kształt

Konto Optymalne BGŻ BNP Paribas opinie

Konto Optymalne

Informacje o ofercie

Ocena użytkowników: 4.3/5 3 opinie

Konto Optymalne to oferta Banku BNP Paribas skierowana do wszystkich konsumentów rynku finansowego. Korzyści płynące z posiadania tego rachunku to przede wszystkim darmowe: prowadzenie konta czy wypłata z bankomatów ( BNP Paribas i Planet Cash w Polsce oraz z bankomatów grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance za granicą).

Posiadacz rachunku otrzymuje także darmową kartę debetową. Konto oferowane przez B BNP Paribas połączone jest z aplikacją GOmobile. Pozwala ona na szybkie robienie przelewów czy sprawdzenie stanu konta z dowolnego miejsca. Do aplikacji możemy się zalogować za pomocą odcisku palca lub kodu PIN.

Aby otworzyć Konto Optymalne wystarczy wejść na stronę internetową banku i wypełnić specjalny wniosek. Istnieje również możliwość założenia rachunku telefonicznie lub w stacjonarnej placówce banku. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy ten rodzaj konta będzie dla nas idealny, możemy za pomocą strony internetowej zamówić rozmowę z konsultantem. Ten pomoże nam wybrać właściwie.

Zalety i wady

Konto Optymalne oferowane przez Bank BGŻ BNP Paribas to rachunek dla osób, które ukończyły 18. rok życia.

 • konto za 0 zł;
 • aby założyć konto wystarczy dowód osobity;
 • darmowa karta debetowa;
 • darmowe bankomaty Planet Cash i BNP Paribas;
 • atrakcyjne ubezpieczenie rachunku;
 • aplikacja GOmobile;
 • darmowe bankomaty BGŻ BNP Paribas za granicą;
 • płatne bankomaty inne niż BNP Paribas i Planet Cash

Konto Optymalne w BNP Paribas - podstawowe opłaty

Konto Optymalne stanowiące ofertę Banku BNP Paribas dostępne jest za darmo.

Warto jednak pamiętać, że niektóre działania (zwłaszcza te poza krajem) związane z rachunkiem, mogą wiązać się z dodatkową opłatą. Przykładem jest wypłata gotówki z bankomatów zagranicznych. Kosztuje ona 10 zł. Podstawowe opłaty zostały uwzględnione w tabeli poniżej.

Otwarcie rachunku 0 zł
Prowadzenie rachunku 0 zł
Elektroniczne Kanały Dostępu 0 zł

Opłaty za kartę płatniczą, bankomaty i BLIK w BNP Paribas

Zakładasz konto za 0 zł? Możesz wybrać jeden z 3 wariantów debetowej karty płatniczej. Dodatkowo płatności bezgotówkowe są zupełnie darmowe.

Obsługa karty debetowej 0 zł
Obsługa Nośnika Zbliżeniowego 1 zł
Wypłaty z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash 0 zł
Wypłata z pozostałych bankomatów na terenie Polski 5 zł
Grupy BNP Paribas i w ramach Global Alliance za granicą 0 zł
Pozostałe bankomaty za granicą 10 zł
Wpłaty do wpłatomatów 0 zł

Opłaty za przelewy w BNP Paribas

Obecnie przelewy w oddziale banku traktowane są raczej jako wyjście awaryjne. Osoby zakładające darmowe konto online preferują zazwyczaj korzystanie z możliwości, jakie daje bankowość internetowa. W BNP Paribas standardowe przelewy online są całkowicie darmowe, a za zlecenie przelewu w stacjonarnej placówce banku zapłacimy zaledwie 6 zł. 

Dodatkowo możemy liczyć na wygodny dostęp do bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej GOmobile, dzięki której można korzystać ze swojego konta i połączonych z nim usług w dowolnym miejscu. Aplikacja została zaprojektowana dla telefonów z systemami Android od 5.0, iOS od 10, a dostępna jest w sklepach App Store i Google Play.

Przelew internetowy 0 zł
Przelew w oddziale 6 zł
Realizacja zlecenia stałego 0 zł
Przelew Natychmiastowy 5 zł

Jak otworzyć konto bankowe przez internet w BNP Paribas?

 1. Wypełnij wniosek

 2. Podpisz umowę z kodem SMS

 3. Poczekaj na weryfikację przez kuriera

 4. Odbierz i aktywuj kartę do konta

 • Wypełnij wniosek

 • Podpisz umowę z kodem SMS

 • Poczekaj na weryfikację przez kuriera

 • Odbierz i aktywuj kartę do konta

Konto możemy otworzyć w oddziale banku lub przez internet. Do wypełnienia wniosku online potrzebny jest dowód osobisty i uzupełnienie niezbędnych danych. Umowa podpisywana jest za pomocą unikalnego kodu SMS. Login do bankowości internetowej znajdziemy na umowie oraz w mailu, po aktywacji rachunku.

Następnie pozostaje jedynie zaczekać na wizytę kuriera, który potwierdzi naszą tożsamość i wyda kartę do konta. Jeśli chcemy przenieść konto z innego banku, konsultanci BNP załatwią wszystkie formalności za nas - bez problemu przeniesiemy zatem saldo, zlecenia stałe czy polecenia zapłaty. 

0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciejek
Maciejek
2 lat temu
Ocena :
     

Konto optymalne w bnp paribas to prawdziwe konto za 0zł!

Eza
Eza
2 lat temu
Ocena :
     

Moim zdaniem konto optymalne w bnp paribas jest bardzo ciekawą propozycją! Przede wszystkim bank bnp paribas jest jednym z najlepszych banków jakie znajdziemy na rynku, który stawia na szkolenia ludzi i serio zatrudnia przyjazne osoby, z którymi współpraca to czysta przyjemność! Jeśli człowiek ma u nich konto i jest ich klientem to nigdy nie ma problemu z ludzmi na infolinii ani w oddziale. Dla mnie ten bank serio jest super! A konto ponieważ jest bezkosztowe też jest spoko.

Izzy
Izzy
2 lat temu
Ocena :
     

W mojej opinii konto bez szału! Ale duzym plusem są liczne promocje!