kształt

Kredyt samochodowy bez BIK – sprawdź!

Kto udziela kredytów samochodowych bez bik?
Kredyt samochodowy bez BIK można dostać tylko w firmach pożyczkowych. Banki mają obowiązek dokładnego weryfikowania zdolności kredytowej swoich klientów. Dlatego przygotowaliśmy dla was oferty najlepszych pożyczek samochodowych, dzięki którym można dostać samochód na raty bez BIK. Zobacz, która pożyczka będzie najlepsza dla ciebie.

Kredyt samochodowy bez BIK – 3 propozycje

Znaleźliśmy trzy oferty pożyczek bez BIK, które można przeznaczyć na samochód lub na dowolny inny cel. Taka oferta jest niemożliwa w bankach. Mają one ustawowy obowiązek sprawdzania każdego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Pamiętaj tylko o tym, że BIK to nie jedyna baza informacji kredytowej w Polsce.

Jeśli jesteś poważnie zadłużony, to twoje dane widnieją zapewne w niejednej bazie dłużników. Na szczęście przygotowaliśmy tabelę bez BIK i KRD, gdzie umieściliśmy pożyczki z największą przyznawalnością w całej bazie Ofin.pl.

Kredyt na samochód bez BIK i KRD – czy to możliwe?

Tak! Pożyczki całkowicie pozbawione baz to domena pożyczkodawców prywatnych. Jednak funkcjonują w internecie legalnie działające, rzetelne firmy dla których obecność w bazach dłużników nie stanowi przeszkody w udzieleniu pożyczki. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że są to drogie pożyczki albo pożyczki z gwarantem lub zabezpieczeniem.

Nie ma nic za darmo i instytucje finansowe muszą sobie jakoś odbić koszt zwiększonego ryzyka kredytowego.

Pożyczka na samochód. Gdzie można się o nią starać?

Firm pożyczkowe nie sprawdzają, na co przeznaczasz pożyczone pieniądze. W każdej z nich możesz starać się o kredyt konsumencki na samochód, pod warunkiem, że satysfakcjonuje cię możliwa do uzyskania kwota. Podobnie jest w przypadku zwyczajnego kredytu gotówkowego, który również można przeznaczyć na zakup samochodu.

Auto na raty bez banku w Funeda

Chcesz dostać samochód na raty bez udziału banku? Funeda powinna spełnić twoje wymagania. To nowoczesna instytucja pożyczkowa, w której możesz starać się o gotówkę w kwocie od 2 do 12 tysięcy złotych. Jak w większości firm pożyczkowych wymagania wobec pożyczkobiorców są niewielkie, wystarczy stałe źródło dochodu, odpowiedni wiek i brak dużych zaległości w bazach dłużników.

Jeśli brakuje ci kilku tysięcy złotych do zakupu upragnionego auta, to właśnie Funeda lub podobna do niej firma oferująca pożyczki na raty miesięczne przez internet, jest w naszej opinii najprostszym i najlepszym rozwiązaniem.

Cechy pożyczki ratalnej w Funeda:

  • Od 2 do 12 tys. złotych.
  • Na 12 do 48 miesięcy.
  • Już w 15 minut na koncie.

Autolapital – kredyt na samochód używany bez zaświadczeń

Autokapital to jedna z niewielu pozabankowych instytucji finansowych, która zajmuje się ściśle motoryzacją i w ofercie ma pożyczkę na samochód bez baz. Co prawda Autokapital niekiedy weryfikuje bazy, ale nie są one kluczowe przy podjęciu decyzji kredytowej.

Dzięki specjalnemu kalkulatorowi pożyczkowemu, zawierającemu dane o szacunkowej wartości pojazdów, Auto Kapitał jest w stanie wstępnie oszacować, ile pożyczki może ci przyznać. Dostępne kwoty to, zależnie od wartości pojazdu, od 10 do 100 tys. złotych, a okres spłaty to 12, 24 lub 36 miesięcy.

Cechy pożyczki na samochód bez baz w Auto Kapitał:

  • Od 10 do 100 tys. złotych.
  • Pożyczka pod zastaw samochodu.
  • Dla osób ze złą historią kredytową.

Co to jest kredyt samochodowy?

W ścisłym rozumieniu tego pojęcia kredyt samochodowy to kredyt celowy udzielany na samochód. Jego zabezpieczeniem jest cesja w dowodzie rejestracyjnym. Jest to zabezpieczenie podobne do tego stosowanego w kredycie hipotecznym, tyle że przy kredycie mieszkaniowym podobny wpis dokonywany jest w księdze wieczystej.

Dzięki temu, że bank precyzyjnie wie na co zostaną przeznaczone pieniądze i posiada zabezpieczenie w postaci samochodu, to kredyt na samochód zazwyczaj jest tańszy od zwyczajnego kredytu gotówkowego. Nie zawsze jednak tak jest i czasem taniej jest wziąć zwyczajny kredyt albo kredyt bez zaświadczeń i BIK w firmie pożyczkowej. Dlatego zawsze sprawdzaj koszty kredytu w ostatecznej umowie przedstawionej przez bank.

W finansowaniu zakupu samochodu często stosuje się specjalne typy kredytów, takie jak raty balonowe czy leasing. Kredyt z ratą balonową to kredyt, którego ostatnia rata jest częścią kapitałową kredytu, czyli jest największa. Z kolei leasing to forma wynajmu samochodu na wyłączność, po zakończeniu którego istnieje możliwość wykupu samochodu.

Należy uważnie sprawdzać warunki finansowania tego typu, bo wskaźnik RRSO może być w ich przypadku niemiarodajny.

Kredyt na samochód w banku a w firmie pozabankowej. Porównanie

Nie można jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze – kredyt samochodowy czy pożyczka pozabankowa. Dla wielu osób najważniejszą informacją będzie zapewne, że pożyczkę na samochód można dostać bez BIK i KRD.

Kredyt samochodowy Pożyczka pozabankowa
Bez baz są sprawdzane, ale nie zawsze są kluczowe w decyzji kredytowej
Bez zaświadczeń możliwe, jeśli prowadzisz od jakiegoś czasu rachunek w danym banku
Oprocentowanie stosunkowo niskie od niskiego do wysokiego
Kwota nawet do około pół miliona złotych zazwyczaj do około 20 tys. złotych
Okres kredytowania do 10 lat do 5 lat
Zabezpieczenie na samochód bez zabezpieczenia albo na samochód (Auto Kapitał)
Formalności duże bardzo małe
Czas konieczny do otrzymania finansowania nawet kilka dni od 15 minut

Czy auta na raty się opłacają?

Każde ratalne zobowiązanie ratalne to jakiś koszt, nawet jeśli wynosi on zaledwie kilka procent miesięcznie. Nie oznacza to, że kredyt nigdy się nie opłaca. Załóżmy, że mieszkasz w miejscu, gdzie nie funkcjonuje komunikacja zbiorowa – wtedy posiadanie samochodu nie jest luksusem, tylko środkiem, który umożliwi ci zarabianie pieniędzy. W wielu branżach samochód pozwala na znacznie wyższe zarobki, co zwiększy twoją zdolność kredytową i pozwoli na bezproblemową spłatę kredytu, który dostałeś jeszcze bez niej.

Bez względu na to, czy na raty bierzesz auto z salonu, czy też pojazd używany, przy szacowaniu swoich możliwości finansowych powinieneś wziąć pod uwagę koszty eksploatacyjne użytkowania. Sama rata kredytu będzie stanowiła jedynie część wydatków. Policz, ile będzie kosztowało ubezpieczenie OC (a przy kredycie z banku również niekiedy obowiązkowe AC), paliwo oraz koszty naprawy, parkingu, wymiany opon czy jeszcze inne, które będą koniecznie do normalnego funkcjonowania auta.

Czytaj także:

Konopi inwestorzy – chwilowa moda czy okazja na zysk?

Konopna gorączka na całym świecie Dziś 37 spośród 50 kontynentalnych stanów USA zalegalizowało w jakimś stopniu marihuanę. Kanada legalizację ma dawno za sobą. W Europie Niemcy obiecali swoim obywatelom legalny rynek marihuany od 2024 [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin

Kredyt studencki – najważniejsze informacje

Czym jest kredyt studencki? Kredyt na studia, a właściwie kredyt studencki jest formą kredytu, z którego korzystać mogą studenci którzy nie ukończyli 30 roku życia oraz doktoranci do 35 lat. Przeznaczona może być na pokrycie kosztów [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin
0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments