kształt

Najtańszy kredyt gotówkowy – gdzie szukać?

Najtańszy kredyt gotówkowy – gdzie szukać?
Szukasz najtańszego kredytu gotówkowego? Nie rób tego na własną rękę. Wielokrotne zapytania w BIK mogą mieć negatywny wpływ na ocenę punktową! I zmniejszyć twoje szanse na zastrzyk gotówki. Dlatego pomożemy ci znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy na rynku. Omawiamy najważniejsze czynniki, które decydują o wysokości raty kredytu i sprawdzamy, jak wnioskować o dodatkowe środki. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania!

Tani kredyt gotówkowy – co wpływa na wysokość raty kredytu?

Kredyt gotówkowy obok pożyczki online to jeden z najbardziej popularnych produktów finansowych, wspierających budżet domowy. Może otrzymać go każdy, kto ma zdolność kredytową i spełnia pozostałe wymagania banku. Ale kredyt kredytowi nierówny – szukając atrakcyjnej oferty, powinniśmy zwracać uwagę wyłącznie na najtańszy kredyt gotówkowy! Raty w znaczący sposób nadwyrężają budżet domowy, zróbmy wszystko, aby comiesięczne płatności były jak najniższe.

Co wpływa na ich wysokość? Wielkość raty kredytu zależy przede wszystkim od:

 • kwoty kredytu,
 • okresu kredytowania,
 • oprocentowania kredytu,
 • prowizji za udzielenie kredytu,
 • rodzaju rat.

Jeżeli bierzemy kredyt na dom czy mieszkanie, duże znaczenie ma także ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Scharakteryzujemy poszczególne czynniki wpływające na całkowity koszt kredytu, aby każdy klient banku mógł mądrze selekcjonować oferty dostępne na rynku.

Kwota kredytu i okres kredytowania – kilka słów na temat parametrów kredytu

Kwota kredytu i okres kredytowania mają ogromny wpływ na wysokość raty kredytu. Przy większych kwotach sugeruje się ustalenie dłuższego czasu spłaty. Ale nigdy nie traćmy zdrowego rozsądku! I tak nie dostaniemy większego kredytu, niż wskazuje na to nasza zdolność kredytowa. Bank dokładnie sprawdzi, na jaki kredyt nas stać i zaproponuje ofertę adekwatną do naszych możliwości finansowych. To od nas zależy, czy się na nią zgodzimy – możemy aplikować w kolejnym banku, ale nie jest powiedziane, że otrzymamy lepsze warunki.

Warto dodać, że maksymalna kwota kredytu gotówkowego, zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim, wynosi 255 550 zł. Według naszych analiz, aktualnie najwyższą kwotę kredytu dostaniemy w bankach Nest Bank oraz Credit Agricole.

Od czego zależy oprocentowanie kredytu gotówkowego?

Kolejnym parametrem, który wpływa na wielkość raty kredytu, jest oprocentowanie. Wysokość oprocentowania zależy od:

 • marży, czyli niezmiennej w czasie części oprocentowania, której wysokość ustala bank. Marża stanowi zarobek instytucji udzielającej kredyt,
 • stawki referencyjnej, którą w przypadku kredytów w PLN jest WIBOR. To zmienny składnik oprocentowania, określany jako stopa procentowa, po której zawierane są kredyty na rynku międzybankowym. Stawki WIBOR nie można negocjować, o jej wysokości decyduje rynek.

Należy również dodać, że oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Które jest korzystniejsze dla klienta? Oprocentowanie stałe jest droższe, ale gwarantuje komfort i bezpieczeństwo. Oprocentowanie zmienne obniża koszt kredytu, lecz jego wysokości nie da się przewidzieć.

Prowizja za udzielenie kredytu – czy może wynosić 0 procent?

Prowizja jest jednorazową opłatą naliczaną przez bank w związku z udzieleniem kredytu. Zależy m.in. od rodzaju i wysokości pożyczki oraz okresu kredytowania. Czy banki mogą z niej zrezygnować? Tak, instytucje bankowe coraz częściej oferują kredyt bez prowizji. Niejednokrotnie jednak nakładają na taki kredyt dodatkowe warunki, np. proponują go wyłącznie nowym klientom lub wyznaczają cel kredytu. Przez narzucone wymogi, część klientów zostaje wyłączona z możliwości skorzystania z atrakcyjnej oferty.

Należy też pamiętać, że mniejsza prowizja może ale nie musi wiązać się z podniesieniem pozostałych kosztów kredytu. Dlatego dokładnie przeanalizujmy każdą ofertę, aby mieć pewność, że podjęliśmy słuszne decyzje.

Raty równe czy malejące – które wybrać?

Wysokość raty kredytu zależy też od rodzaju rat. Banki proponują spłatę kredytu w ratach równych lub malejących. Czym się różnią? Zacznijmy od tego, że każda rata składa się z części kapitałowej i odsetkowej. W przypadku raty równej, początkowo większą część spłaty stanowią odsetki. Proporcja ta zmienia się pod koniec okresu kredytowania – wówczas rata składa się głównie z kapitału. Raty równe cieszą się powodzeniem z racji możliwości stabilnego rozporządzania budżetem. Zakładając stałość oprocentowania, płatności powinny być takie same przez cały okres trwania umowy.

Czym charakteryzują się raty malejące? Największe raty płacimy w pierwszym okresie zwrotu kredytu. Wraz z upływem czasu, stają się coraz niższe. Wymagają dobrej zdolności kredytowej z racji dużego obciążenia budżetu w pierwszych miesiącach/latach okresu kredytowania. Z drugiej strony, pozwalają szybciej spłacić kapitał i w ogólnym rozrachunku okazują się korzystniejsze dla portfela.

Najtańszy kredyt gotówkowy – porównaj 15 ofert kredytu!

Jeśli właśnie jesteś na etapie poszukiwania najtańszego kredytu gotówkowego, ranking, który dla ciebie przygotowaliśmy, ułatwi ci wybór. Przed tobą 15 ofert taniego kredytu gotówkowego! Zapoznaj się z nimi, a z łatwością znajdziesz kredyt, który spełnia twoje oczekiwania.

Gdzie udać się po najtańszy kredyt gotówkowy 40 tys.? Aktualnie najtańsza oferta dotyczy BGŻ BNP Paribas. Instytucje bankowe często proponują zmniejszenie kosztów w zamian za wykupienie ubezpieczenia kredytu czy przelewanie wynagrodzenia na konto osobiste w danym banku. Warto sprawdzić aktualne promocje i wziąć najtańszy kredyt gotówkowy!

Jak wnioskować o najtańszy kredyt gotówkowy?

W celu wnioskowania o najtańszy kredyt gotówkowy, należy:

 1. Wybrać kwotę kredytu i okres kredytowania.
 2. Złożyć wniosek o kredyt przez internet, telefon lub w oddziale banku. Wystarczą podstawowe dane.
 3. Jeśli jest taka konieczność, dostarczyć dodatkowe dokumenty wymagane przez bank i potwierdzić swoją tożsamość. Banki nie zawsze wymagają zaświadczenia o zarobkach, niektóre mogą akceptować wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy. Sprawdźmy warunki oferty, aby dowiedzieć się więcej.
 4. Poczekać na decyzję kredytową. Jeśli jest pozytywna, środki z kredytu wkrótce trafią na rachunek bankowy.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt? Udzielenie kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta. Łatwiej jest uzyskać chwilówkę online, ale jeśli potrzebna nam wyższa kwota, kredyt będzie lepszym rozwiązaniem. Aby przekonać się, jakie mamy szanse na kredyt, można zweryfikować swoją wiarygodnością finansową, pobierając raport BIK. Wspomnieliśmy, że częste zapytania mogą obniżać ocenę punktową, ale nie muszą. Tak naprawdę wpływ zapytań jest bardzo niski i ma tylko około pięcioprocentowy udział w ocenie punktowej BIK.

Najtańszy kredyt gotówkowy online

Banki proponują również kredyty gotówkowe w 100% online. Co prawda mają niższą kwotę, ale wnioskowanie o kredyt odbywa się całkowicie online. Do tego to często kredyty bez zaświadczeń, które nie wymagają żadnych dodatkowych dokumentów.

Jak szukać najtańszego kredytu gotówkowego online? Porównujemy te same elementy kredytu, szczególną uwagę zwracając na prowizję, oprocentowanie czy dodatkowe opłaty. Musimy mieć pewność, że oferta jest dla nas opłacalna.

Kredyt gotówkowy online to najlepsza oferta dla osób, które:

 • chcą wnioskować o kredyt bez wychodzenia z domu,
 • potrzebują gotówki od ręki,
 • oczekują niskiego kosztu kredytu i przejrzystych zasad finansowania.

Dzisiaj banki dostosowują się do rosnących potrzeb klientów i wychodzą z bogatą ofertą kredytów. Kredyt przez internet jest jednym z najbardziej atrakcyjnych produktów bankowych. Pozwala uzyskać gotówkę na swoje potrzeby, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Sprawdź propozycje banków i znajdź kredyt dla siebie!

Czytaj także:

Konopi inwestorzy – chwilowa moda czy okazja na zysk?

Konopna gorączka na całym świecie Dziś 37 spośród 50 kontynentalnych stanów USA zalegalizowało w jakimś stopniu marihuanę. Kanada legalizację ma dawno za sobą. W Europie Niemcy obiecali swoim obywatelom legalny rynek marihuany od 2024 [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin

Kredyt studencki – najważniejsze informacje

Czym jest kredyt studencki? Kredyt na studia, a właściwie kredyt studencki jest formą kredytu, z którego korzystać mogą studenci którzy nie ukończyli 30 roku życia oraz doktoranci do 35 lat. Przeznaczona może być na pokrycie kosztów [...]
Redakcja Ofin Redakcja Ofin
0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michalina
Michalina
4 lat temu

Jak to gdzie szukać- w internecie 😀