Fellow Finance - opinie i kalkulator pożyczki na raty

Fellow Finance
2.0
1200
8 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

-

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

-

Całkowita kwota do spłaty:

-

Fellow Finance Informacje o firmie

Fellow Finance to pożyczkodawca, który na polskim rynku działa od 2019 roku. Jednak korzenie firmy sięgają ziemi Fińskiej i roku 2014, kiedy to Fellow Finance po raz pierwszy pojawiło się w sieci ze swoją oferta pożyczkową. Od 3000 do 60 000 złotych to zakres kwot pożyczki, jaki oferuje ta firma. Natomiast okres spłaty można rozłożyć na 12 do 60 miesięcy. Co więcej, Fellow Finance zapewnia stałą wysokość oprocentowania pożyczek, które wynosi 7% w skali roku. Oferta jest wyjątkowo atrakcyjna, a co za tym idzie Fellow Finance jest poważną konkurencją nawet dla firm o ugruntowanej już pozycji na polskim rynku.

Jak wziąć pożyczkę w Fellow Finance?

Wnioskowanie o pożyczkę w Fellow Finance jest niezwykle proste. Cały proces rozpoczyna się od wybrania na stronie pożyczkodawcy, za pomocą interaktywnych suwaków kwoty i okresu spłaty. Po kliknięciu “Złóż wniosek” klient przechodzi do krótkiego formularza, w którym trzeba wprowadzić dane osobowe, numer i serię dowodu osobistego, oraz podać numer telefonu, adres email oraz numer rachunku bankowego. Po uzupełnieniu i przesłaniu wniosku, który można wypełnić tylko online, przychodzi czas na dalsze procedury, które także można dopełnić całkowicie zdalnie.

Pierwszym krokiem jest weryfikacja klienta, wprowadzonych danych oraz zdolności kredytowej poprzez usługę Kontomatik. W specjalnym oknie przeglądarki należy zalogować się do swojej bankowości internetowej. Tam z danych przypisanych do rachunku bankowego Kontomatik sprawdza poprawność wprowadzonych danych oraz wylicza zdolność kredytową pożyczkobiorcy na podstawie jego wpływów na konto. Bardzo ważne jest to, aby konto było używane i były na nim wpływy z wynagrodzenia przynajmniej z trzech ostatnich miesięcy. Po przejściu pozytywnie weryfikacji, Fellow Finance sprawdza historię w bazach dłużników. Jeśli wnioskujący nie posiada negatywnych wpisów, ani żadnych zajęć egzekucyjnych, system generuje i wysyła umowę. Tej równie nie dostaniemy w formie fizycznej, a jedynie należy ją zaakceptować, jeśli spełnia oczekiwania pożyczkobiorcy, przy pomocy specjalnego kodu SMS. Po zaakceptowaniu warunków umowy pozostaje czekać na przelew środków na konto klienta.

Rodzaje pożyczek w Fellow Finance

Głównym produktem Fellow Finance są pożyczki ratalne dla klientów indywidualnych. Standardowa pożyczka z możliwością uzyskania kwoty od 3000 do 60 000 i dobraniem okresu spłaty dostępna jest dla wszystkich, którzy spełnią minimalne, wygórowane warunki pożyczkodawcy.

Firma posiada jednak również produkt dla inwestorów, czyli pożyczki peer-to-peer. Są to pożyczki, które określa się mianem pożyczek “crowdfundingowych”. Polegają one na tym, że różni inwestorzy pożyczają sobie wzajemnie środki za pośrednictwem platformy internetowej. Taką właśnie platformą wymiany środków pomiędzy ludźmi jest Fellow Finance.

Kolejne pożyczki w Fellow Finance

Fellow Finance ma świadomość, że pomimo posiadanie jednego zadłużenia, każdy może potrzebować dodatkowych środków. W tej kwestii firma także wychodzi do klientów. Fellow Finance daje możliwość podnieść wartość aktualnego zadłużenia, lub uzyskać dodatkową pożyczkę po minimum 4 miesiącach regularnie spłacanych rat. Nie stwarzają również problemów osobom, które posiadają inne produkty kredytowe w innych instytucjach, o ile są one terminowo spłacane.

Weryfikacja w bazach BIK, BIG, KRD

Fellow Finance kładzie duży nacisk na bazy dłużników i ewentualne negatywne wpisy dotyczące potencjalnych klientów. Mając nieuregulowane długi drzwi tego pożyczkodawcy na pewno będą zamknięte. Co więcej firma jasno określa w jakich bazach dłużników poszukują informacji, a lista jest całkiem pokaźna.

  • BIG,
  • BIK,
  • Bankowy Rejestr (via BIG IM),
  • CRIF,
  • ERIF,
  • KRD.

Kto może wziąć pożyczkę w Fellow Finance?

Dowód osobisty
Telefon komórkowy
Konto bankowe
Numer pesel

Fellow Finance bardzo jasno określa wymagania co do potencjalnych klientów. W pierwszej kolejności, aby skorzystać z oferty tego pożyczkodawcy, konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa oraz stałego adresu zamieszkania na terenie kraju. Niezbędny będzie też ważny dowód osobisty oraz aktualny numer telefonu. Klientami Fellow Finance mogą być wszyscy między 20, a 70 rokiem życia, z czego Fellow Finance zastrzega, że 70 lat to maksymalny wiek pożyczkobiorcy kończącego spłacanie zadłużenia. Firma informuje także, że klienci nie mogą mieć negatywnych wpisów w bazach dłużników, nie mogą posiadać zadłużenia egzekucyjnego oraz muszą mieć odpowiednią zdolność kredytową.

Opinie o Fellow Finance

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Informacje o Fellow Finance
Nazwa firmy
Fellow Finance
Adres
Aleja Grunwaldzka 472D,
80-309 Gdańsk
telefon
22 397 51 15
Adres strony
www: fellowfinance.pl
Godziny pracy
pn - pt: 11:00 - 15:00
Adres e-mail
bok@fellowfinance.pl
Wniosek

Podobne produkty