kształt

Chcesz wziąć pożyczkę? Pamiętaj o weryfikacji pożyczkodawcy

Chcesz wziąć pożyczkę? Pamiętaj o weryfikacji pożyczkodawcy
Przy pożyczaniu nie warto się śpieszyć – poświęćmy zatem dłuższą chwilę na znalezienie firmy pożyczkowej. Nie wybierajmy pożyczkodawcy bez uprzedniego zweryfikowania jego wiarygodności. W branży pożyczkowej wciąż można trafić na nieuczciwe firmy. Właśnie dlatego zanim podpiszemy umowę powinniśmy dokładnie prześwietlić przyszłego pożyczkodawcę. Istnieje kilka instytucji, których bazy będą niezwykle przydatne w tej sytuacji.

KRS – skarbnica wiedzy o przedsiębiorstwach

Jest wiele sposobów, aby dobrze wybrać pożyczkę online. Przede wszystkim powinniśmy zweryfikować pożyczkodawcę w ogólnodostępnych bazach danych. Pierwszym i najważniejszym rejestrem, do którego należy zajrzeć jest KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy. To instytucja, która posiada scentralizowaną, informatyczną bazę danych o wszystkich przedsiębiorstwach. Jej działalność nadzoruje Ministerstwo Sprawiedliwości oraz sądy rejonowe. Zadaniem KRS jest gromadzenie i księgowanie informacji dotyczących statusu prawnego firmy, sytuacji finansowej, zadłużenia podatkowego, celnego lub wobec ZUS. Z tego rejestru dowiemy się, czy firma posiada Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP) oraz REGON. Pamiętajmy, że nie wystarczy zweryfikować pożyczkodawcy, by nie mieć żadnych problemów z zaciągnięciem zobowiązania. Równie ważne jest planowanie swoich wydatków, kiedy wzięliśmy pożyczkę.

Kto zajmuje się monitorowaniem polskiego rynku finansowego?

Kolejnym serwisem internetowym, który powinniśmy odwiedzić, jeśli zastanawiamy się nad pożyczką online jest strona Komisji Nadzoru Finansowego. To rzetelne źródło informacji, które podpowie nam, których pożyczkodawców możemy obdarzyć zaufaniem. KNF jest centralnym organem administracji rządowej, nad którego działaniem czuwa Prezes Rady Ministrów. Nadzorowi KNF podlega rynek bankowy, ubezpieczeniowy, kapitałowy, emerytalny i wiele innych. Celem KNF jest monitorowanie polskiego rynku finansowego. Na stronie KNF znajdziemy także listę ostrzeżeń publicznych. Figurują na niej firmy działające bez obowiązkowych zezwoleń KNF. Dzięki temu zestawieniu klienci mogą uniknąć usług nierzetelnych pożyczkodawców. Oprócz weryfikacji firmy pożyczkowej, pamiętajmy, by sprawdzić umowę – dowiedz się, co powinna zawierać umowa pożyczkowa .

Standard pożyczania wg ZFP

Związek Firm Pożyczkowych tworzą przedsiębiorstwa, które udzielają pożyczek pozabankowych i gwarantują wysoki standard pożyczania. Podobnie jak KNF i KRS, Związek Firm Pożyczkowych prowadzi własne bazy, które podpowiedzą nam, z kim najkorzystniej podpisać umowę pożyczkową. Należy jednak pamiętać, że tego typu bazy nie są obowiązkowe i tworzy się je wyłącznie w celach informacyjnych. Ciekawe jest jednak, że listy ZFP nie ograniczają się tylko do firm ogólnopolskich, ale umieszczane są na nich również przedsiębiorstwa regionalne. Szybka pożyczka jest sposobem na spore wydatki, lecz pamiętajmy, że najpierw zawsze należy sprawdzić pożyczkodawcę. Przed podpisaniem umowy pamiętaj o sprawdzeniu pożyczkodawcy. Pomogą ci w tym KRS, KNF, ZFP oraz ich lista Rejestru Firm Pożyczkowych.

Czytaj także:

Konopi inwestorzy – chwilowa moda czy okazja na zysk?

Konopna gorączka na całym świecie Dziś 37 spośród 50 kontynentalnych stanów USA zalegalizowało w jakimś stopniu marihuanę. Kanada legalizację ma dawno za sobą. W Europie Niemcy obiecali swoim obywatelom legalny rynek marihuany od 2024 [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin

Kredyt studencki – najważniejsze informacje

Czym jest kredyt studencki? Kredyt na studia, a właściwie kredyt studencki jest formą kredytu, z którego korzystać mogą studenci którzy nie ukończyli 30 roku życia oraz doktoranci do 35 lat. Przeznaczona może być na pokrycie kosztów [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin
0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments