kształt

Rachunek bankowy w VeloBank opinie

Rachunek bankowy

Informacje o ofercie

Ocena użytkowników: 5/5 1 opinia

VeloBank jest następcą Getin Banku, który stara się dorównać, a nawet przewyższyć atrakcyjność oferty swojego poprzednika by zdobyć zaufanie klientów. W swojej ofercie kont osobistych, VeloBank oferuje przede wszystkim podstawowy rachunek płatniczy VeloKonto.

Jest to bezwarunkowo darmowe konto rozliczeniowo-oszczędnościowe, pozwalające na przechowywanie i zarządzanie środkami bez obawy o dodatkowe opłaty czy obowiązki. Klienci którzy chcą korzystać z kart płatniczych muszą wykonać nimi pięć płatności miesięcznie aby uniknąć opłat, jest to jednak jedyny przypadek, gdy bank stawia oczekiwania w zamian za zwolnienie z opłat.

Ponadto konto posiada liczne dodatkowe oferty i bonusy. Możliwe jest wypłacanie środków ze wszystkich bankomatów Planet Cash w Polsce i całej Unii Europejskiej. Ponadto, przez pierwsze 180 dni od założenia konta klienci otrzymują do 10% zwrotu za zakupy kartą, telefonem lub BLIKiem do nawet 100 zł miesięcznie.

Poza podstawowym rachunkiem osobistym, bank oferuje również VeloKonto Junior dla osób młodych od 13 do 18 roku życia oraz specjalne konto dla obywateli Ukrainy. Klienci banku mają też dostęp do darmowego konta walutowego oraz VeloKantoru.

Zalety i wady

VeloKonto w VeloBanku jest kontem darmowym, niestawiającym przed klientami żadnych dodatkowych wymogów. Do jego niewątpliwych zalet należy darmowy dostęp do bankomatów Planet Cash na terenie całej Unii Europejskiej. Konto bardzo łatwo założyć dzięki dostępowi do wielu metod. Wydaje się ono bez wad, wciąż musimy jednak wykonywać miesięczne transakcje bezgotówkowe, jeśli chcemy uniknąć opłat za kartę.

 • Brak kosztów za prowadzenie rachunku płatniczego.
 • Do założenia konta wystarczy jedynie dowód osobisty.
 • Darmowe płatności mobilne.
 • Darmowe wypłaty z bankomatów Planet Cash w całej Unii Europejskiej.
 • Konto założyć online, przez telefon, lub w banku.
 • Wybór między kartą płatniczą Visa lub MasterCard.
 • Aby zachować darmowość kart kredytowych, należy wykonać pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie.
 • Wypłaty gotówki z bankomatów poza siecią Planet Cash są płatne, chyba że wykonaliśmy pięć transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu.

VeloKonto — podstawowe opłaty

VeloKonto jest zupełnie darmowe. Nie poniesiemy żadnej opłaty za jego ustanowienie ani miesięczną obsługę. Nie trzeba również spełniać żadnych miesięcznych wymagań aby otrzymać te benefity.

Otwarcie rachunku 0 zł
Prowadzenie rachunku 0 zł
Wydanie karty 0 zł

Opłaty za kartę płatniczą, bankomaty i BLIK w VeloBanku

Wypłaty w bankomatach sieci Planet Cash są darmowe dla użytkowników VeloKonta. Nie tylko w Polsce, ale również pozostałych krajach członkowskich Unii Europejskiej. Korzystając z innych bankomatów w Polsce, zapłacisz 5 zł. Możesz jednak uniknąć tej opłaty, wykonując najpierw 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu. Poza UE oraz korzystając z bankomatów innych sieci niż Planet Cash poza Polską, zapłacisz 4,5% kwoty transakcji w ramach prowizji. Koszt ten wyniesie minimum 10 zł lub 2 EURO, USD, GBP, bądź CHF, zależnie od kraju, w który dokonasz wypłaty.

Wypłata w bankomatach sieci Planet Cash 0 zł
Wypłata w pozostałych bankomatach 5 zł / 0 zł
Pozostałe bankomaty za granicą 4,5%

Opłaty za przelewy w Alior Banku

Przelewy internetowe w VeloBanku wykonamy zupełnie bezpłatnie. Warto z nich korzystać, ponieważ dzwoniąc do banku z prośbą o przelanie środków, musimy już liczyć się z opłatą 2 zł, która wzrośnie aż do 10 zł, gdy udamy się osobiście do oddziału. Realizacja zlecenia stałego jest bezpłatna tak długo, jak posiada ono jednolitą kwotę. Za realizację zlecenia stałego o zmiennej kwocie zapłacimy 10 zł.

Przelew internetowy 0 zł
Przelew telefoniczny 2 zł
Przelew w oddziale 10 zł
Realizacja zlecenia stałego 0 zł / 10 zł

Jak otworzyć VeloKonto przez internet?

 1. Wejdź na stronę VeloBanku i wybierz opcję “otwórz konto” na stronie oferty.

 2. Wybierz metodę weryfikacji: Selfie z telefonu lub kamery internetowej, konto mObywatel, lub wizyta kuriera z umową do podpisania.

 3. Wypełnij wniosek i postępuj zgodnie z instrukcją.

 4. O aktywacji konta zostaniesz poinformowany SMS-em. Możesz już się do niego zalogować i korzystać z bankowości!

 • Wejdź na stronę VeloBanku i wybierz opcję “otwórz konto” na stronie oferty.

 • Wybierz metodę weryfikacji: Selfie z telefonu lub kamery internetowej, konto mObywatel, lub wizyta kuriera z umową do podpisania.

 • Wypełnij wniosek i postępuj zgodnie z instrukcją.

 • O aktywacji konta zostaniesz poinformowany SMS-em. Możesz już się do niego zalogować i korzystać z bankowości!

VeloKonto można utworzyć przez internet, telefonicznie lub odwiedzając jeden z oddziałów banku. Serwis przedstawia wyraźne instrukcje opisane krok po kroku, gdy korzystamy z rejestracji internetowej. Do wypełnienia wniosków konieczne będą dane z dowodu osobistego.

5 1 vote
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenonek
Zenonek
2 miesięcy temu
Ocena :
     

Ciekawa oferta muszę przyznać, po zmianach w banku jest lepiej.