kształt

Pożyczka bez konta bankowego

Pożyczki bez konta bankowego.
Pożyczka bez konta bankowego dostępna jest w wielu firmach pożyczkowych. Aby się o nią ubiegać, należy wybrać odpowiedniego pożyczkodawcę i złożyć swój wniosek. Musimy w nim zaznaczyć jeden z dostępnych sposobów odbioru pożyczki. Możemy to zrobić za np. za pomocą czeku GIRO. Jak wnioskować i które firmy pożyczkowe nie wymagają rachunku w banku? Podpowiadamy!
 1. Pożyczka bez własnego konta bankowego
 2. Pożyczka na czek GIRO – jak działa
 3. Jak zrealizować czek GIRO
 4. Pożyczka z czekiem GIRO – wady i zalety
 5. Pożyczka na czek GIRO – podsumowanie

Pożyczka bez własnego konta bankowego

Jeśli potrzebujemy pilnie gotówki, możemy sięgnąć po szybkie pożyczki przez internet na konto. Nie każdy jednak posiada rachunek w banku. Czy istnieje zatem pożyczka pozabankowa bez własnego konta bankowego?

Istnieje i jest dostępna w wielu firmach. Pożyczkodawcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i dopasowują swoją ofertę do ich indywidualnych możliwości. Dlatego też obecnie sięgając po dodatkową gotówkę, możemy wybrać jeden z często kilku proponowanych sposobów wypłaty pieniędzy z pożyczki. Tymi, które nie wymagają posiadania rachunku ROR, jest czek GIRO oraz pożyczka z obsługą domową. Poniżej prezentujemy pożyczkodawców, którzy udzielają pożyczek bez weryfikacji konta bankowego.

Czek GIRO alternatywą dla osób bez konta bankowego

Jeśli nie mamy konta w banku, warto poszukać pożyczek z czekiem GIRO. To prosty i bezpieczny sposób na odebranie pieniędzy z pożyczki na poczcie. Możemy to zrobić w dowolnej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.

Sprawdź naszą ofertę na pożyczkę bez przelewania grosza – najpierw otwórz konto bankowe! To zajmie Ci tylko 15 minut!

Decydując się na pożyczkę na poczcie musimy pamiętać, aby zaznaczyć odpowiednią formę wypłaty gotówki. Gdy nasz wniosek pożyczkowy przejdzie pozytywną weryfikację, otrzymamy informację o możliwości odbioru pieniędzy. Pamiętajmy, że w miejscu pobrania pożyczki zostaniemy poproszeni o pokazanie dowodu osobistego oraz czeku GIRO (otrzymamy go wcześniej od pożyczkodawcy).

Pożyczka z czekiem GIRO przyda nam się np. wtedy, gdy:

 • nie mamy rachunku bankowego;
 • współdzielimy konto z małżonkiem, a nie chcemy obciążać go pożyczką;
 • nie posiadamy na rachunku środków finansowych potrzebnych do weryfikacji naszej wypłacalności.

Pożyczka bez konta bankowego sprawdzi się m.in. wśród osób starszych, które nie korzystają na co dzień z technologii. Pożyczkę w domu odbierają też chętnie matki, które nie mogą udać się do placówki firmy pożyczkowej ze względu na sprawowaną nad dziećmi opiekę.

Jak zrealizować czek GIRO?

Istnieje wiele pożyczek bez przelewu weryfikacyjnego. Pamiętajmy jednak, że są one przyznawane wyłącznie wypłacalnym osobom. Pożyczkodawcy analizują historię kredytową klientów na podstawie danych umieszczonych w rejestrach dłużników. Jeśli wybierzemy pożyczkę bez weryfikacji konta, nasza wiarygodność finansowa i tak zostanie oceniona. Jeśli chcemy otrzymać pożyczkę chwilówkę bez BIK, to musimy poszukać oferty, która będzie łączyła w sobie zarówno to wymaganie, jak i brak potrzeby posiadania konta.
Wnioskowanie o pożyczkę na czek GIRO związane jest z minimum formalności. Proces ubiegania się o ten rodzaj zobowiązania finansowego nie wymaga przechodzenia przez skomplikowane etapy procedury weryfikacyjnej, która występuje w niektórych firmach pożyczkowych. Realizacja czeku GIRO prezentuje się następująco:

 • krok 1: wybór oferty pożyczkowej danej instytucji pozabankowej;
 • krok 2: wypełnienie formularza pożyczkowego;
 • krok 3: we wniosku pożyczkowym należy wybrać formę odbioru środków pod postacią czeku GIRO;
 • krok 4: podjęcie decyzji pożyczkowej przez instytucję pozabankową;
 • krok 5: po przyznaniu pożyczki, firma pożyczkowa wysyła do klienta kuriera z umową pożyczki;
 • krok 6: kurier przekazuje do rąk pożyczkobiorcy specjalny czek;
 • krok 7: po otrzymaniu czeku należy udać się do placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego w celu odbioru gotówki.

Należy mieć na uwadze fakt, iż pieniądze może odebrać tylko osoba, która zaciągnęła pożyczkę online w danej instytucji pozabankowej. Bardzo istotne jest również to, że czek GIRO ma określony termin ważności. Wynosi on 7 dni. Jeżeli w tym czasie pożyczkobiorca nie zrealizuje czeku, uznaje się go za nieważny.

Pożyczka z czekiem GIRO – wady i zalety

Wady:

 • wydłużony czas oczekiwania na pożyczkę;

pożyczkobiorca jest zależny od kuriera oraz godzin pracy poczty bądź banku, w którym może wypłacić środki;

 • czek GIRO jest ważny tylko przez tydzień;
 • dodatkowa opłata w wysokości 13 zł za wystawienie czeku GIRO.

Zalety:

 • możliwość zaciągnięcia pożyczki bez konta bankowego;
 • przelew weryfikacyjny nie jest wymagany;
 • możliwość zaciągnięcia pożyczki bez środków na koncie.

Pożyczka bez konta – podsumowanie

Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dlatego, że jest to pożyczka bez konta bankowego i nie wymaga posiadania środków finansowych na rachunku. Pożyczkobiorcy nie są również zobowiązani do wykonywania przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia własnej tożsamości. Do minusów można zaliczyć dodatkowy koszt w wysokości 13 zł czyli wyższe RRSO. Pożyczkobiorca jest również uzależniony od godzin pracy kuriera dostarczającego umowę pożyczki.

Oferty dla osób bez własnego konta:

Nazwa firmy Weź pożyczkę Kwota pożyczki Okres kredytowania Forma wypłaty
SuperGrosz SuperGrosz 15 000 zł 48 miesięcy poczta
Łatwy Kredyt Łatwy Kredyt 3 000 zł 30 dni bank
/poczta
AASA Polska AASA Polska 10 000 zł 24 miesiące bank
/poczta
Ratka Ratka 10 000 zł 24 miesiące przelew
/poczta
Mikrorata Mikrorata 10 000 zł 24 miesiące bank
Pożyczka Ratalna Pożyczka Ratalna 10 000 zł 24 miesiące bank
/poczta
SMS Kredyt SMS Kredyt 7 000 zł 30 miesięcy bank
/poczta

 

Czytaj także:

Konopi inwestorzy – chwilowa moda czy okazja na zysk?

Konopna gorączka na całym świecie Dziś 37 spośród 50 kontynentalnych stanów USA zalegalizowało w jakimś stopniu marihuanę. Kanada legalizację ma dawno za sobą. W Europie Niemcy obiecali swoim obywatelom legalny rynek marihuany od 2024 [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin

Kredyt studencki – najważniejsze informacje

Czym jest kredyt studencki? Kredyt na studia, a właściwie kredyt studencki jest formą kredytu, z którego korzystać mogą studenci którzy nie ukończyli 30 roku życia oraz doktoranci do 35 lat. Przeznaczona może być na pokrycie kosztów [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin
0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments