kształt

Nest Konto Nest Bank opinie

Nest Konto

Informacje o ofercie

Ocena użytkowników: 5/5 5 opinie

Nest Konto to rachunek płatniczy, który w swojej ofercie posiada Nest Bank. To darmowa usługa pozwalająca na wypłatę środków w dowolnej wysokości z każdego bankomatu w Polsce bez ponoszenia dodatkowych opłat. Nest Konto to oferta skierowana do osób pełnoletnich, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Klient, którego celem jest założenie darmowego konta, może złożyć wniosek online bądź w oddziale Nest Bank. Jedyny dokument niezbędny do założenia Nest Konto to dowód osobisty.

Wniosek online o założenie Nest Konto wiąże się z możliwością wyboru sposobu podpisania umowy. Nest Bank oferuje cztery różne warianty. Klient może tego dokonać za pośrednictwem rozmowy wideo, przelewu bankowego, kuriera bądź wizyty w oddziale banku. Każda z dostępnych opcji wiąże się z minimum formalności, a Nest Konto może zostać założone już w 15 minut. Nest Bank posiada w swojej ofercie konto za 0 zł dostępne w kilku wariantach. Klienci mogą założyć Nest Konto Waluta oraz Nest Konto Samodzielne.

Pierwsza z dostępnych opcji pozwala na prowadzenie konta w takich walutach jak euro, dolar czy funt. Nest Konto Samodzielne to rachunek przeznaczony dla rodziców, którzy chcą wprowadzić swoje dziecko w świat finansów. To opcja dostępna dla osób posiadających dzieci w wieku od 13 do 18 lat. Mogą one w pełni korzystać z dostępnych środków pod opieką rodziców.

Zalety i wady

Klienci korzystający z konta za 0 zł w Nest Banku mają możliwość otrzymania oraz używania karty debetowej bez dodatkowych opłat. Wpłaty gotówki we wszystkich bankomatach Euronet również stanowią darmową opcję.

 • brak kosztów za prowadzenie rachunku płatniczego,
 • możliwość otrzymania i używania karty debetowej całkowicie za darmo,
 • darmowe internetowe przelewy Elixir,
 • możliwość darmowej wypłaty gotówki w dowolnej kwocie z każdego bankomatu w Polsce,
 • wpłata gotówki we wpłatomatach Euronet bez dodatkowych opłat,
 • wpłata gotówki przy pomocy usługi Cashback,
 • konieczność posiadania stałego adresu zamieszkania na terytorium Polski.

Nest Konto w Nest Bank - podstawowe opłaty

Opłaty za samo prowadzenie rachunku generuje wiele kont bankowych, ale nie wszystkie. Wybierając darmowe konto osobiste nie zapłacisz dodatkowych kosztów. 

Otwarcie rachunku 0 zł
Prowadzenie rachunku 0 zł
Elektroniczne Kanały Dostępu 0 zł

Opłaty za kartę płatniczą, bankomaty i BLIK w Nest Bank

Często korzystasz z transakcji bezgotówkowych? Zadbaj, by były jak najtańsze. Teraz posiadanie karty płatniczej nie musi cię kosztować ani grosza.

Transakcje kartą 0 zł
Wypłaty z bankomatów 0 zł - we wszystkich bankomatach w kraju
Wypłaty z bankomatów 5 zł - w bankomatach za granicą
Wpłaty do wpłatomatów 0 zł

Opłaty za przelewy w Nest Banku

Przelewy bankowe to jedna z najbardziej przydatnych funkcji konta osobistego. Dzięki nim możemy wygodnie opłacić domowe rachunki, kupować w sklepach online czy spłacać raty kredytów. Zależnie od potrzeb możemy korzystać z kilku rodzajów przelewów, m.in. przelewu wewnętrzne, zewnętrzne i walutowe. Opłaty za realizację usług będą się różnić zależne od tego, czy skorzystamy z przelewów internetowych czy polecenia transakcji w placówce stacjonarnej. 

Czas zaksięgowania przelewu może się różnić zależnie od banku. Standardowo gotówka przelewana jest w systemie ELIXIR, ale jeśli zależy nam na jak najszybszym przekazaniu pieniędzy warto zdecydować się na przelew natychmiastowy. Jego księgowanie trwa zaledwie kilka minut, co niestety związane jest z wyższymi kosztami.

Przelew internetowy 0 zł
Przelew w oddziale lub przez Serwis Telefoniczny 5 zł
Przelew przez telefon natychmiastowy w polskich złotych - 1 zł
Przelew przez telefon pozostałe - 0 zł
Przelew ekspresowy 5 zł
Przelew SWIFT 0,2 proc. min. 20 zł max. 200 zł -
Przelew SWIFT 15 zł - przelew zlecony przez bankowość internetową
Przelew SEPA 5 zł - przelew zlecony w oddziale lub telefonicznie
Przelew SORBNET 15 zł - bez względu na kanał realizacji

Jak otworzyć konto bankowe przez internet w Nest Banku?

 1. Złóż wniosek o Nest Konto

 2. Potwierdź tożsamość na 1 z 4 sposobów

 3. Aktywuj dostęp do bankowości internetowej

 4. Zaczekaj na przesłanie karty Visa

 • Złóż wniosek o Nest Konto

 • Potwierdź tożsamość na 1 z 4 sposobów

 • Aktywuj dostęp do bankowości internetowej

 • Zaczekaj na przesłanie karty Visa

Twoje Nest Konto może być aktywowane nawet w 5 minut, jeśli zdecydujemy się na założenie go przez wideo rozmowę z konsultantem banku w dni robocze w godzinach: 08:00 - 21:00. Jedynym dokumentem jakiego będziemy potrzebować będzie dowód osobisty. Konto możemy też założyć online.

Swoją tożsamość potwierdzamy wtedy przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta w innym banku. Podpisanie umowy o konto może się odbyć po dostarczeniu jej przez kuriera, lub podczas naszej wizyty w stacjonarnym oddziale banku. 

0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kosti
Kosti
2 lat temu
Ocena :
     

Nest Bank ma rewelacyjna ofertę kont osobistych. Szczerze powiem, ze byłem w szoku- bo nie spodziewałem się tak dobrej oferty po takim banku, a ich oferta absolutnie nie odbiega od ofert mbank, alior czy pko.

Maryśka
Maryśka
2 lat temu
Ocena :
     

Swietne konto i chyba troche niedocenione. Myślę, że to głównie wynika z tego, że Nest est stosunkowo małym bankiem, nie mijamy jego oddziałów na każdym rogu, ich reklama nie jest nachalna i generalnie nie jest obecny w Polsce od zawsze! Ale mimo to, a może właśnie tego- żeby zaistnieć musi nadrobić super ofertą- ja tak to widzę!

Tadek
Tadek
2 lat temu
Ocena :
     

Konto odkrycie 2020. Konto za 0zł w Nest Bank jest darmowe nie tylko z nazwy- tylko naprawdę prowadzenie go nie wiąże sie z żadnymi kosztami. Nawet przelewy Elixir sa u nich darmowe. Tak samo jak wypłaty gotówki cashback i wiele innych usług, które już mogą kosztowac u konkurencji. Dla mnie rewelacja.

Maryśka
Maryśka
2 lat temu
Ocena :
     

Konto Nest w Nest Bank jest jednym z najciekawszych kont osobistych- dlaczego tak uważam? Bo bank Nest robi co może by sie przebić przez konkurencyjne oferty- co ciekawe- oferta NEST jest dużo lepsza. korzytsniejsza finansowo od tych ofert gigsntów, ale mało kto sprawdza mniejsze banki- bo zaklada, że giganty maja lepsze oferty. A prawda jest taka, że banki giganty juz nie muszą sie starać bo sobie wyrobiły pozycje- a jak pojdziemy do malego banku to bedzie traktowani z duzym szacunkiem!

Darek
Darek
2 lat temu
Ocena :
     

Bank, który dba o klienta od samego początku! Super konto- najlepsze jakie znajdziecie. Polecam Nest Bank.