Chargeback na karcie
ofin.plKartaChargeback - kiedy możliwa jest reklamacja płatności kartą?

Chargeback - kiedy możliwa jest reklamacja płatności kartą?

Chargeback to usługa bankowa do karty płatniczej, pozwalająca na szybkie cofnięcie nieudanej transakcji. Chargeback pozwala odzyskać środki z płatności kartą, które nie zakończyły się oczekiwanym rezultatem. Chargeback polega na obciążeniu zwrotnym rachunku docelowego, dokonuje tego bank, aby zwrócić środki na rachunek wyjściowy. Chargaback dostępny jest dla klientów banku, którzy posługują się kartami debetowymi i kredytowymi. Z usługi Chargeback skorzystać mogą klienci już prawie każdego polskiego banku. Dzięki Chargeback banki wyeliminowały wiele długich procesów reklamacyjnych, w wielu kwestiach rozwiązując sprawę szybkim zwrotem środków.

Chargeback - co to takiego?

Chargeback to obciążenie zwrotne, to bardzo ciekawa i przydatna usługa do karty debetowej lub karty kredytowej, która pozwala w razie różnych problemów czy błędów związanych z transakcją kartą, obciążyć rachunek sprzedającego, odzyskująć przelane środki. Chargeback przydatny jest gdy z różnych powodów pojawiły się problemy związane z transakcją, czy usługą, jak choćby podwójna płatność, niewywiązanie się z warunków strony sprzedającej, jak i inne.

Jak działa chargeback?

W tej chwili Chargeback działa w taki sposób, że w przypadku wątpliwych transakcji, w związku z którymi pojawiły się różnej maści problemy, mogą zostać przez bank wycofane, a ich wartość zostanie zwrócona na nasz rachunek. Dzieje się tak w sytuacji , gdy przykładowo opłacony towar nie dotrze do nas w określonym przez sprzedawcę terminie. W takim wypadku, bank bez większego problemu może cofnąć środki z rachunku docelowego i przywrócić je na rachunek wyjściowy, czyli nasz. Chargeback został wprowadzony przez banki, by w wielu kwestiach uniknąć długiego procesu reklamacji bankowych transakcji, który niejednokrotnie mógł nawet doprowadzić przed oblicze sądu. 

Kto może korzystać z usługi chargeback?

Z usługi Chargeback skorzystać mogą osoby, które dokonują płatności przy użyciu kart debetowych lub kart kredytowych. Tylko transakcje wykonane przy użyciu kart płatniczych mogą zostać przez bank cofnięte. Wtedy nie ma już znaczenia, czy transakcja wykonana była w punkcie usługowo-handlowym, czy była to transakcja online. Ważne, aby była dokonana przy użyciu karty.

Jakie banki oferują usługę chargeback?

Prawie wszystkie polskie banki oferują usługę Chargeback do zakupów kartą. Jest to po jedno forma skrócenia, czy zniwelowania potencjalnie długiego procesu reklamacyjnego. Jest to wygoda zarówno dla banku jak i dla klienta, który oczekuje, że jego środki jak najszybciej wrócą na konto.

Korzyści usługi chargeback

Najważniejszą z korzyści usługi Chargeback jest znacznie krótszy i prostszy sposób odzyskania środków w przypadku transakcji kartą, która nie do końca się udała. Pomijamy długi i czasochłonny proces reklamowania danej transakcji. Bank rozpatruje wnioski zdecydowanie szybciej i w krótkim czasie, za pośrednictwem właśnie usługi Chargeback, zwróci nam nasze środki.

Podsumowanie najważniejszych informacji na temat chargeback

Chargeback to usługa przeznaczona dla osób używających kart płatniczych. Jest to prosty i szybki sposób odzyskania środków z transakcji, która nie do końca poszła po naszej myśli. Bank stosuje obciążenie zwrotne rachunku docelowego, i odbierając środki z tego rachunku, oddaje je właścicielowi rachunku wyjściowego. Chargeback wyeliminował mnóstwo sytuacji, gdzie oczekiwalibyśmy długiego rozpatrzenia reklamacji. Chargeback jest prosty i wyjątkowo bezpieczny.

Często zadawane pytania

Czy chargeback jest bezpieczny?
Tak, Chargeback jest bezpieczny. Całość procesu odbywa się za sprawą naszego banku, bez naszego udziału i bez udziału innych osób lub instytucji trzecich.
Czy chargeback się opłaca?
Tak, Chargeback się opłaca choćby dlatego, że pozwala nam odzyskać środki, które sami wydaliśmy, ale transakcja z różnych powodów nie zakończyła się takim rezultatem, jakiego oczekiwaliśmy.
Jaka jest maksymalna kwota chargeback?
Banki indywidualnie ustanawiają maksymalna kwotę limitu usługi Chargeback. W każdej jednej sytuacji bank rozpatruje, czy może odzyskać całość kwoty.
Czy korzystanie z usługi chargeback jest bezpłatne?
Tak, usługa Chargeback jest usługa bezpłatną.
Czy od chargeback trzeba płacić podatek?
Nie, korzystając z usługi Chargeback nie zapłacimy od niej podatku.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5