kształt

Konto osobiste Direct ING Bank Śląski opinie

Konto osobiste Direct

Informacje o ofercie

Ocena użytkowników: 5/5 9 opinie

Konto osobiste Direct to usługa dostępna w ING Bank Śląski. To bezpłatna możliwość prowadzenia rachunku płatniczego dla osób powyżej 18. roku życia. Założenie konta w ING Bank Śląski trwa ok. 5 minut. Wniosek o otwarcie rachunku można złożyć online bądź w oddziale banku. Jeżeli klient nie jest w stanie samodzielnie wypełnić dokumentu, może zostawić swój numer telefonu, a pracownik banku się z nim skontaktuje.

Do założenia konta w ING Bank Śląski wystarczy posiadanie jedynie dowodu osobistego. Osoba decydująca się na otwarcie rachunku może otrzymać aż 140 zł w prezencie. Instytucja bankowa przyznaje klientowi 100 zł, jeżeli do końca marca 2019 roku otworzy Konto osobiste Direct z przyznaną do niego kartą debetową i do ostatniego dnia czerwca bieżącego roku wykona transakcje na min. 1000 zł.

Dodatkowe 40 zł właściciel konta otrzyma, jeśli zrobi min. 3 transakcje BLIKIEM i na jego rachunek wpłynie pensja w wysokości min. 1000 zł.

Zalety i wady

Konto osobiste Direct zapewnia możliwość darmowego korzystania z bankomatów i wpłatomatów na terenie całego kraju.

 • brak opłat za prowadzenie konta,
 • zbliżeniowa karta Visa bez opłat,
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów,
 • Aplikacja Moje ING mobile,
 • możliwość uzyskania nawet 140 zł w prezencie,
 • duży wybór wzorów karty debetowej do konta,
 • konieczność dokonania miesięcznych transakcji na kwotę min. 300 zł.

Konto osobiste Direct w ING Bank Śląski - podstawowe opłaty

Podstawowe opłaty, czyli opłata za otwarcie konta i opłata za prowadzenie konta są na koncie osobistym Direct darmowe.

Mało tego, wyjątkowo jak na darmowe konto masz tu możliwość oszczędzania - razem z tym kontem za darmo założysz Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Opłata za otwarcie konta 0 zł
Koszt prowadzenia konta 0 zł
Oprocentowanie w skali rocznej 2,5 proc. przez 4 miesiące na dodatkowym koncie oszczędnościowym

Opłaty za transakcje bezgotówkowe i używanie karty w ING Banku Śląskim

Transakcje bezgotówkowe są oczywiście darmowe - bankom zależy na tym, byśmy dokonywali jak najwięcej transakcji tego typu.

Wypłaty gotówki są zawsze darmowe, o ile przeprowadzamy je bankomatach ING lub Planet Cash. W innym przypadku, po pierwszej darmowej wypłacie, kosztuje to 2,5 zł.

Transakcje kartą 0 zł
Wypłaty z bankomatów 0 zł za wypłaty z bankomatów ING Bank Śląski oraz sieci Planet Cash w Polsce
Wpłaty do wpłatomatów 0 zł

Opłaty za przelewy w ING Banku Śląskim

Zwyczajny przelew internetowy, zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny na koncie Direct jest darmowy. Co rzadsze w ofercie darmowych kont, darmowy jest też przelew przez telefon. ING chce natomiast uniknąć osobistej obsługi klienta. Przelew w placówce to koszt 9 zł.

Przelew ekspresowy kosztuje dla tej usługi 5 zł, jeśli jest zlecony przez internet. Przelewy specjalistyczne, czyli SEPA i SORBNET są dodatkowo płatne, co nie dziwi. W ich przypadku jest konieczna osobista obsługa  specjalisty bankowego.

Przelew internetowy 0 zł
Przelew w placówce 9 zł - przelew wewnętrzny i zewnętrzny w Oddziale Banku
Przelew przez telefon 0 zł
Przelew ekspresowy 5/10 zł - elektronicznie/przelew krajowy w Oddziale Banku
Przelew SWIFT bank nie realizuje usługi
Przelew SEPA 5 zł - na rachunek w innym banku w kraju i za granicą
Przelew SORBNET 10 zł - dla kwot równych bądź wyższych 1 000 000 zł

Jak otworzyć rachunek bankowy przez internet w ING Banku Śląskim?

 1. Wejdź na stronę internetową ING i kliknij ‘załóż konto’.

 2. Wypełnij formularz z podstawowymi danymi na swój temat.

 3. Podaj dane do umowy, takie jak serię i numer dowodu osobistego.

 4. Potwierdź prawdziwość wprowadzonych danych. Po tej czynności ING wyśle pod wskazany adres kuriera z twoją umową o otwarcie konta.

 • Wejdź na stronę internetową ING i kliknij ‘załóż konto’.

 • Wypełnij formularz z podstawowymi danymi na swój temat.

 • Podaj dane do umowy, takie jak serię i numer dowodu osobistego.

 • Potwierdź prawdziwość wprowadzonych danych. Po tej czynności ING wyśle pod wskazany adres kuriera z twoją umową o otwarcie konta.

Założenie konta Direct w ING Banku Śląskim przez internet nie jest skomplikowaną czynnością. Wystarczy mieć 18 lat, zdjęcie lub skan dowodu osobistego, telefon komórkowy i adres e-mail. Nie jest wymagane zaświadczenie o zarobkach, ale konto można założyć jedynie na terenie Polski.

Pamiętaj, że do konta Direct automatycznie zakładane jest darmowe Otwarte Konto Oszczędnościowe, które przez 4 miesiące jest oprocentowane na 2,5 proc. Po podpisaniu umowy z kurierem twoje konto powinno być aktywne w jeden do dwóch dni roboczych. Jeśli tak się nie stanie, to skontaktuj się z infolinią ING.

0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Umi
Umi
2 lat temu
Ocena :
     

Serdecznie polecam konto osobiste Direct- od kiedy jestem klientem ING nie zdarzyło mi sie na nich narzekać, dodam, że jestem raczej marudnym klientem! Konto jest super i oczywiście założenie go oraz prowadzenie są darmowe! Lubię gdzie dostaję coś i nie muszę za to plącić, a usługa, która dostaję jest na najwyższym poziomie. ING to super Bank!

Affiye
Affiye
2 lat temu
Ocena :
     

Świetne konto osobiste Direct w ING Bank, którego prowadzenie nic nas nie kosztuje, bank ING regularnie organizuje promocje. Zdecydowanie warto przemyśleć.

Gosia
Gosia
2 lat temu
Ocena :
     

Konto osobiste ING Direct jest nowoczesnym kontem, któremy nie można zarzucic nic (bo to, że trzeba wykonac w miesiay transakcje na 300 zł by karta była darmowa- nazwałbym raczej plusem, a nie minusem- bo w wielu bankach sa to znacznie wyższe kwoty- 700 czy nawet 1000 zł)!

Karol
Karol
2 lat temu
Ocena :
     

ING ma super konto osobiste Direct! Mega dobre warunki!

Molly
Molly
2 lat temu
Ocena :
     

Konto osobiste w ING jest darmowe, wszytsko działa sprawnie, bank jest powszechny więc w razie potrzeby nie ma problemu z dostepnościa. Jak dla mnie wszystko sie zgadza.

Joaśka
Joaśka
2 lat temu
Ocena :
     

Konto osobiste Direct ING stworzono dla klientów wymagających. To konto jest jest darmowe, bank ING czesto organizuje promocje i jakies banusy- przez co mozna zgarnąć kase czy bony, a do tegomaja super apke! Polecam konto osobiste w ING. Chyba obecnie najlepsze na rynku.

Dodo
Dodo
2 lat temu
Ocena :
     

Konto osobiste Direct w ING to jedno z najlepszych konto w Polsce. Polecam bardzo- bo prowadzenie konta nie wiąże sie z żadnymi kosztami!

Krzychu
Krzychu
2 lat temu
Ocena :
     

Rachunek bankowy w ING jest jednym z najlpeszych na rynku. Konto Ditect ING jest darmowe, obsługa jest miła, bankomaty sa wszedzie, stronka internetowa jest turbo czytelna i przejrzysta- wszytsko jest super. Polecam.

Kerki
Kerki
2 lat temu
Ocena :
     

ING jest świetnym bankiem, z super oferta kont osobistych, ale co bardzo istotne, z całą pełną ofertą, również kredytową!