kształt

Kredyt na paszport – czy można wziąć kredyt bez dowodu osobistego?

heading-image

Ranking chwilówek - kwiecień 2021

1

ocena

maks. kwota
6000 zł
maks. okres
45 dni
2

ocena

maks. kwota
20000 zł
maks. okres
60 dni
3

ocena

maks. kwota
8000 zł
maks. okres
40 dni
4

ocena

maks. kwota
5000 zł
maks. okres
30 dni
5

ocena

maks. kwota
6000 zł
maks. okres
45 dni
Czy istnieje możliwość wzięcia kredytu na paszport? Jeśli zgubiliśmy dowód osobisty, to niestety nie otrzymamy ani kredytu, ani pożyczki. Do wzięcia tych zobowiązań potrzebne są dane bezpośrednio z dowodu osobistego. Choć warto zauważyć, że są dwa małe wyjątki: kredyt bez dowodu przez internet możemy uzyskać w banku, w którym mamy konto oraz wtedy, gdy jesteśmy obcokrajowcem starającym się o kredyt w Polsce. Jak to możliwe?

Kredyt na paszport? Nie ma czegoś takiego

Polskie prawo uniemożliwia wzięcie kredytu na paszport. To dokument, który przyda się przy przekraczaniu granicy państw spoza Unii Europejskiej, ale nie pomoże nam w otrzymaniu zobowiązania w banku czy firmie pożyczkowej. We wniosku kredytowym trzeba podać swoje imię i nazwisko, dane z dowodu oraz dane dotyczące naszej sytuacji finansowej. Dowód osobisty to także możliwość potwierdzenia, że dana osoba jest tą, za którą się podaje.

Ważne! Jedynym wyjątkiem, w którym można otrzymać kredyt na paszport, jest sytuacja w której o kredyt w banku stara się obcokrajowiec. Jeśli posiada numer PESEL, nadawany przy wydawaniu karty stałego bądź czasowego pobytu, to może wziąć kredyt na paszport.

Ponadto jeśli jesteśmy klientem danego banku – prowadzimy w nim rachunek, a to oznacza, że instytucja ma dostęp do historii naszych przychodów i wydatków – to możemy wnioskować o kredyt przez internet. Wtedy nie potrzebujemy danych z dowodu, ponieważ bank już posiada nasze dane osobowe. Inną kwestią jest, że kredyt online zawsze jest dostępny na niższe kwoty niż ten, po który udamy się osobiście do oddziału. Zanim się zdecydujemy na konkretny produkt, warto sprawdzić dostępne oferty w rankingu kredytów gotówkowych.

Czy pożyczka na paszport jest dostępna?

Niestety, w tym przypadku paszport także nie jest wystarczającym dokumentem. Pożyczki online bez weryfikacji nie oznaczają, że nie zostaniemy w żaden sposób sprawdzeni – firmy pożyczkowe muszą dbać o bezpieczeństwo swoje i klientów. Dlatego pożyczkodawcy wymagają podania danych z dowodu osobistego: numeru pesel, serii i numeru dowodu, organu wydającego. Pożyczka na dowód to jedyna opcja zaciągnięcia albo chwilówki, albo pożyczki ratalnej.

Firma Weź pożyczkę Kwota (zł) Czas spłaty Dowód osobisty Pierwsza za darmo
LendOn Weź pożyczkę 100 – 3 000 maks. 62 dni ✔️ ✔️
ExtraPortfel Weź pożyczkę 100 – 6 000 5 – 45 dni ✔️ ✔️
NetCredit Weź pożyczkę 300 – 5 000 14 – 30 dni ✔️ ✔️
PożyczkaPlus Weź pożyczkę 200 – 10 000 5 – 45 dni ✔️ ✔️
Kuki.pl Weź pożyczkę 200 – 15 000 1 – 30 dni ✔️ ✔️
HapiPożyczki Weź pożyczkę 800 – 25 000 3 – 48 msc. ✔️
Super Grosz Weź pożyczkę 1 000 – 15 000 4 – 48 msc. ✔️
LoanMe Weź pożyczkę 800 – 13 600 5 – 130 tyg. ✔️
Monedo Now Weź pożyczkę 1 500 – 20 000 6 – 48 msc. ✔️
ŁatwaPożyczka Weź pożyczkę 500 – 20 000 2 – 48 msc. ✔️

A czy na prawo jazdy można wziąć kredyt?

Prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości, do takich zalicza się tylko dowód osobisty i paszport. Dlatego też nie uzyskamy kredytu na prawo jazdy. Jedyne, co możemy zrobić jeśli np. chwilowo nie mamy dowodu osobistego, to zawnioskować o kredyt przez internet – i to tylko w tym banku, w którym posiadamy własny rachunek. Jeśli będziemy prowadzić wspólne konto bankowe z inną osobą, tylko bank może wymagać osobistej wizyty w banku i pokazania dowodu od obu osób.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt?

Podstawowym warunkiem jest odpowiednia zdolność finansowa – jeśli nie wiesz, czy ją masz, to najpierw dowiedz się jak sprawdzić zdolność kredytową. Ponadto trzeba być osobą posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych oraz mieć własny lub prowadzony z drugą osoba rachunek bankowy. Trzeba być także osobą pełnoletnią. Banki wymagają wypełnienia wniosku kredytowego, który znajduje się na stronach instytucji oraz dostępny jest w tych oddziałach banku, które zajmują się udzielaniem kredytów.

Obecnie otrzymanie kredytu to naprawdę prosta sprawa. Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, tak więc cała procedura może zająć mniej niż jeden dzień, w dodatku nie będzie wymagała od klienta nawet wychodzenia z domu. Skoro jest więc tyle udogodnień, to dlaczego instytucje jeszcze nie postanowiły wprowadzić kredytu na paszport, o który tak często pytają klienci? Zwyczajnie dlatego, że nie miałoby to sensu. W końcu każda pełnoletnia osoba w Polsce ma obowiązek posiadania dowodu osobistego, a obcokrajowcy, którzy wnioskują o kredyt muszą mieć tylko pesel i kartę stałego pobytu. Dlatego tez kredyt na paszport to coś, co raczej na zawsze zostanie w sferze pytań.

Czytaj także:

Pożyczka z komornikiem − kiedy jest to możliwe?

Nieodpowiedzialne pożyczanie i problemy życiowe mogą doprowadzić do sytuacji, w której komornik zajmuje nam 60 proc. pensji. Jak się wtedy oddłużyć? Można spróbować wziąć pożyczkę z [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin

Raport BIK – jak sprawdzić swoją historię kredytową?

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej – BIK? Jakie informacje zbiera BIK? Jak sprawdzić czy jestem w BIK? Cennik ofert BIK Jak sprawdzić firmę w BIK? Jak usunąć dane z BIK? Czy warto korzystać z raportów BIK? Czym jest Biuro Informacji [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments