kształt

Pożyczka dla bezrobotnych

Pożyczka dla bezrobotnych, bez zatrudnienia
Pożyczka dla bezrobotnych jest już stałym punktem w ofercie instytucji pozabankowych. Obecnie poziom bezrobocia wynosi jedynie 5,4 proc., co nie oznacza, że czasowe bezrobocie nie może dotknąć każdego z nas. Zwykle zwolnienie z pracy spotyka nas niespodziewanie, na skutek restrukturyzacji firmy czy słabej efektywności na tle pozostałych pracowników. Kiedy z dnia na dzień tracimy płynność finansową, pożyczka dla bezrobotnych może być świetnym rozwiązaniem. Kto oferuje ten rodzaj pożyczki online?
 1. Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę bez zatrudnienia?
 2. Pożyczki dla bezrobotnych, czyli dla kogo?
 3. Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych również dostępna
 4. Jak wziąć pożyczkę dla bezrobotnych online?
 5. Refinansowanie pomaga w spłacie długu

Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę bez zatrudnienia?

Pożyczkę dla bezrobotnych znajdziemy w ofercie firm, które akceptują dochody z innych źródeł, nie tylko z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Wyciągają do klientów pomocną dłoń, aprobując także inne rodzaje wpływów, w tym świadczenia z programu 500+!

Do pozostałych akceptowanych źródeł dochodów zaliczają się:

 • renta,
 • emerytura – pożyczki dla emerytów
 • działalność gospodarcza,
 • praca sezonowa,
 • świadczenia alimentacyjne,
 • świadczenia rodzinne.

Dzięki stałym przychodom, budujemy wiarygodność finansową i mamy szansę na pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Jeśli pożyczkodawca nie będzie widzieć żadnych przeciwwskazań, przyzna nam pożyczkę!
W tabeli poniżej przedstawiamy najlepsze oferty pożyczek dla bezrobotnych – bez zastawu i poręczenia. Sprawdźmy, co proponują nam pożyczkodawcy.

*-pożyczkodawca może prosić o dokumenty i zaświadczenia w trakcie procesu weryfikacji

Pożyczki dla bezrobotnych – czyli dla kogo?

Oferta pożyczek dla bezrobotnych jest skierowana do osób, które nie wykonują pracy zarobkowej i:

 • są zarejestrowane we właściwym powiatowym urzędzie pracy,
 • ukończyły 18 rok życia,
 • nie przekroczyły 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn,
 • są gotowe do podjęcia pracy w pełnym wymiarze czasu lub niepełnym w przypadku osób niepełnosprawnych,
 • nie uczą się w szkole lub na studiach stacjonarnych. Akceptowaną formą nauki są studia niestacjonarne,
 • nie posiadają prawa do renty lub emerytury, renty szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej, zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego, zasiłku chorobowego, świadczenia rehabilitacyjnego, zasiłku macierzyńskiego lub nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
 • nie pobierają zasiłku stałego ani świadczenia pielęgnacyjnego,
 • nie posiadają nieruchomości rolnej większej niż 2 ha przeliczeniowe,
 • nie podlegają ubezpieczeniu emerytalnemu lub rentowemu z tytułu stałej pracy jako współmałżonek lub domownik w gospodarstwie rolnym o powierzchni użytków rolnych większej niż 2 ha przeliczeniowe oraz nie uzyskują przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej,
 • nie prowadzą indywidualnej działalności gospodarczej,
 • nie są tymczasowo aresztowane i nie odbywają kary pozbawienia wolności. Wyjątkiem jest kara w postaci dozoru elektronicznego,
 • nie uzyskują miesięcznych przychodów większych niż połowa minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wyłączone z tej zasady są przychody uzyskiwane z tytułu odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych, które zostały zgromadzone na rachunkach bankowych.

Co istotne, pożyczkodawcy nie wymagają od klientów zaświadczenia o zarobkach. Pożyczka dla osób bezrobotnych to pożyczka bez zaświadczeń – ale instytucje pozabankowe wciąż stawiają kilka warunków, które muszą spełnić osoby chcące otrzymać zastrzyk gotówki. Aby otrzymać pożyczkę należy:

 • mieścić się w przedziale wieku wyznaczonym przez pożyczkodawcę,
 • mieć obywatelstwo polskie i stały adres zamieszkania na terenie kraju,
 • legitymować się dowodem osobistym,
 • posiadać numer PESEL,
 • mieć aktywny numer telefonu komórkowego i konto w polskim banku,
 • złożyć wniosek o pożyczkę dla bezrobotnych, podając wymagane dane.

Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych również dostępna

Bezrobocie może prowadzić do poważnych problemów finansowych. Już blisko co trzeci Polak ma problem z terminowym zwrotem zobowiązań finansowych! Powodem takiego stanu rzeczy są głównie nieprzewidziane wydatki, takie jak awaria samochodu czy sprzętu domowego2. Brak spłaty kredytów i pożyczek może prowadzić do spotkania z funkcjonariuszem publicznym chcącym wyegzekwować dług w imieniu firmy.

W ofercie pożyczkodawców można znaleźć niestandardowe rodzaje pożyczek. Są skierowane do osób, które nie mają pozytywnej historii kredytowej (tak samo jak oferta pożyczek bez bik, ale potrzebują dodatkowej gotówki na uregulowanie nagłych potrzeb. Nie dostaną kredytu gotówkowego, ponieważ banki są zdecydowanie bardziej rygorystyczne w kwestii wiarygodności finansowej swoich klientów. Mogą jednak skorzystać z ostatniej deski ratunku, jaką są pożyczki dla zadłużonych bezrobotnych. Jest jeden warunek. Trzeba mieć poręczyciela lub samochód pod zastaw. Gwarant i pojazd o określonej wartości stanowią zabezpieczenie na wypadek braku spłaty. Jak starać się o pożyczkę, również nie mając zadłużenia?

Jak wziąć pożyczkę dla bezrobotnych online?

Każdy nowy klient firmy pożyczkowej powinien:

 1. Wejść na stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej i zadecydować o kwocie pożyczki oraz czasie spłaty.
 2. Uzupełnić dane we wniosku o pożyczkę i zarejestrować się na stronie.
 3. Zweryfikować swoją tożsamość. Pożyczkodawca musi mieć pewność, że klient ubiegający się o pożyczkę jest osobą, za którą się podaje!
 4. Poczekać na decyzję kredytową i ofertę z kosztami RRSO. Pozytywna odpowiedź skutkuje natychmiastowym uruchomieniem środków z pożyczki.

Stali klienci jeszcze szybciej wnioskują o pożyczkę. W ich przypadku wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto i złożyć wniosek bez weryfikacji. Wielu pożyczkodawców daje również możliwość wnioskowania przez telefon. Dzięki temu pożyczamy w sposób, jaki najbardziej nam odpowiada.

Refinansowanie pomaga w spłacie długu

Na znalezienie nowej pracy potrzebujemy średnio 2,5 miesiąca3. Jeżeli w tym czasie bierzemy chwilówkę i na jej zwrot mamy 30 dni, mogą pojawić się problemy z uregulowaniem długu. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad refinansowaniem pożyczki i przedłużyć termin spłaty zobowiązania.

Szczegóły dotyczące kosztów tej usługi i możliwego maksymalnego przesunięcia terminu spłaty znajdziemy na stronie internetowej firmy, z którą podpisaliśmy umowę pożyczki. Dzięki prolongacie kredytu unikniemy tarapatów finansowych i nie wpadniemy w spiralę zadłużenia. Dlatego, jeśli przewidujemy problemy z oddaniem pieniędzy na czas, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą.

Oferta dla osób bez zatrudnienia:

Firma Weź pożyczkę Kwota Czas  Tylko dowód  18 lat BIK i KRD Zastaw lub poręczyciel Przedłużenie 
Ekassa Ekassa 400 – 3000 zł 7 – 28 dni ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
Ekassa na raty Ekassa raty 400 – 4000 zł 1 – 3 mies. ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
Freezl Freezl 100 – 7000 zł 1 – 65 dni ✔️ ✔️ ✔️
LendOn LendOn 100 – 6000 zł 5 – 45 dni ✔️* ✔️ ✔️
Extraportfel Extraportfel 100 – 6000 zł 5 – 45 dni ✔️ ✔️ ✔️
Szybka Gotówka Szybka Gotówka 100 – 8000 zł 1 – 65 dni ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
SuperGrosz SuperGrosz 1000 – 15 000 zł 4 – 48 mies. ✔️ ✔️ ✔️
Rapida Rapida 2500 – 25 000 zł 12 – 60 mies. ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
Autokapital.pl Ofin 10 000 – 100 000 zł 12 – 48 mies. ✔️ ✔️ ✔️

*-pożyczkodawca może prosić o dokumenty i zaświadczenia w trakcie procesu weryfikacji


 1. Główny Urząd Statystyczny, maj 2019
 2. Krajowy Rejestr Długów, badanie: „Dlaczego Polacy się zadłużają”, listopad 2018 rok
 3. Randstad, 33. edycja badania Monitor Rynku Pracy, 2018 rok

Czytaj także:

Konopi inwestorzy – chwilowa moda czy okazja na zysk?

Konopna gorączka na całym świecie Dziś 37 spośród 50 kontynentalnych stanów USA zalegalizowało w jakimś stopniu marihuanę. Kanada legalizację ma dawno za sobą. W Europie Niemcy obiecali swoim obywatelom legalny rynek marihuany od 2024 [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin

Kredyt studencki – najważniejsze informacje

Czym jest kredyt studencki? Kredyt na studia, a właściwie kredyt studencki jest formą kredytu, z którego korzystać mogą studenci którzy nie ukończyli 30 roku życia oraz doktoranci do 35 lat. Przeznaczona może być na pokrycie kosztów [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin
0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
3 lat temu
Ocena :
     

Sam jestem osobą bezrobotna, kiedyś byłem pewien, że bez umowy o prace i to na czas nieokreślony nie mam szans na absolutnie żadną pożyczkę! Jak bardzo byłem w blędzie! Takich osob jak ja jest dużo, a to że nie jesteśmy zatrudnieni, nie znaczy, że nie mamy przychodów i jesteśmy niewypłacalni.

Teodor
Teodor
3 lat temu

Nie od dziś wiadomo, że problemów finansowych się nie planuje i pojawiają się w najgorszym możliwym momencie. Kiedyś niemożliwe do przezwyciężenia było bezrobocie, i nie kwalifikacja do zasiłku. Na szczęscie coraz więcej firm pożyczkowych ma w swojej ofercie rozwiązania na takie okoliczności i co ważne- nie jest to jedna firma- przez co mamy WYBÓR, a nie jesteśmy skazani na jedną, jedyną firmę bo tylko ona nam pożyczki udzieli. Jednak myślę, że najważniejsze w tej kwestii jest przemyślenie kwestii czy będziemy mieli pożniej jak spłacić pożyczkę- bo jednak brak pensji może okazać się kluczowy- bo pożyczka może tylko chwilowo rozwiązać nasze problemy, a wkonsekwencji wpędzić nas w jeszcze wieksze tarapaty jak nie będziemy w stanie jej spłacić.