kształt

Provident - opinie

Kalkulator pożyczki

Koszty pożyczki

Kwota kredytu

Sprawdź

Rata

Sprawdź

Okres spłaty

Sprawdź

RRSO

Sprawdź

Do spłaty:

Sprawdź

Ocena użytkowników: 5/5 2 opinie

Provident Informacje o firmie

O Providencie słyszała chyba każda osoba zainteresowana pożyczkami pozabankowymi. Ta firma działa na polskim rynku już od 1997 roku. Początkowo udzielała głównie pożyczek domowych, ale jej działalność z roku na rok coraz bardziej przenosi się do sieci. Provident na pewno jest jednym z najbardziej doświadczonych pożyczkodawców nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czym wyróżnia się jego obecna oferta?

 • Pożyczka całkowicie online – po potwierdzeniu danych pieniądze są przelewane bezpośrednio na konto.
 • Wysoka kwota pożyczki do nawet 20 000 zł
 • Weryfikacja tożsamości przez przelew złotówkowy
 • Przelew z pożyczką nawet weekend.
 • W ofercie również pożyczki z obsługą domową.

Dane firmy:

Kapitał początkowy142 900 000,00
KRS0000009389
NIP5251571292
REGON011994880

Provident Kontakt

e-mail: bok@provident.pl

telefon: 600 200 200

Dane Provident:

Provident Polska SA

Adres: ul. Inflancka 4A 00-189 Warszawa

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00 - 21:00

sobota - niedziela - 9:00 - 17:00

Provident - opinie

Przez ponad 20 lat swojej działalności w Polsce Provident otrzymał tysiące pozytywnych opinii. Gdyby nie uczciwość i rzetelność tego pożyczkodawcy, to na pewno nie zdołałby tak długo utrzymać się na rynku. Sprawdź co o Providencie mówią jego klienci:

Provident to pożyczkowy gigant, który jest wyjadaczem w temacie!!! Warunki sa całkiem przyzwoite, chociaż oczywiscie można pożyczać taniej, tylko, że firmy udzielające pozyczek na korzystniejszych zasadach mają znacznie wieksze wymagania niż provident- wiec cos za cos. Na pewno firma nie oszukuje i przedstawia koszta jasno czarno na bialym.

Elwira2021-02-09 15:57:38

Zaskakujące!!! Tyle złego się słyszy o Providencie, że oszuści, że każda zaciągnieta u nich pożyczka kończy się komornikiem, odsetkami z kosmosu, że zabiorą Ci dom, blablabla... a prawda jest taka, że firma ma bardzo rozsądny cennik, super warunki, chętnie udziela pożyczek, obsługa jest miła i jest fajnie, a jak długo spłacamy dług tak długo jest fajnie... a jak mamy długi to nigdzie nie jest fajnie. Nie wiem jak panstwo, ale ja pożyczki biore i wiem, że trzeba je spłacić- więc przy wyborze nie kieruje się "no to od kogo pożycze i komu nie oddam?" tylko wybieram pozyczkodawcę pod katem atrakcyjnosci oferty! a provident ma serio bardzo atrakcyjna ofertę!

Oli2021-01-12 21:26:19

Wady i zalety

 • Zaufana, działająca uczciwie od lat firma
 • Pożyczki online i domowe
 • Atrakcyjna cena pożyczki
 • Bez zaświadczeń i zbędnych formalności
 • Bardzo duża firma - mniej indywidualne podejście
 1. Wybierz kwotę pożyczki

 2. Wybierz czas spłaty pożyczki

 3. Złóż wniosek i poczekaj na propozycję

 4. Zweryfikuj swoją tożsamość

 • Wybierz kwotę pożyczki

 • Wybierz czas spłaty pożyczki

 • Złóż wniosek i poczekaj na propozycję

 • Zweryfikuj swoją tożsamość

Otrzymanie pożyczki w Provident nie jest trudne. Wystarczy wybrać kwotę, czas spłaty i postępować zgodnie z kolejnymi instrukcjami.

 • Dobierz odpowiadającą kwotę pożyczki i czas spłaty przez kalkulator pożyczkowy.
 • Następnie kliknij złóż wniosek i wypełnij formularz, który pojawi się na stronie.
 • Konieczne będzie podanie danych takich jak dane kontaktowe oraz dane o dochodach i zobowiązaniach. Po ich ocenie Provident przedstawi propozycję pożyczki.
 • Jeżeli zgadzasz się na propozycję, to należy jeszcze zweryfikować swoją tożsamość przez wykonanie przelewu złotówkowego ze swojego konta osobistego. Gdy przelew weryfikacyjny trafi na konto Providenta, to niezwłocznie otrzymasz pożyczkę na swoje konto.

Kto może wziąć pożyczkę w Provident?

 • Wiek od 18 do 80 lat
 • Dowód osobisty
 • Telefon komórkowy

Provident nie stawia przed swoimi klientami skomplikowanych warunków. Każdy przypadek jest oceniany indywidualnie. Wystarczy tylko spełnić bardzo podstawowe wymagania:

 • polskie obywatelstwo i adres zamieszkania na terenie Polski,
 • posiadanie telefonu komórkowego i konta w banku
 • wystarczająca zdolność kredytowa,
 • pełnoletność.

Kolejne pożyczki i wcześniejsza spłata w Provident

W Provident oczywiście bez problemu otrzymamy kolejne pożyczki. Będzie to jeszcze łatwiejsze, bo firma będzie już świadoma, że jesteśmy rzetelnymi klientami. W dodatku nie będzie konieczna ponowna rejestracja, weryfikacja tożsamości i podawanie danych. Kolejną pożyczkę można tu więc dostać właściwie od ręki. Firma Provident nie widzi żadnego problemu we wcześniejszej spłacie pożyczki. Można jej dokonać dowolnie wcześniej i bez żadnych dodatkowych kosztów. Należy jednak wcześniej skontaktować się w tej sprawie z konsultantem firmy.

Weryfikacja w bazach BIK, BIG, KRD

Provident musi upewnić się, że jego potencjalni klienci to rzetelni pożyczkobiorcy. Dlatego sprawdza bazy dłużników. Wśród sprawdzanych baz nie są wymienione poszczególne biura informacji gospodarcze. Oznacza to, że Provident może sprawdzać każdy z BIG-ów. Provident sprawdza też BIK. Zadłużenie w bazach nie musi być jednak powodem do odmowy udzielenia pożyczki. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy.

Provident - koszty przedłużenia pożyczki

W Providencie istnieje możliwość przedłużenia spłaty pożyczki. W przypadku Pożyczki Samoobsługowej przedstawia się to w następujący sposób. Należy najpierw spłacic co najmniej 3 raty, zaległości nie mogą przekraczać 150 proc. wartości jednej raty, w poprzednim miesiącu nie było przedłużenia, próba przedłużenia nastąpiła co najmniej 3 dni przed upływem terminu raty, umowa trwa od co najmniej 6 miesięcy, a pożyczka została zaciągnięta z Planem Komfort. Wtedy, raz na pół roku można przesunąć spłatę pożyczki.

0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oli
Oli
2 lat temu
Ocena :
     

Zaskakujące!!! Tyle złego się słyszy o Providencie, że oszuści, że każda zaciągnieta u nich pożyczka kończy się komornikiem, odsetkami z kosmosu, że zabiorą Ci dom, blablabla… a prawda jest taka, że firma ma bardzo rozsądny cennik, super warunki, chętnie udziela pożyczek, obsługa jest miła i jest fajnie, a jak długo spłacamy dług tak długo jest fajnie… a jak mamy długi to nigdzie nie jest fajnie. Nie wiem jak panstwo, ale ja pożyczki biore i wiem, że trzeba je spłacić- więc przy wyborze nie kieruje się „no to od kogo pożycze i komu nie oddam?” tylko wybieram pozyczkodawcę pod katem atrakcyjnosci oferty! a provident ma serio bardzo atrakcyjna ofertę!

Elwira
Elwira
2 lat temu
Ocena :
     

Provident to pożyczkowy gigant, który jest wyjadaczem w temacie!!! Warunki sa całkiem przyzwoite, chociaż oczywiscie można pożyczać taniej, tylko, że firmy udzielające pozyczek na korzystniejszych zasadach mają znacznie wieksze wymagania niż provident- wiec cos za cos. Na pewno firma nie oszukuje i przedstawia koszta jasno czarno na bialym.