kształt

MONEVIA - opinie

Kalkulator pożyczki

Koszty pożyczki

Kwota kredytu

Sprawdź

Rata

Sprawdź

Okres spłaty

Sprawdź

RRSO

Sprawdź

Do spłaty:

Sprawdź

Powyższy formularz służy do symulacji kosztów pożyczki i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podawane wartości mają charakter orientacyjmy. Aby potwierdzić koszt pożyczki kliknij na Wypełnij wniosek. Minimalna kwota pożyczki to 700 zł, maksymalna 250000 zł. Minimalne RRSO: 0%, maksymalne RRSO: 0%. Okres pożyczki to 1-12 miesięcy. Dla kwoty 700 zł na okres 1 miesięcy całkowity koszt pożyczki równy jest zł, RRSO wynosi %. Całkowita kwota do spłaty 700 zł

Ocena użytkowników: 0/5 0 opinii

MONEVIA Informacje o firmie

MONEVIA to firma oferująca nowoczesną metodę finansowania firm. Jako alternatywę dla kolejnej pożyczki czy kredytu, MONEVIA oferuje przedsiębiorcom możliwość sprzedaży faktur wystawionych z odroczonym terminem płatności. Otrzymaną gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel. Firma MONEVIA finansuje faktury w PLN i EUR. Minimalna kwota faktury, zależnie od waluty, wynosi od 700 zł lub od 200 euro. Dłużnik musi spłacić fakturę w określonym w umowie terminie. Ze względu na wygodę przedsiębiorców z gotówki za fakturę można korzystać o wiele wcześniej, bo nawet na 90 dni przez spłatą długu. Firma nie nalicza dodatkowych odsetek i opłat za opóźnienia w spłacie do 30 dni po ustalonym terminie.

 • Sprzedaż faktur przebiega w 100 proc. online.
 • MONEVIA nie bada zdolności kredytowej przedsiębiorcy i jego historii w BIK.
 • Finansowanie dostępne niezależnie od okresu działalności firmy, również dla startupów.
 • Szybki i prosty proces finansowania online – wypłata środków w jeden dzień.
 • Szansa na finansowanie do 100 proc. wartości faktury brutto.
 • Do 50 000 zł finansowania na start, bez zabezpieczeń majątkowych i formalności.
 • Stała prowizja za finansowanie, bez naliczania opłat dodatkowych i odsetek za opóźnienia do 30 dni. Prowizję można wrzucić w koszty prowadzenia działalności.

Dane firmy:

Kapitał początkowy8.500.000 zł
KRS0000075028
NIP5541021281
REGON091225389

Monevia Kontakt

e-mail: monevia@monevia.pl

telefon: 52 525 77 10

www: monevia.pl

Dane Monevia:

Monevia Sp.Z.o.o.

ul. Słowackiego 1 85-008 Bydgoszcz

Godziny pracy:

pn. - pt.: 8:00 - 16:00

sb. - nd.: nieczynne

MONEVIA - opinie

MONEVIA to firma z ugruntowaną pozycją w sektorze bieżącego finansowania przedsiębiorstw z sektora MŚP. Platforma MONEVIA stanowi w pełni funkcjonalny system obsługujący należności, przez umożliwienie sprzedaży faktur przed terminem wymagalności. Działanie to wspiera płynność finansową przedsiębiorstw i pozwala na ich sprawne funkcjonowanie, szczególnie jeśli przedsiębiorcy korzystają z długiego kredytu kupieckiego.

Wady i zalety

 • szybka gotówka na konto za dowolnie sprzedaną fakturę z odroczonym terminem płatności,
 • finansowanie dostępne niezależnie od stażu firmy na rynku oraz historii BIK,
 • możliwość uniknięcia nierzetelnych kontrahentów bez narażania płynności finansowej firmy,
 • alternatywa dla kredytu dla firm i Konkurencyjne ceny w stosunku do pożyczek,
 • szybka i darmowa rejestracja na Platformie MONEVIA,
 • prosty i intuicyjny panel klienta, umożliwiający zarządzanie wierzytelnościami przez całą dobę,
 • tylko jedna prowizja za finansowanie, pobierana przy przelewie.
 • słaba kondycja finansowa dłużnika może być powodem odrzucenia wniosku o finansowanie,
 • brak możliwości rolowania długu.

Jak wziąć pożyczkę w MONEVIA?

 1. Wypełnij formularz i umów się na rozmowę telefoniczną z doradcą MONEVIA.

 2. Poznaj ofertę faktoringu w MONEVIA dla twojej firmy.

 3. Otrzymaj bezpłatnie limit kredytowy i prześlij elektronicznie fakturę.

 4. Otrzymaj pieniądze na dowolny cel.

 • Wypełnij formularz i umów się na rozmowę telefoniczną z doradcą MONEVIA.

 • Poznaj ofertę faktoringu w MONEVIA dla twojej firmy.

 • Otrzymaj bezpłatnie limit kredytowy i prześlij elektronicznie fakturę.

 • Otrzymaj pieniądze na dowolny cel.

Poniżej przedstawiamy poradnik krok po kroku, który wyjaśni w jaki sposób najłatwiej uzyskać finansowanie w MONEVIA. Zapoznaj się!

 • Klienci zainteresowani otrzymaniem finansowania w MONEVIA powinny wypełnić formularz kontaktowy na stronie internetowej firmy. Wymaga on podania numeru NIP firmy, imienia i nazwiska właściciela oraz adresu email i numeru telefonu. Po wysłaniu formularza, najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych otrzymamy dostęp do konta. Następnie pozostaje nam czekać na telefon od doradcy MONEVIA.
 • Podczas rozmowy telefonicznej, doradca przedstawi nam szczegółowe informacje dotyczące oferty faktoringu w MONEVIA oraz korzyści, jakie może uzyskać nasza firma. Sam kontakt z konsultantem do niczego nie zobowiązuje, więc będziemy mogli na spokojnie przemyśleć ofertę.
 • Po rozmowie z doradcą możemy otrzymać bezpłatnie limit kredytowy, nie mniejszy na start niż 50.000 zł (docelowo nawet do 250 tys zł lub więcej). Kolejnym krokiem będzie przesłanie drogą elektroniczną faktury, za którą MONEVIA może wypłacić nawet 100 proc. wartości brutto.
 • Po zatwierdzeniu transakcji otrzymamy na konto wartość faktury pomniejszoną o prowizję. Wypłata pieniędzy następuje w jeden dzień, a środki uwolnione z faktury można przeznaczyć na dowolny cel.

Kto może skorzystać z faktoringu w MONEVIA?

Faktoring MONEVIA skierowany jest do klientów z sektora mikro i małych przedsiębiorstw, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek osobowych oraz spółek kapitałowych. Z finansowania skorzystać mogą firmy, które wystawiają miesięcznie małą liczbę faktur o niewielkich nominałach lub faktur z terminem zapłaty przypadającym na moment transakcji między 7 a 90 dni. Faktury powinny być wystawione na kontrahentów krajowych w walucie PLN lub EUR. Wymagania wobec klientów MONEVIA:

 • rejestracja firmy w Polsce,
 • bycie aktywnym podatnikiem VAT,
 • posiadanie faktur z wydłużonym terminem płatności (od 7 do nawet 90 dni),
 • faktury w walucie PLN lub EUR wystawione na kontrahentów krajowych,
 • dobra kondycja finansowa dłużnika.

Kolejne faktury w MONEVIA

MONEVIA zapewnia łatwo dostępne źródło finansowania dla firm, przyznając im określony limit kredytowy i wypłacając środki za sprzedaż faktury. Jeśli przedsiębiorca posiada większą wartość faktur niż przyznany limit kredytowy, MONEVIA podwyższy ten limit bezpłatnie. Łączną wartość faktur, które można sprzedać jednorazowo, określa limit sprzedaży dostępny na Platformie Monevia. Na początku wynosi on 50 000 zł, a jego wysokość może ulec zmianie zależnie od przebiegu współpracy lub indywidualnych negocjacji. Gdy dłużnik spłaci zobowiązanie, limit ulega odnowieniu. Za skorzystanie z faktoringu MONEVIA naliczana jest tylko jedna, indywidualnie kalkulowana prowizja za transakcję, pobierana z kwoty wykupionej faktury. Po sprzedaży faktury nie są pobierane dodatkowe opłaty, prowizje czy odsetki.

Weryfikacja w bazach BIK, BIG, KRD

MONEVIA dba o bezpieczeństwo finansowe swoich klientów dostarczając takie narzędzia, jak platforma do zarządzania wierzytelnościami oraz weryfikacja płatników faktur pod kątem ich wypłacalności. W przypadku przedsiębiorców, MONEVIA nie wymaga weryfikacji oraz BIK przedstawiania dokumentów finansowych. Oceniana jest przede wszystkim wiarygodność finansowa naszego kontrahenta.

Rodzaje usług w MONEVIA

Sprzedaż faktur w MONEVIA pozwala wykorzystać gotówkę zamrożoną w formie faktur niewymagalnych. Może to być atrakcja alternatywa dla kredytów i pożyczek dla firm, która jednocześnie zapewni rozwój i bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa. MONEVIA nie wymaga skomplikowanych formalności i długoterminowych umów współpracy, ponieważ każda faktura to oddzielna transakcja.

W przeciwieństwie do faktoringu tradycyjnego, MONEVIA nie stawia wymagań dotyczących poziomu obrotów firmy. Klienci mogą sprzedać dowolną liczbę faktur, nawet te o niskich nominałach. Mogą to być pojedyncze należności lub całe pakiety. Wygodne zarządzanie należnościami umożliwia darmowa platforma online firmy MONEVIA.

0 0 votes
Ocena
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments