kształt

Konto oszczędnościowe – sprawdź ranking 10 ofert

Sprawdź ranking kont oszczędnościowych.
Konto oszczędnościowe to jeden z najlepszych rozwiązań, jeżeli będziemy chcieli powiększyć swoje środki! W naszym artykule przedstawiliśmy najlepsze oferty banków z tym rodzajem konta, jak również wskazaliśmy cechy tego rachunku bankowego, wyjaśniliśmy, dlaczego przy wyborze konta powinniśmy przede wszystkim kierować się wysokością oprocentowania oraz krótko omówiliśmy, jak najprościej je założyć. Przeczytaj!

Konto oszczędnościowe – najlepsze oferty banków!

Jeżeli udało ci się zgromadzić trochę oszczędności i jednocześnie chcesz je powiększyć, zastanów się nad założeniem konta oszczędnościowego. W poniższej tabeli przedstawiliśmy oferty z takimi kontami, które cieszą się obecnie dużą popularnością na naszym rynku. Sprawdź i przekonaj się, jaka propozycja banku spełni twoje potrzeby!

Bank Załóż konto Oprocentowanie Okres obowiązywania konta Maks. kwota na koncie Wymóg konta osobistego
PKO BP Załóż konto 1,2 proc Bezterminowo Bez limitu TAK
Bank Pekao Załóż konto 2,5 proc. 120 dni do 30 tys. TAK
Getin Bank Załóż konto 3,5 proc. 12 miesięcy do 10 tys. TAK
Credit Agricole Załóż konto 3 proc. 3 miesięcy do 20 tys. TAK
Alior Bank Załóż konto 2,5 proc. 3 miesiące do 100 tys. TAK
BOŚ Bank Załóż konto 2 proc. Bezterminowo do 50 tys. TAK
Millennium Załóż konto 2 proc. 62 dni do 100 tys. TAK
Citi Handlowy Załóż konto 1,5 proc. Bezterminowo do 20 tys. TAK
Nest Bank Załóż konto 2 proc. 2 miesiące do 50 tys. TAK
T-Mobile Usługi Bankowe Załóż konto 2,5 proc. 92 dni do 30 tys. TAK

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta oszczędnościowego?

Wyżej przedstawione oferty zawierają wiele atutów i cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną propozycję konta oszczędnościowego, najpierw musimy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • wysokość oprocentowania,
  • zasady naliczania odsetek,
  • opłatę za prowadzenie konta,
  • zasady dotyczące wypłacania i przelewania środków z konta oszczędnościowego,
  • koszty przelewu wewnętrznego i zewnętrznego.

Jeżeli nasza decyzja będzie zbyt pochopny i nie przeanalizujemy wyżej wymienionych czynników, wtedy musimy przygotować się na uzyskanie zdecydowanie mniejszych zysków oraz dodatkowe opłaty, których uregulowania będzie wymagał bank. Warto o tym pamiętać, ponieważ tylko w przemyślany sposób wybierzemy najkorzystniejsze konto oszczędnościowe!

Rachunek oszczędnościowy – jakie są jego cechy i jak działa?

Konto oszczędnościowe jest pewnego rodzaju alternatywą dla lokaty bankowej. Decydując się na taki produkt bankowy będziemy mogli w każdej chwili powiększyć lub zmniejszyć znajdującą się na nim kwotę o wybraną sumę. W przypadku lokaty wpłacamy na określony czas pieniądze, które są zamrażane przez bank i nie można z nich korzystać na bieżąco.

Dzięki oprocentowaniu, jakie obowiązuje przy wybranym przez nas koncie oszczędnościowym, wpłacona kwota będzie na przestrzeni czasu stopniowo się powiększać. W ten sposób powiększymy swoje środki, które później będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Wysokość oprocentowania w każdym banku jest inna, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze konta, warto przeanalizować kilka ofert i wybrać najlepszą z nich.

Decydując się na konto oszczędnościowe możemy liczyć na zysk od pierwszej wpłaty, swobodny dostęp do gotówki w dowolnym momencie, który nie będzie wiązał się z potrąceniem wypracowanych zysków oraz możliwość zasilania rachunku kolejnymi środkami i tym samym podnieść kwotę podlegającą oprocentowaniu. Z tych względów oprócz podstawowego rachunku płatniczego, warto jeszcze zastanowić się nad założeniem takiego rodzaju konta.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego – najważniejsze informacje

Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest zdecydowanie najważniejszą kwestią, na którą trzeba koniecznie zwrócić uwagę podczas wybierania konkretnej oferty. Od tego parametru będzie zależało, jakie później uzyskamy zyski. Oznacza to, że powinniśmy starać się wybrać ofertę z jak najwyższym oprocentowaniem, ponieważ w ten sposób zagwarantujemy sobie naprawdę spore oszczędności.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że banki podają dane dotyczące zysku brutto w skali roku, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej konta oszczędnościowego należy koniecznie obliczyć rzeczywisty zysk z uwzględnieniem zarówno czasu, jak i podatku od zysków kapitałowych. Ponadto musimy wziąć pod uwagę kwestię tego, czy oprocentowanie będzie się zmieniało razem ze wzrostem oszczędności na koncie.

Jak założyć konto oszczędnościowe?

Proces założenia konta oszczędnościowego w banku w zasadzie nie różni się od tego, jaki występuje w przypadku zwykłego konta bankowego. To naprawdę proste i co najważniejsze nie zajmie nam wiele czasu. W większości instytucji taki rodzaj konta możemy otworzyć na kilka sposobów:

  • złożenie wniosku w bankowości internetowej lub mobilnej,
  • w wybranym oddziale banku,
  • rozmowa telefoniczna z konsultantem.

Tylko od nas zależy na, jaką opcję się zdecydujemy jednak, jeżeli zależy nam na czasie, wtedy z pewnością warto skorzystać z internetowego wnioskowania o konto oszczędnościowe. Ten proces jest niezwykle prosty i komfortowy, ponadto poświęcimy na niego tylko kilka minut! Za odłożone pieniądze możemy np. nabyć kosztowności i przechować w skrytce bankowej, a później sprzedać je z jeszcze większym zyskiem. Przy koncie oszczędnościowym mamy wiele możliwości, a to tylko jedna z nich.

Czytaj także:

Pożyczki i chwilówki dostępne od ręki

Pożyczka od ręki bez zaświadczeń to szybki sposób na zyskanie dodatkowych pieniędzy. Możemy je przeznaczyć na dowolny cel, bez przedstawiania zaświadczeń o [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin

Pożyczki długoterminowe – sprawdź oferty pożyczek na 12, 24, 36 i 48 miesięcy

Pożyczka długoterminowa to świetna alternatywa dla kredytu gotówkowego. Można ją zaciągnąć na wysoką kwotę i spłacić w okresie nawet do 48 miesięcy. Więcej informacji znajdziesz w naszym [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments