kształt

Konto oszczędnościowe – sprawdź ranking 10 ofert

Sprawdź ranking kont oszczędnościowych.
Konto oszczędnościowe to jeden z najlepszych rozwiązań, jeżeli będziemy chcieli powiększyć swoje środki! W naszym artykule przedstawiliśmy najlepsze oferty banków z tym rodzajem konta, jak również wskazaliśmy cechy tego rachunku bankowego, wyjaśniliśmy, dlaczego przy wyborze konta powinniśmy przede wszystkim kierować się wysokością oprocentowania oraz krótko omówiliśmy, jak najprościej je założyć. Przeczytaj!

Konto oszczędnościowe – najlepsze oferty banków!

Jeżeli udało ci się zgromadzić trochę oszczędności i jednocześnie chcesz je powiększyć, zastanów się nad założeniem konta oszczędnościowego. W poniższej tabeli przedstawiliśmy oferty z takimi kontami, które cieszą się obecnie dużą popularnością na naszym rynku. Sprawdź i przekonaj się, jaka propozycja banku spełni twoje potrzeby!

BankZałóż kontoOprocentowanieOkres obowiązywania kontaMaks. kwota na koncieWymóg konta osobistego
PKO BPZałóż konto1,2 procBezterminowoBez limituTAK
Bank PekaoZałóż konto2,5 proc.120 dnido 30 tys.TAK
Getin BankZałóż konto3,5 proc.12 miesięcydo 10 tys.TAK
Credit AgricoleZałóż konto3 proc.3 miesięcydo 20 tys.TAK
Alior BankZałóż konto2,5 proc.3 miesiącedo 100 tys.TAK
BOŚ BankZałóż konto2 proc.Bezterminowodo 50 tys.TAK
MillenniumZałóż konto2 proc.62 dnido 100 tys.TAK
Citi HandlowyZałóż konto1,5 proc.Bezterminowodo 20 tys.TAK
Nest BankZałóż konto2 proc.2 miesiącedo 50 tys.TAK
T-Mobile Usługi BankoweZałóż konto2,5 proc.92 dnido 30 tys.TAK

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta oszczędnościowego?

Wyżej przedstawione oferty zawierają wiele atutów i cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną propozycję konta oszczędnościowego, najpierw musimy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • wysokość oprocentowania,
  • zasady naliczania odsetek,
  • opłatę za prowadzenie konta,
  • zasady dotyczące wypłacania i przelewania środków z konta oszczędnościowego,
  • koszty przelewu wewnętrznego i zewnętrznego.

Jeżeli nasza decyzja będzie zbyt pochopny i nie przeanalizujemy wyżej wymienionych czynników, wtedy musimy przygotować się na uzyskanie zdecydowanie mniejszych zysków oraz dodatkowe opłaty, których uregulowania będzie wymagał bank. Warto o tym pamiętać, ponieważ tylko w przemyślany sposób wybierzemy najkorzystniejsze konto oszczędnościowe!

Rachunek oszczędnościowy – jakie są jego cechy i jak działa?

Konto oszczędnościowe jest pewnego rodzaju alternatywą dla lokaty bankowej. Decydując się na taki produkt bankowy będziemy mogli w każdej chwili powiększyć lub zmniejszyć znajdującą się na nim kwotę o wybraną sumę. W przypadku lokaty wpłacamy na określony czas pieniądze, które są zamrażane przez bank i nie można z nich korzystać na bieżąco.

Dzięki oprocentowaniu, jakie obowiązuje przy wybranym przez nas koncie oszczędnościowym, wpłacona kwota będzie na przestrzeni czasu stopniowo się powiększać. W ten sposób powiększymy swoje środki, które później będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Wysokość oprocentowania w każdym banku jest inna, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze konta, warto przeanalizować kilka ofert i wybrać najlepszą z nich.

Decydując się na konto oszczędnościowe możemy liczyć na zysk od pierwszej wpłaty, swobodny dostęp do gotówki w dowolnym momencie, który nie będzie wiązał się z potrąceniem wypracowanych zysków oraz możliwość zasilania rachunku kolejnymi środkami i tym samym podnieść kwotę podlegającą oprocentowaniu. Z tych względów oprócz podstawowego rachunku płatniczego, warto jeszcze zastanowić się nad założeniem takiego rodzaju konta.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego – najważniejsze informacje

Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest zdecydowanie najważniejszą kwestią, na którą trzeba koniecznie zwrócić uwagę podczas wybierania konkretnej oferty. Od tego parametru będzie zależało, jakie później uzyskamy zyski. Oznacza to, że powinniśmy starać się wybrać ofertę z jak najwyższym oprocentowaniem, ponieważ w ten sposób zagwarantujemy sobie naprawdę spore oszczędności.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że banki podają dane dotyczące zysku brutto w skali roku, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej konta oszczędnościowego należy koniecznie obliczyć rzeczywisty zysk z uwzględnieniem zarówno czasu, jak i podatku od zysków kapitałowych. Ponadto musimy wziąć pod uwagę kwestię tego, czy oprocentowanie będzie się zmieniało razem ze wzrostem oszczędności na koncie.

Jak założyć konto oszczędnościowe?

Proces założenia konta oszczędnościowego w banku w zasadzie nie różni się od tego, jaki występuje w przypadku zwykłego konta bankowego. To naprawdę proste i co najważniejsze nie zajmie nam wiele czasu. W większości instytucji taki rodzaj konta możemy otworzyć na kilka sposobów:

  • złożenie wniosku w bankowości internetowej lub mobilnej,
  • w wybranym oddziale banku,
  • rozmowa telefoniczna z konsultantem.

Tylko od nas zależy na, jaką opcję się zdecydujemy jednak, jeżeli zależy nam na czasie, wtedy z pewnością warto skorzystać z internetowego wnioskowania o konto oszczędnościowe. Ten proces jest niezwykle prosty i komfortowy, ponadto poświęcimy na niego tylko kilka minut!

Czytaj także:

Wirtualna karta płatnicza – nowoczesne płatności bezgotówkowe

Wirtualna karta płatnicza pozwala na szybkie i wygodne płacenie za zakupy i usługi bez potrzeby używania fizycznego pierwowzoru. Powstała w wyniku gwałtownego rozwoju rynku fintech. Sprawdź, czym ona jest i gdzie można ją aktywować. [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin

Kredyt a pożyczka – podobieństwa i różnice

Kredyt i pożyczka mają wiele cech wspólnych, jednak nie są tą samą formą finansowania. Sprawdź, które zapisy prawne je regulują. Dowiedz się, jakie są podobieństwa między kredytem a pożyczką i wybierz produkt finansowy dopasowany do [...]
Redakcja OfinRedakcja Ofin
Dodaj komentarz
avatar
  Powiadomienia  
Powiadom o