mBank

mBank
4.9
mBank- dane dotyczace banku
Adres punktu

Prosta 18 00-850 Warszawa

Wysokość aktywów

169 733 980,00 zł

Rok założenia

1986

Do kogo należy bank?

Commerzbank

Godziny otwarcia

Infolinia czynna całodobowo

Infolinia - klienci indywidualni

22 829 00 00

Kod BIC/Swift

BREXPLPWMBK

Informacje o banku mBank

Bank powstał w 1986 roku na mocy uchwały rady ministrów PRL. Pierwotnie nie funkcjonował on jako mBank lecz Bank Rozwoju Eksportu S.A. Swoją obecną nazwę zaadoptował on w 2000 roku. Przez cały ten czas był bankiem Polskim, lecz w 2006 roku rozszerzył działalność na Czechy i Słowację.

Początkowo, mBank był instytucją finansową dla klientów detalicznych. Swoją działalność rozszerzył o usługi firmowe i korporacyjne dopiero w 2013 roku, a rok później w 2014 uruchomił aplikację mobilną. Od tamtej pory mBank jest w ciągłej pogoni za cyfryzacją swoich usług. Niemal wszystko, co oferuje mBank, możemy wykorzystać za pośrednictwem telefonu lub konta internetowego.

Bank jest rozpoznawalny nie tylko dzięki swojej ofercie ale też działalności społecznej. Od 2018 roku został on oficjalnym partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety pomimo starań, instytucja ta była też odpowiedzialna za kontrowersje.

Był to jeden z banków które oferowały kredyty waloryzowane kursem franka szwajcarskiego. Niestety, waloryzacja kredytów nie odbywała się na podstawie ogólnego kursu, lecz kursu dowolnie ustalonego przez bank, na mocy zasad ustalonych w umowie kredytowej. W 2010 roku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zamieścił ten mechanizm waloryzacji w rejestrze klauzul zakazanych. Kontrowersja ta ciągnęła się latami, prowadząc do licznych sporów między mBankiem, UOKiK, oraz kredytobiorcami.

W 2023 roku mBank niesłusznie nałożył dług 2 000 000 zł jednemu ze swoich klientów, 21-letniemu Karolowi. Początkowo, obsługa banku odmawiała adresowania sprawy. Dopiero gdy kontrowersja została nagłośniona w mediach społecznościowych, bank sprawnie naprostował pomyłkę. Okazało się, że jednak z pracowników błędnie wpisał numer konta bankowego klienta.

Sesje elixir mBank

Przelewy międzybankowe mBank realizuje trzy razy dziennie. Jego sesje wychodzące odbywają się bardzo wcześnie: po piątej, dziewiątej i trzynastej. Co za tym idzie, zlecony w środku dnia przelew może nie dotrzeć tego samego dnia. Klienci mogą za to bardziej polegać na sesjach przychodzących — te odbywają się nawet po 18.

Sesje wychodzące Sesje przychodzące
5:55 11:15
9:25 15:00
13:25 18:15

Zalety i wady mBank

Zalety
 • Doświadczona międzynarodowa instytucja.

 • Tanie kredyty.

 • Liczne i nieustanne promocje.

 • integracja z BLIK-iem.

 • Najlepiej oceniana aplikacja mobilna.

 • Konta osobiste dla osób w każdym wieku.

 • Szeroki katalog ubezpieczeniowy.

 • Wady
 • Bank doświadczył w przeszłości kontrowersji.

 • Powolna obsługa klienta.

 • 0

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5