przez nas kredytu. Dzięki niemu możliwe jest porównanie poszczególnych rodzajów kredytów, które proponują banki.

Jeśli potrzebujesz gotówki na dowolny cel wybierz kalkulator kredytu gotówkowego. Dzięki niemu poznasz wysokość raty wszystkich kredytów gotówkowych, dostępnych na rynku.

Jeżeli masz kilka zobowiązań kredytowych i chcesz płacić jedną, skonsolidowaną ratę, możesz skorzystać z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego.

Planujesz wzięcie kredytu i chcesz, aby jego zabezpieczeniem była hipoteka? Możesz obliczyć ratę w kalkulatorze kredytów hipotecznych.

Szukasz finansowania na samochód? Oblicz ratę kredytu za pomocą kalkulatora kredytu samochodowego. Narzędzie pozwoli dokonać właściwego wyboru oferty kredytu samochodowego, aby cieszyć się wymarzonym autem czy motocyklem.

Jak obliczyć ratę kredytu kalkulatorem kredytowym?

Obliczanie rat kredytu w kalkulatorze kredytowym jest niezwykle łatwe. Cały proces można sprowadzić do kilku prostych kroków:

 1. Wybierz preferowany rodzaj oferty, np. kredytu na budowę domu.
 2. Określ interesującą Cię kwotę i okres spłaty, w zależności od wymagań.
 3. Porównaj warunki wyświetlonych ofert (w których znajdują się informacje o kosztach, udostępnianej kwocie i okresie spłaty. Dodatkowo, przy każdym produkcie znajduje się informacja, ile osób się na nią zdecydowało, co pomoże w podjęciu właściwego wyboru.
 4. Zdecyduj, który produkt finansowy będzie najlepszy. Teraz możesz przystąpić do wypełniania formularza

Kiedy już wybierzesz daną ofertę z obliczonymi w kalkulatorze kosztami, które są akceptowalne, wystarczy wypełnić prosty formularz online. W tym celu należy wpisać odpowiednie informacje i wysłać wniosek do kredytodawcy, który przeanalizuje wysłane wcześniej informacje. W przypadku pozytywnej decyzji na wniosek kredyt zostanie przyznany.

Jakie informacje są potrzebne, aby obliczyć ratę kredytu?

Jeśli chcesz obliczyć koszty związane z kredytem, musisz wiedzieć o następujących rzeczach:

 • preferowany rodzaju oferty – kredyt na działkę budowlaną – trzeba zdecydować, który typ produktu finansowego jest najbardziej interesujący,
 • kwota kredytu – czyli ilość pieniędzy, które chcesz uzyskać,
 • okres spłaty – czas, przez jaki będziemy opłacać wybrane zobowiązanie.

Jak widać, nie potrzeba zbyt wiele – wystarczy wprowadzenie kilku danych i kalkulator wykona za nas pracę, segregując dostępne kredyty i wybierając te, które spełniają postawione przez nas warunki.

Należy zaznaczyć, że przy każdej ofercie, która pojawi się wskutek działania kalkulatora, przedstawione zostaną informacje dotyczące maksymalnej kwoty i okresu spłaty kredytu, minimalnego oraz maksymalnego RRSO, a także oprocentowania danego produktu finansowego.

Kalkulator kredytowy – czy warto z niego korzystać?

Korzystanie z kalkulatora kredytu bez wkładu własnego jest godne polecenia. Dzięki niemu możliwe jest obliczenie w prosty i wygodny sposób rat kredytu. W wyniku działania narzędzia przedstawiane są najlepsze propozycje, wedle wskazanych przez nas parametrów. Inne zalety kalkulatora kredytowego to:

 • oszczędność czasu – porównywanie kredytów nie musi być czasochłonne, jeśli skorzystamy z kalkulatora kredytowego,
 • mobilność – czas i miejsce nie ograniczają nas przy wyborze interesujących produktów, ponieważ raty możemy obliczyć także za pomocą każdego urządzenia mobilnego z dostępem do sieci i przeglądarki internetowej,
 • aktualność – w kalkulatorze kredytowym znajdziesz tylko najnowsze produkty. Dzięki stale aktualizowanej bazie ofert jesteśmy pewni, że wyświetlone oferty są dostępne,
 • szeroki wybór – gwarancja znalezienia idealnego produktu finansowego.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kredytu, możesz skorzystać z różnych portali, gdzie dostępne są porady, rankingi czy artykuły o bankowości, które poszerzą Twoją wiedzę z dziedziny finansów.

Czytaj także:

Konopi inwestorzy – chwilowa moda czy okazja na zysk?

Konopna gorączka na całym świecie Dziś 37 spośród 50 kontynentalnych stanów USA zalegalizowało w jakimś stopniu marihuanę. Kanada legalizację ma dawno za sobą. W Europie Niemcy obiecali swoim obywatelom legalny rynek marihuany od 2024 [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin

Kredyt studencki – najważniejsze informacje

Czym jest kredyt studencki? Kredyt na studia, a właściwie kredyt studencki jest formą kredytu, z którego korzystać mogą studenci którzy nie ukończyli 30 roku życia oraz doktoranci do 35 lat. Przeznaczona może być na pokrycie kosztów [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin
0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments