Kviku - opinie i kalkulator pożyczki na raty

Kviku
3.5
1200
8 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

-

Całkowita kwota do spłaty:

-

Kviku Informacje o firmie

Kviku to jeden z najszybciej rosnących Fintechów branży pożyczkowej na świecie. Stosowany przez firmę model biznesowy B2B2C (Business to Business to Consumer) ma być odpowiedzią na wszystkie potrzeby klientów i zapewnić im jak najlepsze doświadczenia na każdym etapie realizacji transakcji. Dzięki sprawnej komunikacji z partnerami biznesowymi i klientami, Kviku może oferować błyskawiczne pożyczki dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Firma udzieliła pierwszej pożyczki w 2013 roku i od tego czasu rozwinęła techniki punktowej oceny ryzyka kredytowego oraz technologię identyfikacji online, które zapewniły jej zrównoważony rozwój na światowych rynkach. Wewnętrzne algorytmy firmy mają zdolność analizowania 10 tysięcy parametrów z ponad 30 baz danych w ciągu 20 sekund.

Spółka Kviku powstała w Rosji, a jej założycielami są Nikita Lomakin oraz Veniamin Lipsky. Obecnie spółka działa w 5 krajach na terenie Europy i Azji, wykorzystując przy tym technologię blockchain. Z usług Kviku skorzystało już 5 mln. klientów. Wartość wydanych pożyczek ratalnych, wirtualnych kart kredytowych oraz linii kredytowych sięgnęła niemal 100 mln. euro. Pożyczki udzielane przez Kviku finansowane są z własnych funduszy firmy oraz z środków pozyskanych od inwestorów z Europy i Azji. W Polsce Kviku uruchomiło dotąd wyłącznie linie kredytowe, jednak przewidywane jest rozszerzenie oferty.

 • Kviku prowadzi działalność wyłącznie przez internet, co wpływa na ograniczenie formalności i błyskawiczną wypłatę środków.
 • Kviku zapewnia klientom wirtualne karty kredytowe, pożyczki POS (Point of Sales) oraz pożyczki ratalne.
 • Wnioski mogą składać osoby posiadające co najmniej 18 lat i ważny dowód osobisty.
 • Dzięki współpracy z zewnętrznymi inwestorami, Kviku oferuje pożyczki online nawet klientom bez wysokiej zdolności kredytowej.
 • Dostępne kwoty pożyczek są uzależnione od wybranego produktu. W przypadku linii kredytowej klienci mogą otrzymać nawet 3 000 euro na okres 6 miesięcy.
 • Akceptacja umowy pożyczki przez klienta następuje przez wpisanie we wniosku otrzymanego kodu SMS.
 • Dzięki wewnętrznym systemom weryfikacji, Kviku może zidentyfikować cyfrowy ślad danej osoby i skutecznie przeciwdziałać próbom wyłudzenia pożyczki.

Jak wziąć pożyczkę w Kviku?

Poniżej przedstawiamy poradnik krok po kroku, który wyjaśni w jaki sposób najłatwiej uzyskać szybką pożyczkę online w Kviku. Zapoznaj się!

 • Kviku dba o bezpieczeństwo klientów i szczególną uwagę do weryfikacji tożsamości każdego pożyczkobiorcy. Dane, jakich może wymagać pożyczkodawca, mogą się różnić zależnie od kraju oraz wybranego produktu. Zazwyczaj klienci są proszeni o m.in. imię i nazwisko; dane z dowodu osobistego; kopię innego dokumentu tożsamości np. prawa jazdy lub paszportu; adres; datę urodzenia, e-mail i numer telefonu; numer ubezpieczenia; informacje o otrzymywanych dochodach; numer, datę ważności oraz CVC karty debetowej lub kredytowej; numer konta bankowego oraz numer rozliczeniowy banku; numer IBAN.
 • Na wniosek klienta może nastąpić rozpatrzenie wniosku o pożyczkę w trybie przyspieszonym, jednak będzie to wymagało uiszczenia dodatkowej opłaty. Po złożeniu wniosku o pożyczkę klient otrzymuje indywidualną ofertę finansowania. Ofertę pożyczki klient musi zatwierdzić kodem otrzymanym przez SMS od pożyczkodawcy.
 • Po zarejestrowaniu się na stronie Kviku do profilu klienta podpinana jest jego karta płatnicza, która może być wykorzystana na przedpłatę, otrzymanie pożyczki, częściową spłatę lub przedłużenie pożyczki. Pieniądze zostaną pobrane wyłącznie w przypadku, gdy pożyczkobiorca nie ureguluje raty zobowiązania na czas. Zatem o ile klient posiada środki na koncie, nie musi się obawiać opóźnieniami w spłacie.
 • Po dopełnieniu formalności, pożyczka zostanie udzielona w gotówce, przekazana na konto bankowe lub na kartę klienta w ciągu 5 dni roboczych. Środki można przeznaczyć na dowolny cel. Ważne, by zobowiązanie uregulować zgodnie z harmonogramem ustalonym w umowie pożyczki.

 

Rodzaje pożyczek w Kviku

W ofercie Kviku znajdziemy trzy rodzaje finansowania. Pierwszym są pożyczki udzielane w partnerskich punktach sprzedaży online. Polegają one na tym, że tuż przed np. zarezerwowaniem pokoju hotelowego czy biletu lotniczego klient może rozłożyć spłatę zobowiązania na raty. Kwoty finansowania wynoszą maksymalnie 2 000 euro, a okres spłaty może sięgnąć od 2 do 12 miesięcy, a procedura zaciągnięcia pożyczki nie zajmuje więcej niż płatność własnymi pieniędzmi.

Innym produktem są wirtualne karty kredytowe. Dostępny limit na karcie wynosi maksymalnie 1 000 euro, których spłaty należy dokonać w terminie maksymalnie 1 roku. Dzięki karcie kredytowej Kviku można szybko i wygodnie robić zakupy w sklepach internetowych oraz płacić za usługi online. Dane karty są natychmiast przekazywane na telefon komórkowy klienta w formie wiadomości SMS dzięki czemu można od razu zacząć korzystać z środków na karcie.

Ostatnim produktem w ofercie Kviku są linie kredytowe, czyli pożyczki odnawialne do 3 000 euro. Z finansowania można korzystać przez okres 6 miesięcy. Co ważne, usługa ta jest dostępna wyłącznie dla stałych klientów i po uprzednim powiadomieniu staje się dostępna na koncie osobistym użytkownika.

Kviku - koszty przedłużenia pożyczki

Przyjmując ofertę pożyczki w Kviku, klient zobowiązuje się do zwrotu otrzymanej kwoty wraz z naliczonymi odsetkami w terminie określonym w umowie. W przypadku nieuregulowania długu w terminie, pożyczkodawca ma prawo naliczyć dodatkowe odsetki karne za opóźnienie. Ich wysokość obliczana jest według stopy określonej w indywidualnych warunkach pożyczki konsumenckiej.

Kolejne pożyczki w Kviku

Każdy klient może posiadać tylko jedną otwartą pożyczkę w Kviku na raz. Po spłacie posiadanego już zadłużenia, możliwe jest wnioskowanie o kolejną pożyczkę w Kviku. Tym razem weryfikacja wygląda podobnie, jednak dostępne limity pożyczkowe mogą być zauważalnie wyższe. W przypadku terminowej spłaty kolejnych rat zobowiązania, Kviku może zgodzić się nawet na zwiększenie posiadanego już limitu pożyczkowego. W celu ograniczenia ryzyka kredytowego jedynie stali klienci Kviku mają dostęp do pożyczek gotówkowych. Nowi konsumenci mogą natomiast wnioskować o pożyczki bezgotówkowe na zakup towarów lub usług.

Weryfikacja w bazach BIK, BIG, KRD

Kviku stosuje automatyczny system kontroli wiarygodności kredytowej swoich klientów. Nieidealna historia kredytowa lub jej całkowity brak to czynniki, które mogą wpłynąć na decyzję pożyczkową, ale nie oznaczają całkowitego odrzucenia wniosku. Kviku zapewnia swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Składając wniosek o skorzystanie w produktów finansowych, konsument zgadza się na weryfikację swojej historii kredytowej we wszystkich wybranych przez pożyczkodawcę bazach m.in. BIK i KRD. Weryfikacja ma na celu dopasowanie oferty pożyczki do realnych możliwości spłaty klienta oraz zapobiec wpadaniu w spiralę kredytową.

Opinie o Kviku

A
Opinia od:
Anna

Czy opinia była przydatna?

0
Potrzebuję pożyczki na święta i opału. 7000tyś 2023-12-13 21:04:39
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Informacje o Kviku
Nazwa firmy
Kviku Holding Ltd
Adres
Gladstonos 124,
3032 Limassol
telefon
-
Adres strony
-
Godziny pracy
pon. - nd. 00:00-24:00
Adres e-mail
support@kviku.com
Wniosek

Podobne produkty