kształt

Kredyt na oświadczenie

Kredyt na oświadczenie
Wnioskowanie o kredyt oznacza spełnienie określonych wymagań stawianych przez instytucje finansowe, a także dostarczenie wielu dokumentów. Przez to cały proces znacznie się wydłuża. Jeśli zależy nam na czasie i ominięciu niekończących się procedur, możemy skorzystać z kredytu na oświadczenie. Co to jest i kto go udziela? Jak dostać kredyt na oświadczenie?
  1. Czym jest kredyt na oświadczenie?
  2. Jak dostać kredyt gotówkowy na oświadczenie?
  3. Kto udziela kredytu na oświadczenie?
  4. Co trzeba zrobić, aby dostać kredyt na oświadczenie o dochodach?
  5. Santander Consumer Bank – pożyczka na oświadczenie
  6. Kredyt na oświadczenie bez prowizji w Kasie Stefczyka
  7. PKO – oferta kredytu na oświadczenie
  8. Kredyt na oświadczenie dla firm – BOSS Pożyczka

Co oznacza kredyt na oświadczenie?

Istnieją różne rodzaje kredytów, choć skorzystanie z wielu takich produktów finansowych może wiązać się z szeregiem formalności i procedur, przez które trzeba przejść, aby wreszcie otrzymać upragnioną gotówkę. Takie podejście do udzielania finansowania powoli odchodzi do lamusa – coraz częściej pojawiają się oferty kredytu na oświadczenie. Cieszy się on zauważalną popularnością – ze względu na jednoczesną wygodę wnioskowania, atrakcyjne warunki oraz minimum formalności. I to ostatnie określenie wcale nie jest przesadą.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w swojej konstrukcji jest zbliżony do pożyczki bez zaświadczeń. Przy wnioskowaniu o finansowanie nie trzeba wysyłać dokumentów potwierdzających źródło oraz wysokość naszych zarobków. Skomplikowane formalności zastępuje oświadczenie, które wypełniamy przy aplikowaniu o kredyt – podajemy w nim w jaki sposób się utrzymujemy (umowa o pracę, o dzieło, renta itd.) i ile zarabiamy na przestrzeni miesiąca. Dzięki temu kredytodawca może szybciej przeprowadzić analizę zdolności kredytowej, co przekłada się bezpośrednio na czas decyzji i wypłaty kwoty kredytu, którą przeznaczymy na dowolny cel.

Kredyt na oświadczenie jest też dostępny dla szerszego grona konsumentów – wymagania co do źródła dochodu nie są tak restrykcyjne, dlatego w większości przypadków finansowanie otrzymają tzw. wolne zawody, emeryci czy renciści, a nawet najemcy lokali. Nie zmienia to faktu, że równie ważne jest tu wykazanie się odpowiednią historią kredytową. Choć okres spłaty i kwota finansowania mogą być mniejsze w stosunku do ofert standardowych kredytów, to z drugiej strony pieniądze na oświadczenie mają wyjątkowo elastyczne warunki, a wnioskowanie zwykle przebiega zdalnie, np. przez internet.

Gdzie dostanę kredyt na oświadczenie?

Banki nie posiadają w ofercie kredytów bez zaświadczeń.  Jeśli chodzi o osoby fizyczne i kredyt na oświadczenie, obecnie istnieją trzy takie rozwiązania, dostępne w Santander Bank Polska, PKO BP, a także spółdzielni oszczędnościowo-pożyczkowej, czyli Kasie Stefczyka. Najważniejsze cechy tych produktów zawarto w tabeli poniżej.

Oferta kredytów na oświadczenie może nie jest zbyt bogata, ale osoby szukające zastrzyku gotówki z pewnością dopasują i wybiorą produkt na miarę swoich możliwości czy potrzeb. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie przekonuje nas kredyt na oświadczenie, możemy skorzystać z pożyczki na dowód, gdzie przy wnioskowaniu wystarczy wpisanie danych z dokumentu tożsamości, a zdarza się też, że pożyczkodawca udziela finansowania osobom bez stałego źródła dochodu i ze złą historią kredytową.

Kredyt na oświadczenie – jak dostać?

Pieniądze na oświadczenie mają najczęściej formę kredytów gotówkowych, dlatego w tej kategorii powinniśmy szukać oferty. Nie należy przy tym zapominać o spełnieniu konkretnych wymagań – każda instytucja finansowa ma nieco inne zasady przyznawania finansowania. Znaczenie ma nie tylko historia zadłużeń czy wiek – często o wysokości dostępnej dla nas kwoty decyduje to, czy posiadamy konto u danego kredytodawcy. W przeciwieństwie do pożyczek i chwilówek bez BIK każdy bank na pewno sprawdza Biuro Informacji Kredytowej.

Oprócz wcześniej wspomnianych czynników istnieje jeden, mający kluczowe znaczenie – mowa tu o zdolności kredytowej, na którą składają się różne elementy. Obok już wymienionej historii zadłużeń, stanowi najważniejszy wyznacznik wypłacalności wobec instytucji finansowej, w której ubiegamy się o kredyt na oświadczenie.

W tym przypadku wnioskowanie o pieniądze jest bardzo proste – wystarczy wejść na stronę internetową kredytodawcy i wypełnić formularz wraz z oświadczeniem, gdzie podajemy m.in. wysokość oraz rodzaj dochodów. Nie warto tutaj koloryzować czy podawać fałszywe informacje, ponieważ grozi to poważnymi konsekwencjami, a kredytodawca z pewnością zweryfikuje wszystkie wprowadzone dane. Po wysłaniu wniosku zostanie on niezwłocznie rozpatrzony i w przypadku pozytywnej decyzji pieniądze otrzymamy bezpośrednio na nasze konto bankowe – bez poręczeń kredytu i zastawów.

100 000 zł z kredytem na oświadczenie online w Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska otrzymamy od 500 zł do nawet 100 000 zł na podstawie oświadczenia. Wniosek wypełniany jest całkowicie online i może być kredytem konsolidacyjnym. Na spłatę możemy mieć nawet 10 lat, ponieważ okres kredytowania ustalono na od 3 do 120 miesięcy. Nie zmienia to faktu, że istnieje opcja wcześniejszego uregulowania należności bez dodatkowych opłat.

Wnioskując o kredyt na oświadczenie w Santander BP pieniądze mogą pojawić się nawet po 1 min od złożenia wniosku, a to nie koniec zalet tej oferty. W przypadku wykupienia ubezpieczenia Spokojny Kredyt – życie plus, bank obniży prowizję z 7,99 proc. do 3,99 proc. Dosyć satysfakcjonujące jest również RRSO na poziomie 10,98 proc., więc koszt zobowiązania nie powinien nadwyrężyć budżetu domowego.

Dodatkowo ofertę Santander Bank Polska można traktować jako kredyt dla wolnych zawodów, ponieważ bank akceptuje umowy o dzieło i zlecenie. Z drugiej strony finansowanie jest jednak dostępne tylko dla osób posiadających konto u tego kredytodawcy. Czasem jednak warto je otworzyć i posiadać odrębny rachunek, który będzie używany tylko do spraw związanych z udzielonym finansowaniem.

Kasa Stefczyka – kredyt gotówkowy na oświadczenie bez prowizji

Kasa Stefczyka proponuje kredyt bez prowizji przy niskiej racie wynoszącej tylko 25 zł za każdy pożyczony tysiąc. Pożyczka Zaratka, bo o niej tu mowa, otrzymała prestiżowe wyróżnienie Dobrej Marki 2019, m.in. za prosty proces wnioskowania i korzystne warunki.

W przypadku tego produktu ma się do czynienia ze stosunkowo małymi dostępnymi kwotami, wynoszącymi od 1 000 do 4 000 zł z okresem kredytowania na 48 miesięcy, jednak do skorzystania z oferty może zachęcić atrakcyjne RRSO na poziomie 7,23 proc.

Warto także wspomnieć o innym finansowaniu na oświadczenie w tej instytucji, a mianowicie pożyczce konsolidacyjnej Fit. Dzięki niej można uzyskać do 160 000 zł na maksymalny okres spłaty 120 miesięcy. Ten kredyt na oświadczenie może być jednak użyty tylko w celu restrukturyzacji długu.

Kredyt na oświadczenie PKO – dla stałych i nowych klientów

Propozycja od jednego z najpopularniejszych banków w Polsce to przede wszystkim rekordowo szybka wypłata nawet w 30 sekund przy aplikowaniu przez aplikację IKO lub serwis internetowy PKO. Umowę z bankiem możemy podpisać zdalnie do 4 500 zł. Istnieje jednak możliwość wnioskowania przez internet bez względu na kwotę, o którą się ubiegamy. Może ona wynieść nawet 104 412 zł, z elastycznym okresem spłaty od 12 do 96 miesięcy. To dzięki takim warunkom oferta ta znajduje się na pierwszym miejscu w naszym rankingu kredytów gotówkowych, który musisz poznać przed ostatecznym wyborem banku.

Na stronie banku udostępniono kalkulator kredytowy, dzięki któremu obliczymy miesięczną ratę. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia. O kredyt na oświadczenie PKO mogą się ubiegać także te osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały jakiejkolwiek relacji z tą instytucją finansową.

BOSS Pożyczka – kredyt dla firm na oświadczenie

W przypadku kredytów na działalność gospodarczą dla firm, znalazła się także oferta w BOSS Pożyczka. Udziela finansowania tym przedsiębiorcom, którzy pragną rozwinąć swoją działalność. Wnioskodawcy mogą liczyć na kwotę do 20 000 zł i okres kredytowania od 2 do 36 miesięcy, możliwość przesunięcia terminu spłaty czy rozpatrzenie wniosku w kilkanaście minut.

Wnioskowanie online
Kwota od 1 000 zł do 20 000 zł
Czas od 2 do 36 miesięcy
Od kiedy już od pierwszego dnia działalności
Cel dowolny biznesowy
Weryfikacja przez kuriera

Ten szybki kredyt dla firm umożliwia również odbiór udzielonej kwoty poprzez czek GIRO i wnioskowanie już od pierwszego dnia działalności przedsiębiorstwa. Pożyczkodawca nie wymaga dokumentów rejestracyjnych, księgowych czy bankowych. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzonym przez nas biznesem.

Oferta:

Instytucja finansowa Weź kredyt Kwota Okres RRSO Największa zaleta
Santander BP Weź kredyt 100 000 zł 120 mies. 10,98 proc. prowizja obniżona do 3,99 proc dla kredytu z Ubezpieczeniem Spokojny Kredyt – życie plus
Kasa Stefczyka Weź kredyt 4 000 zł 48 mies. 7,23 proc. prowizja 0 zł
PKO BP Weź kredyt 104 412 96 mies. 11,74 proc. wypłata nawet w 30 sekund od momentu podpisania umowy

 

Czytaj także:

Konopi inwestorzy – chwilowa moda czy okazja na zysk?

Konopna gorączka na całym świecie Dziś 37 spośród 50 kontynentalnych stanów USA zalegalizowało w jakimś stopniu marihuanę. Kanada legalizację ma dawno za sobą. W Europie Niemcy obiecali swoim obywatelom legalny rynek marihuany od 2024 [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin

Kredyt studencki – najważniejsze informacje

Czym jest kredyt studencki? Kredyt na studia, a właściwie kredyt studencki jest formą kredytu, z którego korzystać mogą studenci którzy nie ukończyli 30 roku życia oraz doktoranci do 35 lat. Przeznaczona może być na pokrycie kosztów [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin
0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments